Vodafone Smart Prime 7 - elégséges szolgáltatás

A vörös szolgáltatónál máris elérhető a legújabb saját márkás kollekció két, alsó szegmensbe szánt darabja, amelyből most az életképesebbnek látszó verziót vizsgáltuk meg

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

A Smart Prime 7 egy darab microSIM kártyát fogad, ezzel pedig a Cat.4 LTE-nek köszönhetően maximum 150 Mbps-os sebességgel száguldozhatunk a világhálón. Mivel az érintett szolgáltató, ráadásul hazai piacra szánt eszközéről van szó, valószínűleg felesleges, de azért megemlítjük, hogy van B20-as LTE támogatás. A hátlap alatt még egy microSD kártyának van helye, amire szükségünk is lesz az elérhető 4, összesen 8 GB-os alap tárhely mellett, viszont akár 128 gigabájtig is elmehetünk. A WiFi egy sávon, 802.11 b/g/n szabványon csatlakozik, természetesen adott a HotSpot és a WiFi Direct lehetősége, a 4.0-s Bluetooth pedig ismeri az A2DP protokollt. A jó hírek sora az NFC létével zárul, ami a kategóriában igen ritka képesség, az OTG azonban nem, de ebből most kimaradt. A GPS viszont megvan, a modul érzékenysége példás, az orosz és amerikai műholdakat villámgyorsan észreveszi, pár másodpercig pedig a Beidou két egysége is feltűnt a radaron, noha a tájékozódást elvileg a földi antennák és routerek segítik (A-GPS).


[+]

Az akkumulátor továbbra sem cserélhető házilag, ellenben minimálisan megnövekedett a kapacitása, így 2540 mAh-val gazdálkodhatunk, ami egy fél napnyi visszafogott ismerkedésre és majd egy teljes napnyi brutális vegzatúrára volt elég, kilenc órányi repülő módban töltött pihenéssel egybekötve. Így nagyjából négy órányi kijelzőidőt sikerült kipréselni automata fényerő mellett, ami ügyesen teszi a dolgát, tehát nyugodt szívvel bíztuk rá a megvilágítás menedzselését. A rendszersebesség korlátai miatt nem valószínűsítenénk, hogy power userek izzasztanák kíméletlenül a készüléket a hétköznapokban, úgyhogy visszafogott használat mellett egy napot - kettőre nem esküdnénk - biztonsággal ki fog bírni velünk a kütyü, viszont nem akkubajnok, azt be kell látni.


[+]

Értékelés: Vodafone Smart Prime 7
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 10 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A Vodafone legújabb kollekciójának kettes számú versenyzője hiába rendelkezik kiváló pedigrével a Smart Prime 6 utódjaként, alapvetően nem látjuk a fejlődést a tavalyi konstrukcióhoz képest. A külleme tulajdonképpen nem kifogásolható, ízléses, egyszerű, a mai trendeknek megfelelő dizájnt kapott, az anyagminőség továbbra is rendben van, az összeszerelés teljesen hibátlan, a kijelező viszont, noha abszolút elfogadható, nem üti meg a Prime 6 szintjét. Hardveresen némi frissítés történt, az összteljesítmény ennek ellenére nem javult számottevően, ahogy sajnos a már tavaly is szűkösnek bizonyuló 1 gigabájt rendszermemória sem duplázódott meg, pedig nagyban befolyásolta volna a felhasználói élményt. A multimédia szintén szinten toporog, leszámítva az újdonsült fókuszálási pontatlanságot. Egyébként nincs gond a készülékkel, égbekiáltó kellemetlenségeket nem tapasztaltunk, hacsak a kijelző feloldását nem számítjuk. És ha számítjuk is, könnyen orvosolható problémáról van szó. Ha nem terheljük túl a rendszert, az alapfeladatok ellátása stabil, összességében nem fájdalmas az együttélés, de semmi extrát nem tudunk kiemelni, amitől a Smart Prime 7 különösebben érdekesnek tűnhetne. A listaárat teljesen figyelmen kívül hagyva azonban nyilván van olyan szolgáltatói ajánlat, amelyben mégis kedvező ajánlatnak lehet, hűség nélkül egyébként 32 ezer forintért vihetjük haza a kávézó-jellegű üzletből (és természetesen minden más, pirosas boltból). Végeredményben nem mondhatjuk egyértelműen, hogy nem tetszett. A kifejezetten komótos, de még éppen vérnyomásproblémák nélkül elviselhető felhasználói élményt végül is korrekt csomagolásban kapjuk, az alapfunkciók megbízhatóak, a multitask és a multimédia gyenge, mint ebben a kategóriában általában, az extra alkalmazások jórésze pedig szolgáltatófüggő, viszont nem minden konstrukcióban kapja meg az ellenállhatatlannak minősíthető árazást. Korántsem használhatatlan, de az elégséges szolgáltatásért azért még nem jár rögvest plecsni.

AliceWake

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés