Hirdetés

Aktív témák

  • M.A.K.K.

    csendes tag

    Papa-Georgo

    ''Ha nem ismered, akkor nem kéne nagyon nyilatkozni róla, ugyanis van külön nekik kidolgozott termék EXTRA néven fut, de mindegy, nem akarok belemenni, lényeg hogy van.''

    Ez az egy van? A Brokernet CSAK spec. kidolgozott termékeket forgalmaz.

    ******************

    ''Az, hogy bnőd hol volt elbeszélgetésen, megint nem tudom, ez a betanult szöveg is hülyeség, mert nem azt várják el, és ezt elis mondták. Adnak egy alapot, aztán azt mindenki maga szájízére alakítja.''

    Erre rácáfolok, ugyanis nem csak a barátnőm, de az egyik haverom is dolgozott náluk, és IGENIS, HOGY SZÓ SZERINT KELLETT TUDNI! Az egyik ismerősöm mesélte, h nála voltak kinn OVB-sek, és amikor a fickó teljesen összefüggéstelenül sorban tette fel a jövőjére vonatkozó kérdéseket, pl.: Mi a terve, mit fog csinálni 10 év múlva?'', nem bírta tovább, és elröhögte magát. Ha gondolod, elkérhetem a lapot, amin a sablonszöveg szerepel, és bemásolhatom ide, hátha már mások is találkoztak vele. Ennyit a saját szájízről!

    ******************

    ''Másrészt nem vesznek fel mindnekit, minden jött ment embert, szedett vedett társaságot pedig kikérem, ugyanis a mi irodánkban nagyon komoly számon volt kérve az öltözék. Nálunk mindnekinek, öltöny, nyakkendő, lányoknál is megfelelő elegáns ruházat.Már azért megjegyzést tettek, ha csak nyakkendőt nem vettél fel. Ez azért is teljes mértékben elvárt volt, mivel közös épületben működtünk az küldöldi vezetőséggel, így azok is nap mint nap láttak minket, és elég hülyén nézett volna ki, ha rongyokban járunk...''

    Óóóóó, igen. A válaszadás elviselhető könnyűsége. Szóval egy épületben voltatok a főmuftikkal? Így talán érthető, h legalább nektek jól kellett megjelennetek, de ez nem mondható el sajnos a többi helyről. Én egy OVB-st sem láttam üzleti öltözékben dolgozni. Az ismerősöm is jön valami buggyos gatyában, kérdezem tőle, h hova megy, azt mondja megy analizálni. Nesze neked megjelenés.

    ******************

    ''Igen lehet hogy hazai forgalma 400 millió volt, csak mondjuk nézd meg, hogy brokernet mennyit költ reklámra, és mi mennyit költünk rá...hoppáá..''

    Hoppá! :) Le ne essél már a székedről!:) Miért, mennyit költ a Brokernet reklámra? A TV-ben a Szulák Show-t és Fábri-t támogatják, magazinban pedig eddig csak a Hasozn magazinban láttam reklámot. Hoppá!

    ******************

    ''És mivel ha jól tudom, brokernet csak hazai cég, OVB pedig nemzetközi, ehhez ajánlott hozzá venni a további forgalmat...és így már mindjárt másról beszélhetünk.''

    ÉS a külföldi embereknek is TI kötöttétek a befektetéseket külföldön, vagy a külföldi gárda?
    Mert ha nem TI, akkor nem különösebben szépíti az eredményeteket. Ez amolyan gyerekes ''én ugyan kis pisis vagyok, de a tesóm majd jön és jól megver'' típusú gondolat volt a részedről.

    ******************

    ''Igen, mi NEM MLM rendszerben dolgozunk. Posztot nálunk munkával lehet elérni, ha elérsz egy bizonyos teljesítményt, kineveznek új posztra.''

    Érdekes, a Brokernetnél is így lehet posztot elérni. Teljesítmény után. A teljesítmény függvénye, h vehetsz-e fel munkatársakat, illetve h hányat javasolnak felvenni.

    ******************

    ''És ehhez nem kell, hogy 542 ember legyen alattad, aki jól kifacsarsz. Viszont idővel, úgyis kerülnek emberek alád, ez kivédhetettlen, és az össztejesítménybe ezis beszámít, könnyiti munkádat, viszont nem KELL.''

    Megmosolyogtatsz. Szóval azért, mert én veszem a fáradságot, és megtanítom az alattam lévőknek az eladást, a helyes viselkedést, hozzáállást, és segítek az első tárgyalások alatt neki, és ezért a CÉG fizet nekem külön a munkatársam teljesítménye után, az kifacsarás.

    DE! Ha feljebb kerülök a ranglétrán, és KIVÉDHETETLENÜL :) jönnek alám emberek, és ez BELESZÁMÍT AZ ÖSSZTELJESÍTMÉNYBE, az nem kifacsarás?

    Kérdés: Ha alattad KIVÉDHETETLENÜL lesznek emberek, ők MIVEL KÖNNYÍTIK A MUNKÁDAT?

    Barátom. A különbség itt annyi, h alád nem TE vehetsz fel munkatársat, hanem valami felsőbb vezető. Így még azt sem tudod eldönteni, kivel dolgozol együtt, mert csak kapod a munkatársakat, és nem TE választod ki.

    Másik fontos dolog: A Brokernetnél KIVÉDHETŐ az, h alattad ne legyen ember, mert egyszerűen nem keresel magad alá munkatársakat. Így lehet egyedül is dolgozni, ellenebn veletek.

    Magyarul ha valaki OVB-s, és eldolgozgat, és valamikor elér egy szintet, akkor egy idő után minden erőfeszítés nélkül KIVÉDHETETLENÜL kap maga alá embereket, akiknek a teljesítménye beszámít az övébe is, ami persze csak a Brokernet esetében kifacsarás, nálatok nem!

    Vicces vagy.

    ******************

    ''Ha minden második ember fiókvezető lenne, hát elég sokan lennék, de nem így van.Ez téves megitélés. Aki nálunk fiókvezető címet elérte, az nagyon keményen meg is dolgozott érte.''

    Nem vagyok tisztában a ranglétra fokozataival, példának szántam.


    ******************

    ''Amúgy én véleményen ezekről.Tök mindegy hol vagy és melyiket csinálod, egy közös alapja van az egésznek.Ha igazán elszánt vagy, akkor bárhol tudsz keresni, nem azon múlik melyiknél vagy.Ezek a fikázások, pedig 1000évig is írhatnánk, hogy itt ez van ott amaz van, miután a két fél eléggé ''elvakult'' úgysem fog másiknak igazat adni.''

    Ebben nem értek egyet! :) Hehe. Itt nem az elvakultságról van szó, hanem arról, h pár okostojás azt mondja, h a Brokernet meg az összes brókercég ilyen meg olyan szar, de megvédeni nem tudja az álláspontját, csak a saját cégét akarja ezzel fényezni. Most nem rád gondolok elsősorban. És olyankor előjönnek, h nézzük meg, milyen termékeket vehetsz a biztosítóknál, és milyet a Brokerneten keresztül. És olyankor jön a csönd. Ez adja a vita alapját, legalábbis nálam, nem az elvakultság.

    ******************

    ''amit még hozzátennék, hogy én egy olyan irodában dolgoztam, ahol a vezetés nem magyar volt, hanem osztrák. Így ezzel együtt mi egész munkában osztrák mentalitást kaptuk. Ehhez csak anynit tennék hozzá, hogy ez megmutatkozott abban, hogy miénk a vezető iroda, és hónapról hónapra, mindig újabb csúcsot dönt. Többi iroda ami magyar módszer szerint dolgozik, egész más programja van oktatásra, és üzletre is. Hallottam több felöl, akik ott voltak, hogy mikor átjöttek ide, egészen elcsodálkoztak, hogy mennyire más, mámint úgy értem, merőben más szisztémára épült.''

    Ebben egyetértek, a képzés és a mentalitás sokat számít. Sajnos ma Magyarországon nincs olyan belső képzés egy biztosítónál sem, amire ne férne rá egy kis külső tuning. Ez viszont baj, mert annak idején a biztosítónál engem sem tanítottak meg szinte semmire a gyakorlati dolgokról.

    ******************

    Papa-Georgo

    ''Ez a harcművészetes példa MLM-re egyszerüen szánalmas, vagy cask én érzem így?''

    Vagy lehet, h pusztán csak nem értetted! Fuss neki még egyszer! Hátha! :)

    ******************

    ''Azért ne keverjünk már bele tradíciót ebbe a témába.''

    Ugye ugye! Mondom, h nem értetted! Olvasd el még egyszer! Rajta!

    ******************

    ''Egy nagyon jó írás ezzel kapcsolatban: [link]''

    Idézet a cikkből:

    ''a szépen fogalmazó spammerek többnyire nem munkatársat, csupán balekot keresnek, akik ha elfogadják a meghívást a személyes találkozóra, a meggyőző erejű előadás közvetlen hatása alatt már nehezen tudnak nemet mondani.''

    Itt két dolgot emelnék ki. Az egyik, h nyilvánvalóan az egész cikkben mint az Antikrisztus van beállítva az MLM rendszer, de talán ha valaki igent mond arra, h ő ebben dolgozni szeretne, azt ne fogjuk már arra, h hipnotizálták vagy begyógyszerezték! Ha valaki elhiszi, mert olyan hülye, h pár hónap alatt milliomos lehet, és nem teszi fel magában a kérdést, h akkor mások miért nem, az meg is érdemli. A Brokernettel nehezen összeegyeztethető ez. A nagyotmondás sajnálatos emberi tulajdonság. A hozamokkal kapcsolatos információk pedig - mert mindenki ebbe köt bele -statisztikai adatok.


    ''Ne kapcsolódjunk olyan rendszerbe, ahol csak az új tagok beszervezéséért kapunk jutalékot. Jövedelmünk elsődleges forrása a termék értékesítéséből származzon. Csak akkor legitim az MLM cég, ha speciális termékei a rendszerbe lépés nélkül is megvásárolhatók.''

    Akkor a Brokernet mégsem piramisjáték. Huhh. Megnyugodtam. :)

    ******************

    ''Ha van kedved olvasd el, nem azért írom, hogy ráhúzzam Bnetre, csupán csak információ szerzés céllal ajánlom, hogy olvasd el, és kicsit gondolkodj tiszta fejjel rajta. Tudom ez néha nehéz, de próbáld meg levetni Bnetes mivoltodat a cikk olvasata kapcsán.''

    Azért ne fanatikus Brokernet imádónak képzelj el pusztán azért, mert megvédem az álláspontomat mások esetleges vádaskodásaival vagy vélaményével szemben! Elolvastam. Jó hír, h amikor írták, még nem volt Brokernet, így pénzügyi szolgáltatásként nem mi vagyunk benne említve.
    Itt az a gáz az MLM-el kapcsolatban, h a hülye 8 általánossal rendelkező 8 gyerekes háztartásbeli főállású anya elhiszi, h ő majd milliomos lesz ebből, de nem is ismer elég embert, mert ahhoz, h pl. az Amway-ben érvényesülj BAROMI SOK embert kell ismerned. Az Amway-seknek az emberek nem adnak ajánlásokat ellentétben a Brokernetesekkel, akik gond nélkül kapnak.
    Másrészt beveszi, h heti pár óra munka kell csak hozzá.
    És ha ez nem sikerül, akkor szar az egész. Lefogadom, h a cikk írója egy megbukott Amway-s.

    ******************

    ''Amúgy egy mellékes kérdés. Te látsz jövőt magadban? Mármint eltudod azt képzelni, hogy 40 éven keresztül ezt csinálod, és ebből mész nyugdíjba, /bár nem tudom mennyi idős lehetsz/ vagy csak mint egy ''átmeneti'' munka van jelen az élettedben. Egyátalán azt sem tudom, hogy milyen végzettséged van, diploma, oklevél stb. amit egyetemen fősulin szereztél.
    Ezt csupán kíváncsiságból kérdezem, semmi hátsó szándékom nincs vele, csupán egy hátteret szeretnék megismerni''

    Röviden magamról:

    24 éves vagyok, és természetesen nehezen tudom elképzelni egyáltalán azt is, h mi lesz 40 év múlva. Azért vagyok egyéni vállalkozó, mert a 8 órás munkaidőt nem bírom, és nem szeretek időre kelni.

    Végzettségem szerint informatikus vagyok, de sajnos ahol tanultam, nem tudtam mellé felvenni a kommunikációt. Sebaj, attól még úgy érzem jól és hatékonyan tudok kommunikálni. Azért nem a szakmámban helyezkedtem el, mert nem akarom, h néhány év múlva minden barátom neve .JPG-re végződjön.

    Én is voltam Amway-s, engem spec. meglopott az Amway, mert nem fizették ki nekem azt a pénzt, amit a számlámon összegyűjtöttem, amiért megdolgoztam. Hasonló termékekkel foglalkozó MLM rendszerben nem is kívánok dolgozni.

    Voltam biztosítós egy ideig, de amikor láttam, h a Brokernetnek a cégem SOKKAL jobb terméket dolgozott ki, mint magának, átjöttem ide.

    Itt remekül érzem magam, mert nem csinálsz mást, mint leülsz egy emberrel kávézni, és közben elbeszélgetsz vele, h valahol találkozik-e az ő igénye a mi szolgáltatásaink valamelyikével. ÉS ugyan közhely, de az emberek mosolyognak, miután másodszor találkoznak velem, mert nem az a lényeg, h mit tudok rátukmálni, hanem h 10 év múlva is a nevem a megbízhatóságot jelentse az embereknek, és ne egy csalóét. Hidd el, én is tudom, hogyan lehetne megrövidíteni egy-egy ügyfelet úgy, h nekem abból vagy 3 komplett házimozi kijöjjön, csakhogy a rövidtávú siker ebben a szakmában egyenlő a halállal. Az én ügyfeleim azért ragaszkodnak hozzám, mert megmutatom, h a másik mit ajánlott volna neki, és ehelyett mi az, ami neki jobban megéri, mint nekem. Szerinted könnyű meló 20.000 forintonként összeszedni egy jó fizetést? Nem az, hidd el. Szerinted azok az emberek, akik tudják, h ők nyertek az üzleten, és nem én, ajánlanak másoknak? Igen. Szerinted ha így ajánlanak mások kötnek velem? Igen. Szerinted 20.000-sével könnyebben összeszedem a fizetésemet, mint 90.000-vel? Igen. SOKKAL könnyebben.

    Ez a Brokernet titok.

    Amúgy nem tervezem, h csak ebből élek meg, mert a nagy álmom úgy néz ki megvalósulni látszik, mégpedig hogy eladástechnikát és üzleti kommunikációt oktassak üzletkötőknek és az eladásban dolgozóknak.

    Ennyit ''röviden'' rólam. És mi az, amit nekem érdemes RÓLAD tudnom? Ezt csupán kíváncsiságból kérdezem, semmi hátsó szándékom nincs vele, csupán egy hátteret szeretnék megismerni.

    ******************

    a.

    ''most voltam az első tájékoztatáson, a tanácsadó az indatlanprogramra beszélne rá.Mi a kockázat? ki ugrott már bele? és mi a tapasztalat?
    Befizettem már az első oktatást. folytassam?''

    Álljunk meg egy kicsit! Ha befizetted az alapképzés díját, miért akar az ingatlanprogramra rábeszélni? És milyen ingatlanprogramra? Kérdezd meg tőle léci, vagy írd le, h pontosan mit akar ez jelenteni!

    És....ha már befizetted a képzés díját.....szerintem menj el! Ha a képzést nem találod hasznosnak, a sütik még mindig finomak lesznek! :)

    ******************

    Mézga Géza

    ''Nekem is most ajánlották ezt a munkát. Az lenne a kérdésem, hogy mint főiskoás végzős hallgatónak megéri e nekem ezzel foglalkozni autó nélkül? Kérjük válaszát indokolja''

    Kitartó vagy? Kibírod, ha valaki elküld anélkül, hogy meghallgatná, mit akarsz? Képes vagy lemondani a pillanatnyi jólétről azért, hogy hosszú távú jó kapcsolatokat alakíts ki, és így apróbb részletekben szedd össze a havi fizudat? Jól kommunikálsz? Ügyesen kérdezel? El tudod adni magad? TÉNYLEG segíteni akarsz az embereknek, vagy csak pénzt akarsz keresni? Vannak olyan ismerőseid, akik sok embert ismernek, vagy a véleményük meghatározó egy társaságban? Hajlandó vagy képezni magad a munka mellett azért, h még jobb legyél? Elviseled, ha valaki meg akarja mondani, h hogyan csinálj valamit? Képes vagy követni valakit, és hallgatni a tanácsaira? Elég objektív vagy ahhoz, hogy felismerd, ha hülyeséget mondanak neked?

    Ha MINDEGYIKRE a válaszod IGEN, akkor igen, ha akár az egyikre is NEM, akkor nem.
    De mivel ezt a felvételi elbeszélgetésen úgysem fogják elmondani, jobb ha tőlem tudod, h ezek a tulajdonságok, készségek és hozzáállás ELENGEDHETETLEN ehhez a munkához.

    Az autó nem fontos. Az egész csak szervezés kérdése. Én mindig behívom az ügyfelet az irodába.

    Indokolni nem látom értelmét.

    *********************
    Josh

    ''Én nem vagyok bnetes, de szerintem jobban jársz, ha először egy főiskolai diplomával próbálsz meg elhelyezkedni, mert ehhez a munkához kell az autó......''

    Ez így van, előbb a szakmádban dolgozz, ha TUDSZ. Amúgy mint mondtam, autó nem szükséges hozzá, csak egy nyafogós béna képtelen rá, hogy megszervezzen egy találkozót egy adott helyre!


    Üdv mindenkinek:

    M.A.K.K.

Aktív témák