Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz Josh #1 üzenetére

    Én együtt üdültem velük Visegrádon Welness szállóban, jófejek a céges dolgozók, minden hétvégén, najó de havonta 1X elmennek hétvégére továbbképzésre vmi szép kis üdülőbe. Hja ált. BNET-es rendszámó kocsikkal járnak...

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • Papa-Georgo

    senior tag

    Látom, eléggé érdekes itt a téma, úgy hogy gondoltam beszállnék én is.

    Én is egy pénzügyi tanácsadó cégnél dolgozom, de NEM a Bnetnél.Én egy olyan cégnél dolgozom, ami kicsit régebbi, mint ez a cég, így azthiszem mondhatom egész más felfogásban dolgozunk. Mi cégünk nem MLM rendszerű, szóval ez a része is kiesik, másrészt, se oktatásért, se semmi másért nem kellett fizetni, ha jól vettem ki akkor Bnet esetében volt ilyen.

    Jópár hozzászólást elolvastam, és egészen elszörnyülködtem, hogy mennyire pofátlan a Bnet. Ez számomra teljesen új, én még komolyabban nem találkoztam velük, viszont nézegettem, és rengeteg hasonló terméket forgalmazunk miis, viszont mi egész más felfogásban ''tálaljuk'' az ügyfélnek, és sokkal átfogóbb tájékoztatást is nyújtunk.

    Nemtudom, ha esetleg vkinek lenne kérdése, szívesen válaszolok mindenre.

    Annyit szeretnék elmondani ezzel kapcsolatban, hogy sztem van jövője vhol ''ezeknek'' a dolgoknak.Tehát arra gondolok, hogy ezek a cégek vhol arra ösztönöznek téged, hogy a pénzedet, ne bankszámlán tarsad, hanem megtakarításokban.Japánban pl. kamatot vonnak le tőled, magyarán fizetned kell azért, hogy bankban tarhasd a pénzedet. Tudom ez a szemlélet még nagyon messze áll itthon, viszont sztem effelé haladnk és idővel elfogjuk érni....talán 100év :D

    Mindenesetre érdekes dolog ez, én nem pénzkereseti lehetőség miatt mentem el ehhez a céghez dolgozni, hanem érdekelt a téma, és megszerettem volna vele ismerkedni.Azóta viszont sok pozitívum ért, és nem csalódtam benne.

    Egy kicsit már nehéz minden épp gondolatot összeszedni, elég fáradt vagyok már :O Viszont tényleg szívesen veném ha kérdeznétek, kíváncsi vagyok mi a véleményetek.
    Amúgy a cég neve, ahol én tevékenykedem OVB, esetleg vki hallott már róla? Magyarországon mégcsak '93 óta van jelen, de amúgy a cég már 35éves múltra tekint vissza, és EU szerte 14 országban van jele. Utánna lehet nézni.

    Hát vmi ilyesmit szerettem volna... :U

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz Papa-Georgo #80 üzenetére

    Amúgy még annyit tennék hozzá, nekem azért volt még szimptaikus, mert az az iroda ahol dolgozom, több barátom is ott dolgozik, nagyon jó a hangulat, családias légkör, és kedves mindenki. Nincs fejleharapós kibabrálás.

    És több barátom is, akik itt dolgoztak, mindenféle humbukk nélkül, mára már (uszkve fél éves munkával) elég komoly posztot értek el. Teljesen járható út halandók számára is. Tehát mondhatom, hogy szemem előtt Fejlődött ki, és tudom, hogy nem azért, mert XY-nak szimpatikus volt, hanem azért mert megdolgozott érte. Fősulisnként, úgy hogy suli mellett csinálta, és mégis ment neki, és megérte, ha megkérdezem nem panaszkodik. :R

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz voltugyfel #67 üzenetére

    ''egy bankbrokeres-barátom nyitotta fel a szemem, azt már a szakmai vezetőm, véletlenül elfelejtette közölni, h 10 év tőketörlesztés után, hiába fizetem vissza egyösszegbe a tőkét, még 10 évig kell a kamatokat fizetnem-sőt még felhívta a figyelmem h minnél előbb kifizetem, annál előbb lemegy a gond.-rendes nem?''

    Őőő..itt kicsit vitába szállnék veled. Ugyanis, ha te már egy összegben rendezted a tőkerészed halasztott hitelnél, akkor utánna te még fizetsz egy 4% ''büntető kamatot'' amiért idő elött visszafizetted a pénzedet :D jó, nem? :DD

    De ezek után te MÁR SEMMIT nem fizetsz. UGYANIS, mivel kifizetted a tőkerészed, nincs mire fizetned kamatot, szóval ez teljesen hülyeség, hogy utánna te még kamatot fizetsz továbbra is. Ami kamat felmerülhet, az mondom, ez a 4%-os büntető kamat, de ennyi. Ha 10. évben te tudod rendeznbi tőkerészedet, akkor hitelnek ott VÉGE van. és kész passz slussz.....nem tudom ki mirúől beszélt neked még.

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • Papa-Georgo

    senior tag

    nupp...ennyire bepangott a téma? :F

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz M.A.K.K. #109 üzenetére

    Egy dolgot tisztázzunk, én már nem dolgozom itt, tehát nem áll érdekemben ''védeni''.Amiért, ezt most mégis megteszem vmilyen szinten, az az, hogy tetszett az egész. Nem akarok senkit fikázni meg ilyenek.

    ''Ófóbé, ófóbé! Segítség! Valamit tisztázzunk már! Az OVB MESSZE nincs kapcsolatban MINDEN pénzügyi szervezettel, ez a honlapjukról is kiderül, másrészt ugyanúgy ''egymás alá szervezős'', a barátnőm volt ott felvételi beszélgetésen, és OTT aztán keményen számonkérik az oktatás anyagát: az interjúbeszélgetést, ami minden embernél más és más, SZÓRÓL SZÓRA, értem ezalatt, h SZÓRÓL SZÓRA meg kellett volna tanulni. Mondtam a kedvesemnek, h baromi gyorsan húzzon el onnan! Az OVB-nek nincs speciálisan neki kidolgozott terméke, a Generali Aranyszárny-át árulják főleg! Az éves forgalmuk 400 millió a már korábban említett mi 12 milliárdunkkal szemben. JA, és az OVB-hez minden DIÁKot felvesznek gond nélkül, még annyit sem tesznek meg,h az üzleti öltözékre figyeljenek. Szedett-vetett társaság.''

    Ha nem ismered, akkor nem kéne nagyon nyilatkozni róla, ugyanis van külön nekik kidolgozott termék EXTRA néven fut, de mindegy, nem akarok belemenni, lényeg hogy van.
    Az, hogy bnőd hol volt elbeszélgetésen, megint nem tudom, ez a betanult szöveg is hülyeség, mert nem azt várják el, és ezt elis mondták. Adnak egy alapot, aztán azt mindenki maga szájízére alakítja. Másrészt nem vesznek fel mindnekit, minden jött ment embert, szedett vedett társaságot pedig kikérem, ugyanis a mi irodánkban nagyon komoly számon volt kérve az öltözék. Nálunk mindnekinek, öltöny, nyakkendő, lányoknál is megfelelő elegáns ruházat.Már azért megjegyzést tettek, ha csak nyakkendőt nem vettél fel. Ez azért is teljes mértékben elvárt volt, mivel közös épületben működtünk az küldöldi vezetőséggel, így azok is nap mint nap láttak minket, és elég hülyén nézett volna ki, ha rongyokban járunk...
    Igen lehet hogy hazai forgalma 400 millió volt, csak mondjuk nézd meg, hogy brokernet mennyit költ reklámra, és mi mennyit költünk rá...hoppáá.. És mivel ha jól tudom, brokernet csak hazai cég, OVB pedig nemzetközi, ehhez ajánlott hozzá venni a további forgalmat...és így már mindjárt másról beszélhetünk.

    ''
    Ha Ti nem MLM rendszerben dolgoztok, akkor hogyan lehet nálatok POSZTot elérni? Minden második ember az irodában fiókvezető? Azt hiszem Ti így hívjátok.''


    Igen, mi NEM MLM rendszerben dolgozunk. Posztot nálunk munkával lehet elérni, ha elérsz egy bizonyos teljesítményt, kineveznek új posztra. És ehhez nem kell, hogy 542 ember legyen alattad, aki jól kifacsarsz. Viszont idővel, úgyis kerülnek emberek alád, ez kivédhetettlen, és az össztejesítménybe ezis beszámít, könnyiti munkádat, viszont nem KELL. Ha minden második ember fiókvezető lenne, hát elég sokan lennék, de nem így van.Ez téves megitélés. Aki nálunk fiókvezető címet elérte, az nagyon keményen meg is dolgozott érte.



    Amúgy én véleményen ezekről.Tök mindegy hol vagy és melyiket csinálod, egy közös alapja van az egésznek.Ha igazán elszánt vagy, akkor bárhol tudsz keresni, nem azon múlik melyiknél vagy.Ezek a fikázások, pedig 1000évig is írhatnánk, hogy itt ez van ott amaz van, miután a két fél eléggé ''elvakult'' :DD úgysem fog másiknak igazat adni.

    amit még hozzátennék, hogy én egy olyan irodában dolgoztam, ahol a vezetés nem magyar volt, hanem osztrák. Így ezzel együtt mi egész munkában osztrák mentalitást kaptuk. Ehhez csak anynit tennék hozzá, hogy ez megmutatkozott abban, hogy miénk a vezető iroda, és hónapról hónapra, mindig újabb csúcsot dönt. Többi iroda ami magyar módszer szerint dolgozik, egész más programja van oktatásra, és üzletre is. Hallottam több felöl, akik ott voltak, hogy mikor átjöttek ide, egészen elcsodálkoztak, hogy mennyire más, mámint úgy értem, merőben más szisztémára épült.

    Amúgy no offens :R Ez az én meglátásom

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz M.A.K.K. #109 üzenetére

    Ez a harcművészetes példa MLM-re egyszerüen szánalmas, vagy cask én érzem így? :F
    Azért ne keverjünk már bele tradíciót ebbe a témába.

    Egy nagyon jó írás ezzel kapcsolatban: [link]

    Ha van kedved olvasd el, nem azért írom, hogy ráhúzzam Bnetre, csupán csak információ szerzés céllal ajánlom, hogy olvasd el, és kicsit gondolkodj tiszta fejjel rajta. Tudom ez néha nehéz, de próbáld meg levetni Bnetes mivoltodat a cikk olvasata kapcsán.


    Amúgy egy mellékes kérdés. Te látsz jövőt magadban? Mármint eltudod azt képzelni, hogy 40 éven keresztül ezt csinálod, és ebből mész nyugdíjba, /bár nem tudom mennyi idős lehetsz/ vagy csak mint egy ''átmeneti'' munka van jelen az élettedben. Egyátalán azt sem tudom, hogy milyen végzettséged van, diploma, oklevél stb. amit egyetemen fősulin szereztél.
    Ezt csupán kíváncsiságból kérdezem, semmi hátsó szándékom nincs vele, csupán egy hátteret szeretnék megismerni :U

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

Aktív témák