Vivo X200 Pro - a kétszázát!

Bár nevében nincs Ultra, elég sok tulajdonságát az X100 Ultrától örökölte a Vivo csúcskészüléke.

Bevezető, doboz

Új szereplő a Vivo a hazánkban hivatalosan forgalmazott okostelefon-márkák között. Ugyan meghívták a magyar sajtó pár újságíróját — minket is — X200-as csúcsmodelljeik bemutatójára, nem a nagyágyúval indították el a hazai értékesítést, hanem visszafogottabb szortimenttel: V40 5G, V40 SE 5G és 4G, valamint Y28. Ezeket a 4G-s V40 SE kivételével teszteltük is, el lehet olvasni a linkelt anyagokat, a lényeg viszont az, hogy a V40 5G kivételével a középkategóriában nem emelkedett ki kifejezetten egyik modell sem. Ez annak is betudható, hogy jelentős késéssel érkeztek meg ide.

A Vivo X200 Pro balra, melynek kamerarendszere majdnem akkora, mint a húsz évvel ezelőtt 2 megapixeles kamerájával hatalmas dolognak számító Sony Ericsson K750i
A Vivo X200 Pro balra, melynek kamerarendszere majdnem akkora, mint a húsz évvel ezelőtt 2 megapixeles kamerájával hatalmas dolognak számító Sony Ericsson K750i [+]

A csúcskategóriában viszont lehet esély az X200 Pro előtt, bár itt is bő negyedéves csúszás van a kínai premier és a hazai modell megjelenése között. A 499 999 forintos ajánlott fogyasztói ár a 16/512 GB-os modell esetén pont annyi, mint amennyibe a külsőleg és tudás szempontjából is leginkább hasonló Honor Magic7 Pro kerül. De ugyanennyibe fáj a OnePlus 13 is. A Xiaomi 15 Ultrát meg még nem tudjuk mennyiért fogják adni, de a tavalyi 14 Ultra árazása alapján vastagabban fog majd a ceruza, mint a Vivóé. Lehet esélye az X200 Prónak elcsaklizni vásárlókat a Samsung, Google vagy Apple elől, akik olyan szűken mérik a tárhelyet, hogy a félmilliós árhatárba talán belefér 256 GB, több szinte biztosan nem.


[+]

A doboz tartalmát tekintve a Vivo X200 Pro nem különbözik az említett konkurensektől, bár megtévesztő lehet a nagy méretű csomagolás. Egy USB kábelt, egy SIM-tálcát nyitó tűt találni benne a telefon mellett, illetve a mobilon van egy előre felhelyezett kijelzővédő fólia. A 90 wattos töltő, az áttetsző védőtok nem alaptartozék. PD-szabványon vesz fel energiát egyébként a telefon (de csak 55 wattig), így aki esetleg március 31-ig benevez egy X200 Próra, jelentkezzen itt a bevezető promócióban a márka saját 90 wattos töltőjéért és az ajándék TWS 3e fülhallgatóért.


[+]

Külső, kijelző

Nagy telefon a Vivo X200 Pro, és nehéz is. Az alumínium kerettel, üveg elő- és hátlappal rendelkező készülék 162,4 x 76 x 8,5 milliméter és a termékoldal szerint 228 grammot nyom, bár a mi mérlegünk 231 grammot mutatott. Itthon a titánszürke modell kerül forgalomba, a készülékház IP68/69 védelmet élvez por- és víz ellen. A keret egyenes, a hátlap sík, a kijelző viszont mind a négy szélén ívelt egy kicsit, így könnyebben siklik rajta az ember ujja.


[+]

A kijelző 6,78 hüvelykes képátlóval rendelkezik, a panel felbontása 1260 x 2800 pixel, így az élességre nem lehet panasz 453 ppi-vel. LTPO AMOLED kijelzőről van szó, a frissítés 1 és 120 Hz között mozog adaptívan, ha az Intelligens kapcsoló beállítás aktív. A fordításon még dolgozhattak volna. Lehet egyébként 60 és 120 Hz-re fixálni a képfrissítést, illetve át lehet állítani a kijelző felbontását is 1080 x 2400 pixelre a telefon beállításai között. A panel támogatja a HDR10, HDR10+, HLG és Dolby Vision szabványokat, a magyarországi forgalmazásban pedig megvan a Widevine L1-es védelem is a telefonon futó FunTouch OS 15-ben. Így ment a teszteszközön a Netflix HD és Dolby Vision tartalmainak is a streamelése. Mivel a kijelző sarkai alig íveltek, így kényelmetlen, látványos fénytörést nem tapasztaltunk. Jó pont a korrekt sztereó hangszórók megléte is az egérmozihoz, bár magas hangerőn azért ezek is torzítanak a magas tartományban és érdemi mély hangokat sem igazán tud visszaadni a telefon, érdemes inkább fülhallgatót használni.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A beállítások között bekapcsolható, hogy ébredjen a panel emelésre, koppintásra, illetve altatni is lehet dupla koppintással. Az előlapi kamerával a panel érzékeli, hogy nézzük-e és bekapcsolható, hogy addig ne kapcsoljon ki, amíg érzékeli, hogy igen. Az átlagnál magasabb az impulzusszélesség-modulációs értéke is a panelnek, 2160 Hz-es a PWM. A Szemvédelem menüpontban ez egyébként kikapcsolható. Szintén ebben a menüpontban kapcsolható be, hogy a telefon automatikusan alkalmazkodjon a környezeti fényekhez és ahhoz, mennyi ideje nézzük, azzal, hogy állítsa a panel fényerejét és a kékfény-koncentrációt. A Fáradtság elleni fényerő tapasztalataink szerint csökkenti a fehérpontot, és 0,03-as SVM értékkel minimális a panel villódzása bármilyen fényerő mellett. Az SVM (Stroboscopic Visibility Measure) egy olyan mérőszám, amely a stroboszkópos hatás értékelésére szolgál. Ez a hatás mozgó tárgyak és fénymoduláció együttes jelenlétében léphet fel, 80 Hz és 2000 Hz közötti frekvenciatartományban. A panel mindemellett képes adaptívan színhőmérsékletet állítani, de opció kézi beállításokat is eszközölni.


[+]

Kijelző-teszt (a táblázat szétnyitható)
Mérés Vivo X200 Pro Samsung Galaxy S25 Ultra Apple iPhone 16 Pro Xperia 1 VI (készítő) Google Pixel 9 Pro XL Honor Magic7 Pro
Képátló 6,78 hüvelyk 6,9 hüvelyk 6,3 hüvelyk 6,5 hüvelyk 6,8 hüvelyk 6,8 hüvelyk
Felbontás 1260 x 2800 1440 x 3120 1206 x 2622 1080 x 2340 1344 x 2992 1200 x 2800
Technológia HDR10+ / Dolby Vision LTPO AMOLED Dinamikus AMOLED 2X Super Retina XDR OLED (LTPO) HDR10 LTPO AMOLED Super Actua LTPO OLED 10 bit Dolby Vision / HDR Vivid OLED
Képfrissítés (Hz) adaptív 120 adaptív 120 adaptív 120 adaptív 120 adaptív 120 adaptív 120
100% fehér fényerő 609 / 1089 nit 712 nit 883 nit 817 nit 580 nit 771 nit
Pontszerű fehér fényerő 1224 nit 2612 nit 2260 nit 2088 nit 2695 nit 1563 nit
Fehér fényerő (minimum) 2,8 nit 0,8 nit 1,9 nit 2 nit 2 nit 2,1 nit
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen végtelen végtelen végtelen végtelen
Színhőmérséklet 6466 K + kézi + adaptív 6769 K + kézi 6404 K + TrueTone 6790 K 6384 K + kézi + adaptív 6833 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A maximális fénysűrűséget a Vivo a gyártói anyagokban 4500 nitben határozta meg, ez pontszerű érték. Tapasztalataink szerint nincs gond a panel olvashatóságával napfényes környezetben sem (automata módban is 1100 nit környékét mértünk egész kijelzős fehér megjelenítéssel), ráadásul a környezeti fényérzékelő sem virtuális, és pontosan, gyorsan reagál a rendszer. Műszerünk alatt viszont nem tudtuk az ígért 4500 nites értéket reprodukálni, méréseink átlagos fénysűrűséget mutattak az X200 Pro kijelzőjén, kicsit magas minimális fehér fényerővel. Ezen ugye az előbb leírt módon lehet korrigálni. Van egyedi fényerő beállítási lehetőség is, ehhez egy kontraszt-tesztet kell elvégezni a szoftverben, és az adott válaszaink alapján utána a telefon a szemünknek legideálisabb módon fogja a panelt vezérelni. Még egy szó a színhőmérsékletről, aztán rátérünk a külső további részére: a Zeiss nevével jelzett gyári kalibráció remek színhelyesség szempontjából, így ne rontsuk el a képjavító funkció bekapcsolásával, ami HDR hatást akar erőltetni mindenre.


