Xiaomi Mix 4 - nem bánom

A Mix 4 a Xiaomi csúcsmodellje, de itthon nem kapható. Viszont a gyártó hazai képviselete szerzett egy példányt, hogy bemutathassák itthon is, hogy mire képesek.

Adatátvitel, akkumulátor

Papíron minden van, de itthon az 5G hálózatokkal való együttműködés nemigen tesztelt dolog, ezért nem is lép fel ezzel a technológiával az operátori infrastruktúrára a termék. Nyilván ez abból fakad, hogy itthon nem hozzák forgalomba, tehát nem is tesztelik. A WiFi viszont erős, jó érzékenységű, a pozíciószerzés is gyors és pontos, az NFC nem maradt ki, infraport is van a készülék tetején. A böngészést ezúttal nem a Chrome oldja meg, hanem a MIUI platform saját browsere, ami alapból kínai találatokat kínál (és a gyári könyvjelzők is magyar ember számára értelmezhetetlenek), de nincs tartalomszűrés, simán jöttek a Free Tibet találatok is, ha erre kerestem.

Hirdetés

[+]

Az üzemidő átlagos, nem kiemelkedő, de egy dolgos munkanapot végig lehet tolni a termékkel, 10-12 órányi videónézési időt lehet kipréselni a masinából, a 4500 mAh-s akkumulátor viszont 120 wattos töltést is felvesz, amivel a saját töltőfejét használva konkrétan 15 perc alatt a nulláról 100%-ra lehet pumpálni a telepet, ami azért eléggé átalakítja a töltési ütemtervet, a reggeli kávé+fogmosás időtartama alatt letudható ez a feladat. Persze kell hozzá a megfelelő töltőfej is. Mindezt vezeték nélkül is meg lehet oldani, bár nyilván lassabban, a Xiaomi saját töltőpadjával 28 perc kell az 50%-os töltöttséghez, de persze mindenféle Qi szabványú megoldást használhatunk, de akkor jóval lassabb a folyamat. Ennek az egésznek ugyanaz a grafénnal meghintett akkumulátor a kulcsa, mint ami a 11T Próban is van, ott is lenyűgöző.


[+]

Xiaomi Mix 4
Pro
Gyönyörű megjelenés, minőségi kialakítás
120 Hz-es képfrissítés, kiváló OLED panel
Villámgyors
Kontra
Nincsenek Google szolgáltatások
Brutális emelvényen vannak a kamerák
A rejtett előlapi kamera minősége még mindig a fasorban sincs a hagyományos megoldásokhoz képest
Mifelénk nem kapható
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 10 pont
Szoftverfelület 9 pont
Fotózás, videózás 8 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány ? pont
Indulóár (5G, 8/128 GB) ismeretlen

Összegzés. Köszönjük, hogy megnézhettük, de köszönjük, ez tényleg nem szükséges a mi régiónkba. Ha levonom a képletből, hogy kínai a szoftver és a lokalizáció, ráképzelek egy szokásos MIUI 12.5-öt, akkor sem nagyon van helye a palettán, csúcsmodellként a Mi 11 Ultra többet tud. Két dologban nyújt jelenleg a gyártó kínálatában extrát a termék: a Snapdragon 888+ chipset az egyik, ami nélkül szerintem akárki tud élni, ha egyébként a Snapdragon 888 köré a gyártó már épített ezt-azt, a másik pedig a rejtett előlapi kamera, ami talán jobb, mint a konkurenseknél, de még így is orrhosszal elmarad a nem a panel mögé épített megoldásoktól. Minden más összetevő már létezik egy itthon is kapható Xiaomi telefonban, a 108 megapixeles kamera, az ötszörös zoom, a villámgyors töltés már nem sci-fi, szóval érthető, ha ezt a modellt most nem hozzák ki nagyon az otthoni piacról, akkor aztán lehetne rá szoftvert is írni, márpedig így sem bír a Xiaomi megbízható terméktámogatást adni a korábbi termékekre (most épp a Redmi Note 9 Pro kapcsán van kalamajka), inkább szűkíteni kéne ezt a termékkínálatot, nem pedig a végtelenségig dagasztani. Mindettől függetlenül a Mix 4 nem egy rossz telefon, ha nem lenne Mi 11 Ultra, akkor akár sajnálhatnánk is, hogy nálunk nem elérhető (bár ezzel a hátlapi kamera-emlékművel azért vannak fenntartásaim), kedves a hazai képviselettől, hogy ezzel a készülékkel turnéznak idehaza, de ha lehetne válogatni, akkor mi inkább egy Mix Foldot néznénk meg, abban azért jóval több az innováció, mint ezt a feladatot a rejtett előlapi kamerával letudó Mix 4-ben.

Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés