Xiaomi MI-2 - lehetetlen küldetés

Szoftverek, multimédia

Az alap szoftverek nagyjából megegyeznek a gyári androidos kínálattal, természetesen újrarajzolt felhasználói felülettel ellátva. A tárcsázó, a híváslista, a csoportkezelő és a telefonkönyv egyetlen program alatt található, a névjegyzék szinkronizálható Google- és Exchange-alapon. Az üzenetkezelőben elérhető a Cloud Message szolgáltatás, mellyel MIUI-fiókkal rendelkező ismerőseinkkel kommunikálhatunk adatkapcsolaton keresztül (a beállítások között SMS-ként történő átvitelt is aktiválhatunk). A naptáron nem sokat változtattak, szinte egy az egyben a Google-féle megoldást kapjuk, a tartalom szinkronizálható a már említett forrásokból.

Xiaomi MI-2 Xiaomi MI-2

Play Áruház előre telepítve nincs, ám a Market névre hallgató Xiaomi-alkalmazásboltból két kattintással le lehet rántani, mint a további Google-alkalmazásokat is (Gmail, YouTube, Maps és társai). A saját áruházon keresztül számos további appot szerezhetünk be, ám ezek leírása szinte minden esetben kínai nyelvű, így sajnos nem sokat tudtunk meg a kínálatról. A galériát szinte teljesen átrajzolták, az új felület mellett alapszintű képszerkesztő funkciókat is kapunk.

A Xiaomi jó néhány extrával egészítette ki a gyári kínálatot. A Notes egy jegyzetelőt takar, a szöveghez képet és riasztást is rendelhetünk. A File explorer egy fájlböngésző, az Updater szoftverfrissítések keresésére használható. A Tools mappa a nevéhez hűen eszközöket rejt, tartalmaz stopperrel kiegészített órát, számológépet, hangrögzítőt, iránytűt és egy zseblámpa alkalmazást; utóbbi a képernyőzárról is elindítható a home gomb nyomva tartásával. A Security center biztonsági szoftvereket tartalmaz, többek között spamszűrőt, alkalmazáskezelőt, vírusirtót, hálózatmonitorozót találunk itt. A Backup biztonsági mentést készíthetünk (természetesen visszaállítás funkcióval felvértezve), a Permission Manager az alkalmazások által igényelt engedélyek menedzselésére szolgál.

Xiaomi MI-2 Xiaomi MI-2

A multimédiás vonalat egy FM-rádió, egy zene- és egy videólejátszó képviseli. Előbbi képes az állomások automatikus feltérképezésére, valamint az aktuális adást is rögzíthetjük. A zenelejátszó igen korrekt, kezeli a listákat, rendelkezik hangszínszabályzóval és Dolby Mobile támogatással, megjeleníti az albumborítókat és a dalszövegeket. Utóbbit egy internetes adatbázis alapján rántja le a szoftver, ami nem mindig pontos, előfordult, hogy nem a megfelelő szöveget választotta ki az algoritmus. A filmezés terén is jó a helyzet, a videólejátszó alapfunkciós, ám az 1920 x 1080 képpontos felbontású videókat is gond nélkül viszi, a hírhedt killa sample esetén sem gondolkodott. A gyári szoftver nem tudja megjeleníteni a feliratokat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Meizu MX2 - Android másképpen

    Bár a Meizu újdonságán teljes értékű Android fut, a gyártó ezt igen mélyen elrejtette a saját fejlesztésű Flyme OS alá. Android, ahogy még soha nem láttuk.

  • Xiaomi Phone M1 - Orient expressz

    Mai tesztalanyunkat sajnos nem lehet kapni Magyarországon, ami nagy kár, ár-érték arányban igen erős a Xiaomi versenyzője.

  • Android 4.1 Jelly Bean rendszerbemutató

    Június végén lehullt a lepel az Android 4.1 Jelly Beanről, melyet végre nekünk is volt lehetőségünk kipróbálni egy Nexus 7 fedélzetén.

Hirdetés