Xiaomi Mi Band - aktivitásmérő a legegyszerűbben

Bevezető, külső, kapcsolódás

A tavalyi évben rengeteg okostelefonhoz kapcsolódó fitnesz kütyü járt nálunk, ezek jellemzően nagyon komplex és profi eszközök voltak, a hozzájuk tartozó vaskos árcímkével. Az egész aktivitásmérő karperec termékkategória a Fitbittel indult néhány évvel ezelőtt, azóta pedig már rengeteg gyártó próbálkozott ilyen és ehhez hasonló termékekkel. A Xiaomi Mi Band az eddigi legegyszerűbb variáns azok közül, amikkel eddig találkoztunk.

Xiaomi Mi Band doboz
[+]

A barna kartondoboz néhány specifikációs feliraton és számos kínai karakteren kívül semmi érdekeset nem tartalmaz, a kicsomagolás során a karkötőn kívül a kizárólag töltésre szolgáló USB kábelt és némi leírást találunk. A karperec szilikonból készült, nagyon könnyű, kényelmesen illeszkedik a csuklóra és tág határok között állítható a mérete. Első ránézésre több ismerősöm a Power Balance termékekre asszociált, mikor meglátta ezt az eszközt a kezemen, a hasonlóság tagadhatatlan. IP67-es por-és vízállósági szabványának köszönhetően a mindennapi használatban gyakorlatilag folyamatosan a kezünkön lehet, egy kézmosás vagy zuhanyzás nem árthat neki.

Xiaomi Mi Band a karon
[+]

Maga az eszköz semmilyen gombot nem tartalmaz, és folyamatosan bekapcsolva tartja magát, amíg le nem merül. Visszajelzésekhez három LED-et és egy rezgőmotort használ, kijelző nem található rajta. A Play Store-ból letölthetjük a hozzá tartozó Android alkalmazást, nem hivatalos forrásból magyar fordítása is létezik az appnak. Az első indításkor Mi Accountot kér a szoftver, majd életkorunkról, magasságunkról, testtömegünkről, valamint a célként kitűzött napi lépésszámunkról érdeklődik. A kapcsolódáshoz hivatalosan minimum Android 4.4-es rendszer és Bluetooth 4.0 szükséges. Ha folyamatos kapcsolatban van a készülékünk az Mi Banddel, akkor beállíthatjuk, hogy hívásokkor/értesítésekkor rezegjen a csuklónkon, ennek hatásfoka nagyon jó, az első alkalommal majdnem a szívbajt hozta rám.

Funkciók, akkumulátor, összegzés

A karkötő a rezgő értesítéseken kívül figyeli aktivitásunkat, nappal a lépéseinket számolja, éjszaka pedig az alvásunkat nézi. Az appon belül különböző statisztikákat vezet az elmúlt napokról, hetekről és hónapokról, valamint azt is megmutatja, hogy az ágyban töltött időnkből mennyi telt könnyű alvással, mély alvással és mennyi álmatlanul. Az általa mutatott értékek hihetőnek tűnnek, viszont a nappali párórás alvásokat nem monitorozza, hiába van a kezünkön az eszköz. A lépéseinket is korrektül számolja, ha elérjük napi célunkat, akkor rezeg és felvillantja LED-jeit örömében. Ezeket a funkciókat aktív Bluetooth kapcsolat nélkül is végzi a karperec, kapcsolódáskor pedig szinkronizálja az adatokat.

Xiaomi Mi Band teszt Xiaomi Mi Band teszt

Ébresztő funkcióval is felvértezték a Mi Band-et, a hagyományos óra-perc ébresztésen kívül került bele egy extra funkció, ami a beállított időpont előtti 30 percben figyeli, hogy mikor vagyunk az alvás azon szakaszán, amikor a legkönnyebben kelünk, és ekkor kezdi el rezgetni magát a csuklónkon. Került bele továbbá egy Smart Lock funkció is, amivel beállíthatjuk, hogy ha a kezünkön van a karkötő és kapcsolódik a telefonunkhoz, akkor ne kérjen feloldómintát vagy kódot a telefonunk, hanem bárminemű autentikáció nélkül egyszerűen feloldódjon.

Xiaomi Mi Band teszt
[+]

A Mi Band azon ritka tesztcuccok közé sorolható, ami a tesztidőszak alatt egyszer sem tudott teljesen lemerülni. 10 nap alatt nagyságrendileg 30%-ot merült, ezt az értéket felszorozva nagyjából 1 hónapos készenlét jön ki, a tulajdonosok is hasonló akkumulátoridőkről számolnak be a vonatkozó fórumokon, pedig maga a telep csupán 41 mAh kapacitású. Összességében a Mi Band egy végtelenül egyszerű, ugyanakkor jól működő aktivitásmérő, a világot egészen biztosan nem fogja megváltani, rengeteg funkció hiányzik belőle ahhoz, hogy igazán hasznos legyen, ám az mindenképpen említést érdemel, hogy a telefonra érkező jelzéseket rezgéssel is a tudtunkra adja, ez számos konkurens termékből hiányzik. 10 000 forint alatti árával viszont csúcstartó, egy Tetszett plecsnit simán megérdemel.

Xiaomi Mi Band

szentkuti11

A tesztkészülék a WayteQ jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt

Előzmények

  • Prestigio Smart Pedometer teszt

    Egyre több cég száll be az okos kiegészítők versenyébe; a Prestigio terméke árával és egyedi kialakításával lóg ki a tömegből.

  • Xiaomi Mi 4 - MInőségi irány

    Szinte még forró, olyan friss újdonság futott be hozzánk. A Xiaomi új csúcsmodellje egyértelműen jelzi, hogy komolyan kell venni a kínai gyártókat.

  • Polar Loop - kelj fel és járj

    Aktivitásmérő, amely kommunikál okostelefonnal és persze számítógéppel is. Egy biztos: tudja motiválni az embert, legalábbis minket megmozgatott.

Hirdetés