Vodafone Smart Prime 7 - elégséges szolgáltatás

A vörös szolgáltatónál máris elérhető a legújabb saját márkás kollekció két, alsó szegmensbe szánt darabja, amelyből most az életképesebbnek látszó verziót vizsgáltuk meg

Bevezető, tartozékok

A Vodafone tegnap előtti sajtóeseményén nem csak a minden eddiginél ügyfélközpontúbbnak titulált új koncepció bemutatása volt a cél, amelynek keretében első kézből megtapasztalhattuk a kávézó jellegű üzletkialakítást - ahol ennek megfelelően kávézni is lehet - de a legfrissebb kínálatot is szemrevételezhettük. A saját márkás, jobbára Alcatel gyártmányú eszközök lefedik a teljes skálát, a legolcsóbb, belépő szintű, okostelefonnak tűnő eszköztől kezdve a prémium kategóriáig.


[+]

A saját brand alatt forgalmazott készülékek elméleti háttere alapvetően a kedvező árfekvésű, alsó és középkategóriás termékek előfizetői konstrukcióban való minél szélesebb körű elérhetővé tétele. Az eddigi, számokban kifejezhető tapasztalatok alapján a Vodafone joggal bízhat benne, hogy az új négyesfogat is beváltja a hozzá fűzött reményeket, ráadásul már egy felső szegmensbe szánt gépezettel is támadnak a Smart Platinum 7 képében. Már csak az a kérdés, hogy az a bizonyos ár-érték arány tényleg olyan kiemelkedő-e, mint a szolgáltató optimizmusa, amit a Smart Prime 7 esetében rögvest ki is derítünk, folytatólagosan pedig az összes többi kütyü is arcba kapja a vallatólámpát.


[+]

A Smart Prime 7 minden ízében alsó-közép kategóriás megoldás, legközelebbi hozzátartozója pedig a kategóriájához képest kivételesen jól megkonstruált, idén egy éves Smart Prime, vagy Smart Prime 6, amelyhez képest ugyan hardveres előrelépés nem, mindössze némi ráncfelvarrás jellegű aktualizálás történt. Tulajdonképpen belerámolták ugyanazt, mint az elődmodellbe, csak minden komponensből a legfrissebb revízió került a kicsinosított készülékházba, ami összességében kompaktabb és a mai trendeknek inkább megfelelő megjelenést kapott.


[+]

A csomagoláson sem gondolkodtak sokat, nem csak a karton újrahasznosított 80%-ban, de a dizájn is. Feltehetően csak a típusmegjelölést és a készülék képét újították rá a már raktáron pihenő dobozkákra. Nem mintha ezt negatív felhanggal említenénk, igen dicséretes a környezettudatosság ilyen következetes megvalósítása, mellesleg az elődmodell remekül sikerült, így már csak a doboz is kellemes emlékeket idézhet. A készülék, ahogy az általában lenni szokott, közvetlenül a tető alatt lapu, ezt kiemelve juthatunk a fehér színben pompázó tartozékokhoz, mégpedig a hagyományos kialakítású, mikrofonos sztereó headsethez, az 1 amperes hálózati töltőfejhez, és szabvány microUSB töltő- és adat kábelhez.

Külső, kijelző

Az elmúlt évek igen kellemes irányvonala, hogy a belépő és középkategória alján sorakozó készülékek esetében sem feltétlenül hanyagolják el a forma tényleges megtervezését, és ezen forma lehetőségekhez mérten elfogadható, hovatovább jó minőségű anyagokban való realizálását. Ez a feladat a Smart Prime 7 esetében a ZTE illetékes elvtársaira hárult, akik nagyjából megtartották az elődmodell dimenzióit, de csiszoltak kicsit az összképen. A 144 x 72,1 x 8 milliméteres kiterjedéssel rendelkező készülékház széltében-hosszában megnőtt picit, de majd egy egész centiméterrel vékonyabb is lett, a tömeg viszont jelentősen kényelmesebb mértéket öltött. Már csak 128 grammal kell számolnunk, ami egyébként tekintélyes 30 grammos súlycsökkenést jelent hasonló technikai paraméterek mellett. Az összeszerelés minősége nem hagy kívánnivalót maga után, a lenyúzható hátlap ellenére simán elhihetnénk, hogy unibody, abból is a jobban kivitelezett fajta. A műanyag kasztni ízléses, a finoman mintázott, fél-matt hátlap pedig azon kívül, hogy akár esztétikusnak is mondható, a felület minden egyéb előnyével is rendelkezik, jelesül biztos fogás és – ez esetben tényleg abszolút – maszattalanság.


[+]

A 66,8%-os kijelző-ház arány nem éppen kiemelkedő, viszont így a bőséges alsó kávára kerülhettek az érintésérzékeny vezérlőgombok, melyek nemhogy háttérvilágítással rendelkeznek, de ennek időtartama is tetszés szerint állítható, a sorrend viszont sajnos nem. Mindenképpen a bal oldalival próbáljunk visszalépni, a jobb oldalival pedig alkalmazást váltani. Ellentétes felálláshoz szokott felhasználók pedig készüljenek egy rövidebb, de annál idegtépőbb összeszokási periódusra, amin az sem sokat segít, hogy igen pontosan kell tapicskolni az egyébként méretes ikonokat, hogy célt érjünk. A felső tartományban a rendezői balról figyel az 5 megapixeles előlapi kamera, mellette sötétlenek a fény- és közelségérzékelő szenzorok, a sort pedig a beszédhangszóró zárja mindaddig, amíg értesítésünk nem érkezik. A notifikációs LED kissé erőtlen és csak egy színnel operál (kivéve, ha merülnek a tartalékok, mert akkor piros), viszont van, ami manapság már nem is annyira egyértelmű.


[+]

Kijelző-teszt
Mérés Vodafone Smart Prime 7 Vodafone Smart Prime Vernee Thor Doogee X5
Fehér fényerő (max.) 420 nit 461 nit 432 nit 515 nit
Fehér fényerő (min.) 12,2 nit n/a 20 nit 24,2 nit
Fekete fényerő 0,42 nit 0,18 nit 0,20 nit 0,49 nit
Kontrasztarány 977:1 2536:1 2160:1 1051:1
Színhőmérséklet 8340 K 7238 K 8535 K + kézi 7190 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az 5 hüvelykes, 1280 x 720 HD felbontású, ebből következően 293 ppi pixelsűrűségű kijelzőt tekintve már a számok alapján érezzük, hogy nem fogunk levegő után kapkodni, ha felvillan, viszont tökéletesen korrekt élményben lesz részünk. A légrésmentes, hagyományos IPS LCD panel a jobbak közül való, bár a Smart Prime 6 egészen kiváló eredményeit nem hozza, fényszivárgás és egyéb anomália nemigen zavar be, a betekintési szögek pedig hibátlanok. Ez a színekről és kontrasztról már nem jelenthető ki ilyen magabiztosan. Az összhatás kissé fakó, noha a maximum fényerő igen tisztességes értéket produkál, és a kifejezetten hűvösnek mért kalibráció sem szembeötlő ránézésre, sőt meglepően félrement a látottakhoz képest, ami végül is mindegy, mert nem számokat nézegetünk, a kijelző pedig azokat meghazudtolóan kellemes tónusú.


[+]

Az első ránézésre egészen fémes hatású, szálcsiszolt, de továbbra is műanyag oldalkeretet jobb oldalon a ráspolyra emlékeztető felülettel kiemelt hangerőszabályzó, alatta pedig a bekapcsológomb töri meg. Az alsó élen középen a microUSB csatlakozó dominálna, ha nagyon taktikusan nem szerkesztették volna mellé a mono multimédiás hangszórót. A felső élen a 3,5 milliméteres jack csatlakozó társaságában található másodlagos zajszűrő mikrofon párja is alant, a bal sarokban kapott helyet. Balra ne keressünk semmit, hacsak nem a keret hátsó élén található bemetszést, ahonnan a hátlap leválasztását kezdhetjük meg. A keret egyébként nincsen síkban sem a kijelzővel, ami nem szokatlan, de a hátlappal sem. Emiatt eleinte olyan érzésünk lehet, mintha nem pattintottuk volna helyére az elemet. Pedig de. Az ettől függetlenül már említett kvalitásokkal bíró hátlap igen szerény, mindössze egy, mellesleg módfelett elegáns, obszidián utánérzésű szolgáltatói logó található az alsó harmadban, felül pedig a 8 megapixeles főkamera a LED villanóval egyetemben.

Hardver, szoftver

Hardveres szempontból ezúttal is igen visszafogott erőforrásokkal kell beérnünk, mindamellett legalább friss(ebb) komponensekkel vagyunk ellátva. Hogy pontosan mivel is, ott támadt egy kis zavar, ugyanis a specifikáció és az ennek megállapítására hivatott programok között egyetnemértés alakult ki, ami fakadhat a két lehetséges chipset verziószámának és felépítésének hasonlóságából is. A Qualcomm Snapdragon 210-es és 212-es SoC-ja egyaránt MSM8909 kódnéven fut, mindössze egy v2-es utótag különbözteti meg őket egymástól. Ami biztos, hogy a burkolat alatt ténylegesen egy 28 nanométeres, 32 bites, ARMv7 utasításkészletű, négy darab Cortex-A7-es magot tartalmazó megoldás ketyeg, Adreno 304-es IGP-vel, tehát eddig bármelyik lehetne, viszont az egyenként 1,27 GHz-es órajel a referenciaértéken 1,3 GHz-et bíró Snapdragon 212-t valószínűsíti. A felskálázott 212-es lapka egyébként teljesen megegyező alapokra épül, viszont a nagyjából 200 MHz-es extra erő ellenére a hőtulajdonságok és energiaigény változatlan maradt. Mindehhez ismét csak 1 GB rendszermemóriát mellékeltek, ami azért érződik a teljesítményen.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Vodafone Smart Prime 7 Vodafone Smart Prime Samsung Galaxy J1 mini Vernee Thor
Rendszerchip Qualcomm Snapdragon 212 Qualcomm Snapdragon 410 Spreadtrum SC8830 MediaTek MT6753
AnTuTu 6.x Benchmark 22.578 pont n/a (Antutu 5.x 20.842) 21.172 37.679 pont
Vellamo Browser 1389 pont 1943 pont 1648 pont 2838 pont
Vellamo Metal 738 pont 699 pont 714 pont 1059 pont
Geekbench 3 (single) 347 pont 476 pont 330 pont 636 pont
Geekbench 3 (multi) 1104 pont 1413 pont 1050 pont 3016 pont
GFXBench Manhattan onscreen 4,1 fps 3,8 fps nem indult el 9,1 fps
Manhattan offscreen 1080p 1,8 fps 1,8 fps nem indult el 4,5
GFXBench T-Rex onscreen 9,3 fps 9,4 fps 7,2 fps 19 fps
T-Rex offscreen 1080p 5,5 fps 5,3 fps 2,1 fps 12 fps

Alapvetően stabilan fut – vagyis inkább kocog, de még inkább sétál – a rendszer, noha a kijelző feloldásánál szükség lenne némi rovarirtásra. A beköltözés közvetlenül a gyári állapot utáni stádiumban tartott, ennek ellenére a feloldás, akár dupla koppos megoldással, akár a bekapcsológombbal próbálkoztunk, többször megmakacsolta magát, amin csak az újraindítás segített, a problémán pedig remélhetőleg egy kisebb frissítés fog. A használhatóság egyébként rendben van, éppen nem fájdalmas, viszont némiképp türelmesebben viszonyuljunk az eszközhöz, és ne zavarjuk össze vad multitaskolással. Több alkalmazás egyidejű letöltésének megkísérlése például kudarcba fog fulladni, érdemes moderált tempóban és elvárásokkal nekifutni, ahogy a tömeges frissítés se volt eredményes, apránként viszont gond nélkül és elfogadható sebességgel érkezett meg minden az Áruházból.


[+]

A 6.0.1-es alapokra épülő szoftver jobbára megtartotta gyári formáját, a javarészt Google csomagból ismert alkalmazásokból álló alapkínálat mellett mindössze néhány szolgáltatóspecifikus applikációba és pár extrába futhatunk bele. Ilyen például a Kedvenc alkalmazás felület, amely alaphelyzetben a Tippek nevű gyorstalpalót tartalmazza. Itt amúgy igen átgondolt és praktikus formában ismerkedhet meg a kevésbé szakavatott felhasználó a készülék alapvető használatával, ezzel együtt pedig rögtön be is állíthatja kedvenc alkalmazását, amit a kezdőképernyő jobbra húzásával, egy irtó nagy szaggatás megtekintése után majdnem villámgyorsan meg is nyit a rendszer. A főképernyők száma dinamikusan alkalmazkodik, maximum nem tudjuk mennyit, de sokat tudunk telepakolni: 16 után eluntuk a kezdőképernyők generálását, pedig lett volna még lehetőség. Ezen felül az alkalmazásmenü is megmaradt, noha itt nincs mozgásterünk rendezkedni, a megjelenítés ABC sorrendben, vertikális irányba terjeszkedve történik.


[+]

A hagyományos felületű, kétfázisú értesítősáv tartalmát a beállítások ikont hosszan nyomva előkerülő Kezelőfelület-hangolóban tudjuk igazgatni, ugyanitt bírhatjuk rá a rendszert, hogy számokkal kifejezve is jelenítse meg az akkumulátor töltöttségi szintjét. Vagy az akkumulátor menüpont alatt, mert kivételesen ott is elérhető. Különösebb extrákat nem, viszont apróbb figyelmességeket a beállításokban találunk, jellemzően a megjelenítés témakörén belül. Ilyen például a Kedvenc alkalmazás felület testreszabása vagy kiiktatása, a dupla koppos ébresztés, vagy az egyszerű kezdőképernyő lehetősége. Itt engedélyezhetjük a kamera gyorsindítását is a hangerőgombokat bevetve: lefelé a főkamera, felfelé az előlapi ugrik elő. A Kisegítő lehetőségek Protect opciója a Vodafone McAfee által jegyzett védelmi rendszerére mutat, ezt engedélyezve egész sok mindenről rendelkezhetünk. Ha az akksifigyelő fülecske zavarna bárkit, az ikonokhoz és widgetekhez hasonlóan lehet megszabadulni tőle. Csak azért említjük, mert a főképernyőre rögzített Google keresősáv kapcsán egyáltalán nem látszik, hogy ezt hatalmunkban áll megtenni. A Mobile Vodafone is hasznos lehet, ha nyomon szeretnénk követni az adathasználatot és egyéb számlainformációkat.


[+]

Multimédia

A 8 megapixeles, autofókuszos, LED villanóval is kisegített OmniVision OV8856 szenzorral dolgozó főkamera nem gyökeresen, mégis tetszetős apróságokban átdolgozott szoftverrel működik együtt. A maximális felbontást 4:3-as képarány mellett produkálja, a szélesvászonhoz viszont meg kell elégednünk 6 megapixellel. Az első szembeötlő újítás a jobbra és balra mozdulatokkal történő villámgyors módváltás, amiből a baloldali ráadásul kézi megjelölést kapott. Ne legyenek elrugaszkodott várakozásaink, mindössze annyit takar, hogy érintésnyi távolságba kerülnek a legfontosabb tényezők, mint a fehéregyensúly, az ISO (100-1600), és az expozíciókorrekció, mindehhez pedig szintezővel ellátott rácsvonalakat kapunk. Balra navigálva választhatunk panoráma módot, jeleneteket, mosolyészlelést, különböző filtereket (ezek egyébként az szelfikamerához is elérhetőek), intervallum megörökítést és többszörös expozíciót, amivel érdekes kompozíciókat gyárthatunk. Például egymásra lőhetünk két képet átfedésben, vagy instant kettő, de akár több képet megjelenítő kollázst is készíthetünk.


[+]

A képek változó minőségűek, ami nagyrészt a hektikus autofókusznak köszönhető. Ha sikerül is éles képet produkálnunk – kénytelen vagyok jelezni, hogy nem egyszerű – egyfajta fátyolosság mindig megmarad, hiába törölgetjük a lencsét veszettül. A dinamika alapvetően szűkös, noha a HDR kifejezetten jót tesz a lendületnek, bár kissé túlexponál, sajnos a részletgazdagság és vonalélesség fogyatékai miatt még mindig nem lesz teljesen őszinte az egyszeri júzer mosolya. A széleken tapasztalható torzítás már-már elkeserítő mértékű, kromatikus aberráció viszont csak alkalmanként rondít bele az összképbe. Kedvezőtlen fényviszonyok között tovább erősödik a zaj, a fókusz pedig hajlamos kétségbeesni és feladni a küzdelmet. Az 5 megapixeles szelfikamera fix fókusszal mered ránk, a lehetőségeink viszont kimerülnek a filterek használatában, így mindenféle virtuális plasztikai megoldás hiányában kénytelenek vagyunk az optika gyengeségeit is felülmúlóan jól kinézni, ha vállalható eredményre vágyunk.

A mozgóképes tartalom annak ellenére is maximum 1280 x 720-as felbontásban, 30 fps sebességgel fog rögzítésre kerülni, hogy a specifikáció valamiért Full HD-t ígér, noha a minőség egyáltalán nem rossz, csak kissé kevesebbnek érződik, főleg a fókuszponton kívül eső részeken. De az autofókusz szemmel láthatóan igyekszik a lényegre koncentrálni. Lejátszóból kettő is akad, már amíg nem telepítünk egy harmadikat, hogy az AC3-as hang se maradjon ki a megszólaltatható hangformátumok sorából. Egyébként Full HD-ig rendben van a gyári és a Smart Prime 7 saját lejátszója is, a legtöbb formátummal elbánnak (az MS MPEG-4 v3-mal például nem), a feliratokkal viszont egyáltalán nem.


[+]

Zenei téren a Google Play Zenére támaszkodhatunk, itt a szokásos lehetőségek állnak rendelkezésünkre, ebbe a hangszínszabályzó is beleértendő. A korábbi modellben meglévő BesAudio hangzásjavításról viszont le kell mondanunk, az ki lett gyomlálva a rendszerből, pedig igény lenne rá. A hangzás egyébként egyáltalán nem lenne rossz, az alsó élen elhelyezett hangszórónak köszönhetően a közepesen kielégítő maximum hangerőből sem veszítünk, viszont a folyamatos és figyelmen kívül hagyhatatlan zúgás borzasztó zavaró, ebbe néha még bele is recseg a mélyeknél, úgyhogy nem egy élmény. A minőség fülhallgató bevetésével sem változik sokat, az eredendően kiegyenlített, a mélyeket sem teljesen nélkülöző, összességében tisztességes közepesnek mondható színvonalat csak a sistergés zavarja meg, noha így már nem recseg. A mellékelt füles sem reménytelen, a számok között dupla gombnyomással válthatunk, szünetet pedig szimpla nyomással rendelhetünk el. A fülhallgató csatlakoztatásával életre keltett FM-rádió kérés nélkül kerít hallgatni valót, rögzíthetjük a műsort, időzíthetjük a kikapcsolást, viszont állomásnevekkel nem szolgál.


[+]

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

A Smart Prime 7 egy darab microSIM kártyát fogad, ezzel pedig a Cat.4 LTE-nek köszönhetően maximum 150 Mbps-os sebességgel száguldozhatunk a világhálón. Mivel az érintett szolgáltató, ráadásul hazai piacra szánt eszközéről van szó, valószínűleg felesleges, de azért megemlítjük, hogy van B20-as LTE támogatás. A hátlap alatt még egy microSD kártyának van helye, amire szükségünk is lesz az elérhető 4, összesen 8 GB-os alap tárhely mellett, viszont akár 128 gigabájtig is elmehetünk. A WiFi egy sávon, 802.11 b/g/n szabványon csatlakozik, természetesen adott a HotSpot és a WiFi Direct lehetősége, a 4.0-s Bluetooth pedig ismeri az A2DP protokollt. A jó hírek sora az NFC létével zárul, ami a kategóriában igen ritka képesség, az OTG azonban nem, de ebből most kimaradt. A GPS viszont megvan, a modul érzékenysége példás, az orosz és amerikai műholdakat villámgyorsan észreveszi, pár másodpercig pedig a Beidou két egysége is feltűnt a radaron, noha a tájékozódást elvileg a földi antennák és routerek segítik (A-GPS).


[+]

Az akkumulátor továbbra sem cserélhető házilag, ellenben minimálisan megnövekedett a kapacitása, így 2540 mAh-val gazdálkodhatunk, ami egy fél napnyi visszafogott ismerkedésre és majd egy teljes napnyi brutális vegzatúrára volt elég, kilenc órányi repülő módban töltött pihenéssel egybekötve. Így nagyjából négy órányi kijelzőidőt sikerült kipréselni automata fényerő mellett, ami ügyesen teszi a dolgát, tehát nyugodt szívvel bíztuk rá a megvilágítás menedzselését. A rendszersebesség korlátai miatt nem valószínűsítenénk, hogy power userek izzasztanák kíméletlenül a készüléket a hétköznapokban, úgyhogy visszafogott használat mellett egy napot - kettőre nem esküdnénk - biztonsággal ki fog bírni velünk a kütyü, viszont nem akkubajnok, azt be kell látni.


[+]

Értékelés: Vodafone Smart Prime 7
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 10 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A Vodafone legújabb kollekciójának kettes számú versenyzője hiába rendelkezik kiváló pedigrével a Smart Prime 6 utódjaként, alapvetően nem látjuk a fejlődést a tavalyi konstrukcióhoz képest. A külleme tulajdonképpen nem kifogásolható, ízléses, egyszerű, a mai trendeknek megfelelő dizájnt kapott, az anyagminőség továbbra is rendben van, az összeszerelés teljesen hibátlan, a kijelező viszont, noha abszolút elfogadható, nem üti meg a Prime 6 szintjét. Hardveresen némi frissítés történt, az összteljesítmény ennek ellenére nem javult számottevően, ahogy sajnos a már tavaly is szűkösnek bizonyuló 1 gigabájt rendszermemória sem duplázódott meg, pedig nagyban befolyásolta volna a felhasználói élményt. A multimédia szintén szinten toporog, leszámítva az újdonsült fókuszálási pontatlanságot. Egyébként nincs gond a készülékkel, égbekiáltó kellemetlenségeket nem tapasztaltunk, hacsak a kijelző feloldását nem számítjuk. És ha számítjuk is, könnyen orvosolható problémáról van szó. Ha nem terheljük túl a rendszert, az alapfeladatok ellátása stabil, összességében nem fájdalmas az együttélés, de semmi extrát nem tudunk kiemelni, amitől a Smart Prime 7 különösebben érdekesnek tűnhetne. A listaárat teljesen figyelmen kívül hagyva azonban nyilván van olyan szolgáltatói ajánlat, amelyben mégis kedvező ajánlatnak lehet, hűség nélkül egyébként 32 ezer forintért vihetjük haza a kávézó-jellegű üzletből (és természetesen minden más, pirosas boltból). Végeredményben nem mondhatjuk egyértelműen, hogy nem tetszett. A kifejezetten komótos, de még éppen vérnyomásproblémák nélkül elviselhető felhasználói élményt végül is korrekt csomagolásban kapjuk, az alapfunkciók megbízhatóak, a multitask és a multimédia gyenge, mint ebben a kategóriában általában, az extra alkalmazások jórésze pedig szolgáltatófüggő, viszont nem minden konstrukcióban kapja meg az ellenállhatatlannak minősíthető árazást. Korántsem használhatatlan, de az elégséges szolgáltatásért azért még nem jár rögvest plecsni.

AliceWake

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Vodafone Smart Prime 7
 Vodafone Smart Prime 7 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 144 x 72,1 x 8 mm milliméter
Tömeg 128 gramm
Színvariációk fehér, fekete
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1280 x 720 pixel (294 ppi)
Kijelző védelme ne ismert
Kijelző típusa IPS LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 212
Processzor típusa 32 bites, 1,27 GHz-es, négymagos Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7-A
Grafikus chip Adreno 304
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 8 GB
Memória bővíthetősége microSD max. 128 GB
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/1900
UMTS 900/2100 MHz
LTE 800/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat.4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11 b/g/n, WiFi HotSpot, Direct
USB microUSB 2.0
GPS vevő van, A-GPS
GLONASS nincs
Beidou nincs
NFC van
Alapfunkciók
Profilok általános/utcai/néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0.1
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Call+, Fordító, Message+, Mobile Vodafone, Protect, Tips, Updates
Multimédia
Fő kamera 8 MP, autofókusz, HDR, LED villanó
Másodlagos kamera 5 MP, fix fókusz
Videófelvétel 720p 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2540 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, értesítő LED, fényérzékelő, közelségérzékelő, gyorsulásmérő, magnetic sensor, hangérzékelő, vízmérték

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés