Fitnesz és összegzés
Bár nem vártam különösebben komoly fitneszmonitorozást, a Watch 2 kellemes meglepetésekkel szolgált. Egyrészt a kétcsatornás GNSS modul hamar talál pozíciót, a pontossága a Galaxy Watch 4 Classic-kal egyenértékű, GPX exportálás viszont nincs, magát az útvonalat nem lehet elmenteni esetleges offline navigációhoz, ezügyben bármelyik futós Garmin jóval többet kínál. A kültéri tevékenységek statisztikái sem annyira részletesek, mint egy erre szánt komolyabb óránál, de persze a pulzusszám, a lépéshossz, a tengerszint feletti magasság és a kilométerekre bontott tempó adatai azért megvannak.
Ha beltéri edzésre megyünk rá, akkor az elliptikus tréner és a súlyzógépezés adatai kapcsán sem volt okom panaszra, előbbinél abszolút szinkronban volt a mért pulzus a LifeFitness gép érzékelői által mért értékekkel, utóbbinál pedig ugyanazt hozta, mint a Galaxy Watch 4 Classic, csak kevesebb elégetett kalóriát jegyzett fel. Ezt amúgy visszaellenőriztem különböző webes kalkulációkkal és az jött ki, hogy a Samsung kicsit túloz, a Xiaomi pedig kicsit alálő, de ha amúgy is mindig ugyanazt az órát használjuk, akkor a tendenciáinkat tudjuk követni. A pulzusmérés mintavételezési frekvenciája még köredzésekhez is megfelelő, ha nem is követi olyan gyorsan a változásokat, mint egy Garmin, de nem csúszik sokat. Van egyébként valami 150 féle sportmód, de csak a legfontosabbaknál van ennek relevanciája (kültéri edzésnél bemondja a köridőket), a többi esetben inkább csak a kalóriaszámlálás módszertana tér el attól függően, hogy mennyire gondolja intenzívnek az adott mozgásformát a szoftver. Érdekes módon viszont a nem célzottan végzett általános sétálgatások és hétköznapi tevékenységek mellé kevesebb lépést jegyez fel, mint a Samsung, itt akár 20%-os eltéréseket is láttam. A Xiaomi laborjában nem jártam, a Samsung HQ-ban viszont igen, ott pedig csillió robotot mutattak, amelyek mind egy-egy kart szimbolizáltak és össze-vissza mozogtak, hogy a Galaxy Watchok kiszűrjék a nem-lépéseket a mozgásokból, lehet, hogy a Xiaomi szoftvere kevésbé szofisztikált és/vagy szigorúbb. Ha viszont dedikáltan indítunk egy sétát, akkor a két termék szinte szögre ugyanazt az eredményt mutatja.
Összegzés. Ez egy jól eltalált termék. Nem tökéletes, mert nem olyan kiterjedt a fitnesz ökoszisztéma, mint lehetne, nem kedvelem az alábújtatós szíjat sem és túlzottan hozzászoktam a csavargatható lünettához, de a Watch 2 például jóval olvashatóbb módon jelenít meg értesítéseket és a kijelző fénysűrűsége is kiemelkedően jó. Üzemidőben viszont csak az átlagot hozza, a töltési sebesség azonban igen korrekt — kár, hogy Qi töltőpadokkal nem működik együtt. A Google rendszer hozományaként megjelenő mobilfizetési és alkalmazástelepítési lehetőségek jóval nagyobb szabadságot adnak, mint akármilyen zártabb rendszerű motyó esetén, a fitnesz képességek hobbiszinten elegendőnek bizonyulnak, a termék kialakítása kifejezetten nívós, a Mi Fitnesz pedig könnyen használható és egyértelmű. A 75 ezer forintos áron kínált eszköz jelenleg a legolcsóbb itthoni, újonnan megvehető Google Weart futtató okosórává avanzsálja a Xiaomi modelljét a platform összes pozitívumával és azzal az egyetlen negatívummal, hogy üzemidőben meg sem közelíti a zárt rendszerű vetélytársak képességeit. Az LTE opció csak a Pro modell kiváltsága, ahogyan a testtömeg-összetétel mérése is, de ha ezekre nincsen szükség, akkor bátran rá merem sütni erre az órára ezt a plecsnit:
![]() |
Xiaomi Watch 2 |
Bog