WibRain B1 LE – Linux, mert megérdemlem

Alapok

Nos, igen. Eljutottunk odáig, hogy megérkezett az első olyan UMPC, amely már nem lépi át az általunk meghatározott lélektani 100000 Ft-os határt. Ez az az összeg, amire mi úgy tekintünk, mint egy olyan számra, amit még a felhasználók hasonló kütyüre áldoznának. Korábban már teszteltük a készülék Windows oprendszeres verzióját és osztatlan sikert aratott a szerkesztőségben, valamint a fórumokat böngészve kiderült, hogy a felhasználók között is. Az egyik hátráltató tényező annál még pont az ár volt, ami néhányakat eltántorított a vásárlástól, azonban most gyakorlatilag eljutottunk oda, hogy egy komolyabb PMP áráért UMPC-nk lehet, ez pedig még a hülyének is megéri.

WibRain B1 LE

A külső nem változott, kivéve egyetlen apróságot. A korábban szürke (vagy marketingesek szerint ezüst) csík, amely a készülék oldalán körbefutott, most narancssárgára változott. Ezen felül minden maradt, de azért gyorsan átszaladunk azokat a legfontosabb pontokon, amelyeket a userek hibának éltek meg, vagy agyondicsértek. Elsőként nagy hibának tartotta mindenki és többek között én is, hogy a készüléken egy kissé rossz helyre került az USB foglalat, amiből ráadásul mindössze egyetlen darab van. Sokan hiányolták a trackballt, azonban a tapipad ezt kárpótolja, néhány nap használat után ez egyértelműen kiderült. Mindenki, így én is meg kell, hogy jegyezzem a készülék képernyőjét, ami gyönyörű és tűéles, hála a 4,8’-es WSVGA kijelzőnek, amely 1024x600-as felbontásra képes.

WibRain B1 LE

Mindenképpen végigszaladnék a specifikációkon, hogy lássuk azt, hogy mire is képes a gép. A processzor egy 1.2GHz VIA C7M ULV, amely mellé egy darab memóriamodul jár (512 MB DDR II 533MHz), ami természetesen bővíthető. Fontos, hogy garanciavesztéssel jár, ha otthon tesszük meg ezt, így érdemes szervízhez fordulnunk a kéréssel, annak ellenére, hogy a neten gyakorlatilag részletes útmutató található ehhez. A háttértár sokak meglepetésére nem memóriamodul, hanem egy 30 GB-os HDD, amely 4200rpm-en pörög. Az operációs rendszer ezúttal pedig Linux, az LE utótagból és a címből is érezhetően.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés