Xiaomi Mi 10 - nem olcsóbb, hanem kedvezőbb árfekvésű

Rárúgta a Xiaomi az eddigi rajongóira is az ajtót az Mi 10 árazásával, a Pro volt az igazi szívroham, de a sima sem lett egy olcsó modell.

Videó, zene

Videózás kapcsán akadnak furcsaságok. Ezek közül mindenképpen a gáz kategóriába tartozik, hogy felvétel közben nem lehet látószöget váltani. Akkor sem, ha nem erőltetjük a magasabb felbontásokat. Nagyítani amúgy kétujjas mozdulattal azért lehet, de a fotózásnál megszokott oldalsó ikonocskák eltűnnek. A legmagasabb elérhető felbontás 8K, alant mutatunk egy nappali és egy esti példát:


Itt azért még nem tökéletes az eredmény, de 4K-ban nagyon megbízhatóan működik a masina, besegít az elektronikus stabilizáció is, ráadásul ez már az ultraszéles lencsével is működik, bár ez utóbbit este inkább felejtsük el, itt van néhány példa:


Ha pedig nem ragaszkodunk a 60 fps-hez, akkor tényleg nagyon hatékony a stabilizáció, akár még futkorászni is lehet a termékkel, mégis relatív fix marad a látvány, erre is mutatnék két példát:


Full HD-ban is nagyon jó a stabilizáció, de a tárhellyel is spórolunk, erre is mutatunk példákat:



Létezik egy makró videó mód, ami kifejezetten hangyák életének a megörökítésére hivatott, azt pont nem találtam, de a pipacs is megteszi:

Az előlapi kamera viszont maximum Full HD-ban vesz fel, este elég gatya a minőség, de a hang — ahogyan az összes többi esetben is — kimondottan rendben van, vloggerkedni alapvetően elég, bár a szelfimodul dinamikatartománya elég szűk, gyakran kiég a háttér:


Gyorsan foglaljuk össze a látottakat (kinek volt türelme az összeset végignézni?): a 8K egyelőre csak egy címke, amivel lehet a specifikációs táblázatban menőzni, de 4K-ban korrektül működik mindkét kamera, ráadásul a hangfelvétel minőségére sincs komoly panasz. Bár hivatalosan nincs szuperstabi mód, már 4K-ban is elég ügyes a rendszer, bátran neki lehet állni rövidebb filmecskéket komponálni a termékkel.

[+]

Zenei téren kiemelkedik a mezőnyből a Mi 10 a sztereó hangszórók miatt, mert itt nem a beszédhangszóró szólaltatja meg a muzsikát, hanem a telefon felső részén van dedikáltan egy egység kifejezetten a multimédiára. Ez pedig klasszisokkal jobban szól, mintha a kijelző feletti hangszórót nyüstölnénk, szóval a Mi 10 kihangosítva a piac egyik legjobb produkcióját szolgáltatja. 3,5 mm-es jack dugasz viszont nincs, ahogyan az FM-rádió is kimaradt. A gyári zenelejátszó viszont korrekt, van equlaizer, vannak vizuális effektek is, ha akarjuk, plusz elalváskapcsoló, illetve egy egyszerű editor, amivel csengőhangot vághatunk a zeneszámból. Viszont valami szmötyi került a palacsintába, mert az eddig minden telefonnal működő Type-C ASUS ROG headsetet hol kezelte, hol nem, de amikor azon át szólt a zene, akkor sem hagyta, hogy az equalizert piszkáljam, bízzunk benne, hogy ez csak egyedi unszimpátia a két eszköz között.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés