Hirdetés

Xiaomi Mi 5 - ötcsillagos ajánlat

Elérkezett hozzánk az ismert kínai gyártó legfrissebb csúcsmodellje, a végeredmény nem lehet kérdéses: a Xiaomi ismét komoly alternatívát mutatott a zászlóshajóra vágyó közönségnek.

Hirdetés

Kamera, video, audio

A hátlapi kamera 16 megapixeles, működését 4 tengelyes optikai képstabilizátor, PDAF-autofókusz és dupla ledes, kéttónusú vaku is segíti, az optika f/2.0 apertúrájú, a szenzor pedig Sony IMX298 típusú, ami már a Huawei Mate 8-ban is bizonyított. A MIUI-ban található kameraszoftver viszonylag részletes beállításokat enged, van HDR (ki, be, automatikus), számos szűrő, panoráma mód, arcszépség mód, halszem hatás, éjszakai és számos egyéb hasznos beállítás is rendelkezésünkre áll. Nem maradtak ki a manuális beállítások szem, testreszabhatjuk a fehéregyensúlyt (csak előre beállított sémák alapján), a fókusztávolságot, a záridőt (1/1000-32s) és az érzékenységet (ISO 100-3200). A fókuszálás gyors és pontos, a képek feldolgozásával pedig nyilvánvalóan alig tölt időt a rendszer.

16 megapixeles kamera ücsörög a hátlapon, mellette kéttónusú villanó figyel.
16 megapixeles kamera ücsörög a hátlapon, mellette kéttónusú villanó figyel. [+]

A fenti képek általánosságban elég jó minőségűek, azonban látszik, hogy a lencse már torzít a széleken, és egy általános élesítési maszkot is ráhúz a szoftver a kész képekre. A HDR időnként hasznos tud lenni, de a dinamikatartomány egyébként is jó, így nem mindig kell bevetni. A vonalélesség a fotók nagy részén átlagon felüli, de a képek szélén már ezen a téren sem mindig rózsás a helyzet. Az előlapi kamera 4 megapixeles, a Mobilarena TV során lőtt tesztfotónk ide kattintva érhető el. Videózni szintén lehet, illetve érdemes is, hiszen remek a hangminőség, jó a képstabilizátor, sokféle beállítási lehetőségünk van, a felbontás pedig akár 4K is lehet, egy ilyen tesztvideó kézből forgatva ide klikkelve érhető el, aki pedig inkább egy 720p-ben forgatott timelapse-et nézne meg, az erre a linkre kattintson rá.

Szinte bármilyen formátumú zenét tudott kezelni a lejátszó. Szinte bármilyen formátumú zenét tudott kezelni a lejátszó.
Szinte bármilyen formátumú zenét tudott kezelni a lejátszó. [+]

FM-rádió sajnos nincs, gyárilag pedig természetesen nem a Google-féle Play Zene alkalmazás tárul elénk, hanem a Xiaomi sajátja, ami önmagában hordoz egy kínai streaming alkalmazást és számos netrádiót, szerencsére azonban a telefonon tárolt zenéket is képes továbbadni nekünk. Egyetlen olyan dts hangfájl volt, amit nem ismert fel, egyébként mindenféle veszteségmentes formátumot kezelt, a hozzá tartozó hangszínszabályzó segítségével főként a Xiaomi fül- és fejhallgatókhoz optimalizálhatjuk a hangzást, de frekvenciatartományonkénti kézi equalizer is rendelkezésünkre áll, számos előre megadott műfaji sémával. A Mi 5 a Qualcomm-féle audio chippel dolgozik együtt, viszont ez jól sikerült, a mobilok között nagyon jónak és részletesnek számít a hangzása, még egy fejhallgatót is képes értékelhető minőségben megszólaltatni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények