Hirdetés
Hardver, rendszer, szoftverek
A telefon hardvere némileg gyengébb, mint amit az átlag második generációs WP7-es telefonoknál megszokhattunk. A Tania lelke egy Qualcomm MSM8255 Snapdragon SoC, amelyben egy ARMv7 architektúrájú, 1 GHz órajelű Scorpion processzor dolgozik, a grafikai számításokat pedig egy Adreno 205 GPU végzi. Emellett 512 MB LP-DDR2 RAM és 4 GB belső tárhely áll a rendelkezésünkre, utóbbit sajnos semmilyen módon nem bővíthetjük. Persze nyilván elérhető a 25 GB kapacitású SkyDrive-tárhely, amely minden Windows Phone 7 mellé ingyen és bérmentve jár, ám ennek használata internetkapcsolatot igényel; egy kicsit nagyobb fizikai memória jól jött volna.
A telefonon a Windows Phone 7 rendszer legújabb változata fut, amely a Mango művésznévre hallgat. Az augusztus vége óta elérhető rendszerverzió rengeteg újdonságot és javítást hozott a WP7-be, melyek a nagyok közé emelték a Microsoft megoldását. Többek között megjelent a multitasking és a csoportkezelés, kibővítették az élő csempéket, a böngésző új motort kapott, valamint rengeteg kisebb és nagyobb felületi változást is eszközöltek. Az új funkciókról anno közzétettünk egy nagyobb lélegzetételű leírást, további információért az említett cikket ajánljuk. Mivel a Tania már Mangóval érkezik, a készüléken elérhető a magyar nyelv is; néhány szolgáltatás (ilyen például a local scout, a kép- és hangalapú keresés, a SmartDJ Mix és a Visual Voicemail) viszont egyelőre nem működik kis hazánkban.
Mint azt anno a Blade vagy a Skate esetében is tapasztalhattuk, a ZTE mérnökei a Tania esetében sem nagyon piszkáltak bele a rendszerbe. Igaz, míg az Android esetén a gyártók szanaszét túrhatják a rendszert és a felhasználói felületeket, a WP7-nél ez fel sem merülhet a Microsoft megkötései miatt. Így a gyártók általában csak extra alkalmazásokkal vagy egy, a Marketplace-en keresztül elérhető saját alkalmazásbolttal dobják fel a modelleket, ám tesztalanyunk esetében még ezekről sincs szó. Ettől függetlenül azonban egy teljes értékű Windows Phone 7-es készülékkel van dolgunk, ennek megfelelően mindent megkapunk, amit a rendszer kínál. Többek között van Facebook- és Windows Live-chat, elérhető az Xbox Live szolgáltatás, a térképszoftver szerepét a Bing Maps tölti be, teljes körű Office-támogatást kapunk, a számítógéppel történő szinkronizálást pedig ugyanúgy a Zune szoftverrel oldhatjuk meg. Mivel az alap szoftverek minden WP7-es készülék esetén megegyeznek, ezek bemutatásától el szoktunk tekinteni a tesztekben, a velük kapcsolatos információkat a részletes ismertetőnk tartalmazza.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!