Hirdetés

Aktív témák

  • taviranyito

    újonc

    Sziasztok!

    Én is Bnetes vagyok már egy jó ideje, és miközben olvasgattam ezt a topicot nem mertem elhinni, hogy egyes kollégák tényleg ilyeneket csinálnak, vagy ezek csak rémtörténetek, melyek keringenek, és gerjesztik önmagukat. (egy elégedett ügyfél hoz talán még egyet, de egy elégedetlen minimum 100 elégedetlent szül)

    Egy valamit mindenképpen el kell ismerni: A Bnetnél nem támasztanak semmilyen komoly feltételt a bejutáshoz, hanem a felvett emberek közt ''szűrnek''. (pontosabban az emberek megszűrik saját magukat). Emiatt bárki dolgozhat Bnetesként, és amíg nem érez kellő felelősséget az adott személy, addig előfordulhat, hogy hülyeségeket követ el. Vagy akarva vagy akaratlanul. Ha akarva az etikáltan, ha akaratlanul, akkor is az ő és a szakmai vezetőjének a felelőssége. (5-ös pozíciótól kezdve kötelesek felelősségbiztosítást kötni)

    Magát a rendszert úgy találták ki, hogy a munkatársak fogalkozzanak az ügyféllel, ne csak egy egyszeri ''kötést'' csináljanak. Nem tudom, tudjátok-e, ha például az ügyfél 2 éven belül megszűnteti a szerződést, akkor az egész jutalékot vissza kell fizetni és növekszik a sztornója. Ha 3 éven belül mondja fel, akkor a jutalék 50%-át kell visszafizetni. Továbbá, ha a sztornóarány 7% fölött van (ebbe beleszámítanak a 30 napos visszamondások is, amikor az ügyfél még nem is jár rosszul), akkor a cég megtagadja a pozícióugrást. 10% felett pedig repül az illető. Biztosítóknál jóval magasabb a tűréshatár.

    Röviden: a rendszert úgy találják ki, hogy tényleg az ügyfelek elégedettségét szolgáljuk, és a gyakorlatban ez meg is valósul, mert 3%-nál kisebb sztornóarányt csinálunk. Sajnos mindig akadnak olyanok az előszűrés hiányából fakadóan, akik nem képesek megérteni, hogy itt nem csak a pénzről van szó. Ha az ember képest ezt megérteni, akkor nincs gond. Ha nem, akkor bárhol dolgozhatna, csak a bajt okozná. És sajnos a legnagyobb bajt itt lehet okozni!

    A szabad időbeosztásról meg szerintem annyit, hogy egyesek vagy tudják tervezni az idejüket és a munkájukat, vagy maradjanak a napi 8 órás munkájuknál. A Bnetes munkát lehet olyan lazán is csinálni, hogy sokan azt még munkának sem neveznék, inkább szórakozásnak. Körülöttem nagyon sok olyan ember látok, akik teljes könnyedséggel dolgoznak heti 2 napot, és nagyon sokat keresnek. Én még náluk is kevesebbet dolgozom, igaz, még nem 7 számjegyű a fizetésem.:) De egy biztos: az ügyfeleim elégedettek, mikor több mint 20%-os hozamot produkálunk az eszközalap váltásokkal, ráadásul tudják is, mikor szabad a pénzük melyik részéhez nyúlni. (Bár én soha nem tájékoztattam senkit félre, és a kollégáim nagy része is jól végzi a munkáját).

    Remélem, a jövőben nem 1 vagy 2 munkatárs horrorisztikus cselekedeteiből ítélitek meg a az egész Bnet-et, mert kb 2000-en dolgoznak nálunk.

Aktív témák