[+]

A telefon keretének bal oldala üres, csak antennacsíkok vannak. Felül mikrofon és a beszédhangszóróhoz vájt kivezetés, amivel sztereóban játszik le médiatartalmat a mobil. Jobb oldalon hangerőszabályzó gomb, alatta bekapcsoló. Az ujjlenyomat-leolvasó a kijelzőbe integrálva található, ultrahangos érzékelőről van szó, ami gyors és pontos. Az ujjlenyomat mellett használható az előlapi kamera is 2D-s arcfelismeréshez a felhasználó azonosítására.


[+]

Alul SIM-tálca, ahova kék nanoSIM fér. Ezek mellett a telefon támogatja az eSIM technológiát is, egyszerre két kártya lehet aktív a mobilban, a kombináció (2 nanoSIM, 1 nano + 1 eSIM, 2 eSIM) tetszőlegesen választható. A tárhely viszont nem bővíthető egyik fizikai kártya feláldozásával. Van még alul mikrofon, egy USB 3.2 Gen 1-es Type-C csatlakozó, illetve egy médiahangszóró.


[+]

A hátlapon hatalmas fekete kör emelkedik ki a síkból, ezen található a kamerarendszer, illetve ebben van elrejtve egy infravörös vezérlő is, amivel kapcsolgatható tv, légkondi, akármi infrás távirányítóként használva a mobilt. A kéttónusú LED villanó a kameragyűrűn kívül kapott helyet, a két 50 MP-es és a 200 MP-es hátlapi kamerák között még mikrofont láthatunk elrejtve.

Tényleg hatalmas a kamera
Tényleg hatalmas a kamera [+]


[+]

A kör alakú kamerasziget hatalmas és bőven kiemelkedik a hátlap síkjából, de legalább mérete miatt nem billeg a telefon, ha sík felületre fektetjük. Az üveg hátlap alatt Qi vezetékmentes töltés felvételére alkalmas tekercset találni. Az itthon kapható titánszürke változat matt üveget kapott, felülete viszont kissé csúszik, így érdemes megtámasztani ujjunkat a kameragyűrűben. Méretéből kifolyólag ez nem lesz nehéz.

Teljesítmény, szoftver

A kínai modell egyike volt az első telefonoknak Android 15-tel, az X200 Pro bemutatóját a Pixel 9 Pro XL-lel fotóztam végig, azon még akkor Android 14-gyel. Azóta azért felgyorsult a friss rendszer terjedése, a globális változatú X200 Pro is ezzel érkezett, rajta a Funtouch OS 15-ös felülettel. A Vivo ígérete szerint négy Android-frissítést és öt év biztonsági támogatást fognak a telefonhoz nyújtani, a teszt alatt két frissítés érkezett egy hét alatt, ezek egyike a 2025. január 1-i biztonsági frissítés volt, a másik pedig egy általános rendszerfrissítéseket és hibajavításokat tartalmazó csomag.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A telefonban ugyanaz a MediaTek Dimensity 9400 dolgozik, mint a kínai verzióban, és ezzel egyelőre egyedülálló a magyar piacon. Mármint azzal, hogy nem Qualcomm Snapdragon 8 Elite-re épül, ám ez nem gond, a MediaTek új 3 lapkája nem okoz teljesítménybeli hátrányt. A 3 nanométeres csíkszélességen (TSMC N3E) készülő megoldása érdekes felépítést használ, az ARMv9.2-es CPU ugyanis a big.LITTLE klaszterezésnél megszokott, kevesebbet fogyasztó, takarékosabb processzormagok helyett is teljesítményre tervezett Cortex-A720 magokat vet be (ebből van négy 2,4 GHz-es). A show sztárja mégis inkább az ARM Cortex-X925 erőmag 3,63 GHz-el, aminek köszönhetően 35%-os az egy szálon, a három darab 3,3 GHz-es Cortex-X4 okán pedig 28% a több szálon mérhető teljesítménynövekedés a CPU-ban. A kínai modellt benchmarkoltuk már a helyi szoftverrel, drasztikus különbséget nem hozott a globális szoftveren újra lefuttatott teszt, viszont a GPU-t jobban kezelte az ide szánt operációs rendszer.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Vivo X200 Pro Samsung Galaxy S25 Ultra Apple iPhone 16 Pro Asus ROG Phone 9 Pro Google Pixel 9 Pro XL Honor Magic7 Pro
Rendszerchip MT Dimensity 9400 Snapdragon 8 Elite for Galaxy Apple A18 Pro Snapdragon 8 Elite Google Tensor G4 Snapdragon 8 Elite
AnTuTu 10.x 2 514 118 pont 2 477 719 pont 1 708 499 pont 2 059 171 pont 1 176 658 pont 2 717 640 pont
Geekbench 5 (single/multi) 2028 / 7933 pont 2129 / 7852 pont 2436 / 6729 pont 1480 / 6165 pont 1366 / 3825 pont 2154 / 7860 pont
Geekbench 6 (single/multi) 2739 / 7838 pont 3152 / 10 022 pont 3362 / 8199 pont 2022 / 7369 pont 1912 / 4677 pont 3081 / 9558 pont
GFXBench Car Chase onscreen 108 fps 105 fps 60 fps 169 fps 82 fps 119 fps
GFXBench Car Chase offscreen 154 fps 181 fps 149 fps 200 fps 81 fps 191 fps
GFXBench Man. onscreen 120 fps 120 fps 57 fps 186 fps 120 fps 120 fps
GFXBench Man. offscreen 454 fps 483 fps 279 fps 389 fps 257 fps 459 fps
3DMark Wildlife Extreme 5894 pont 6848 pont 4243 pont 4500 pont 2587 pont 6400 pont
3DMark Solar Bay 10 154 pont 12 184pont 7736 pont 7470 pont nem tám. 11 456 pont

Ez az SoC sem mentes viszont a throttlingtól, és ha 20 percig terheljük folyamatosan, ott már visszaesik a teljesítmény. Az 1612 MHz-es Immortalis-G9225 MC12-es GPU is sajnos gyengébb a konkurenciánál, bár ezt a jól optimalizált rendszer okán nem feltétlen fogjuk észrevenni, mert nincsenek darabos animációk. A képalkotáshoz pedig a Vivo saját fejlesztésű 6 nanométeres V3-as ISP lapkája is ott van a telefonban. Jobb hír, hogy érezhető forrósodást nem produkált a telefon sem a benchmark tesztek, sem a 8K és 4K videózás során, mondjuk ehhez hozzájárulhatott a kissé zimankós időjárás is.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A telefonban 16 GB LPDDR5x típusú memória és 512 GB nem bővíthető UFS 4.0-s tárhely van. A memória virtuálisan bővíthető akár további 16 GB-tal, ez gyárilag be van kapcsolva a telefonon, a felhasználói igények szerint kikapcsolható.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A Funtouch OS 15 rendelkezik minden alapvető funkcióval, amit az ember elvárhat: osztott képernyő, lebegő ablakos mód, átméretezhető mappák, Always-on kijelzés, átrendezhető ablakméret az alkalmazásváltóban. Megvan a teljes Google-csomag, van Gemini és karikázva keresés, emellett pár AI funkció is elérhető, például a jegyzetek átírása, vagy a diktált szöveg írottá alakítása. Ezekhez viszont létre kell hozzunk egy Vivo-fiókot és be kell jelentkeznünk a telefonon vele. Állítólag ezek a funkciók a Vivo saját nyelvi moduljait használják, de európai a feldolgozás és adattárolás.

Furcsa, hogy a mindig éber kijelzőn csak négy alkalmazás értesítéseit képes megjeleníteni a rendszerFurcsa, hogy a mindig éber kijelzőn csak négy alkalmazás értesítéseit képes megjeleníteni a rendszerFurcsa, hogy a mindig éber kijelzőn csak négy alkalmazás értesítéseit képes megjeleníteni a rendszer Furcsa, hogy a mindig éber kijelzőn csak négy alkalmazás értesítéseit képes megjeleníteni a rendszer (forrás: Mobilaréna) [+]

A galériában a szokásos tárgytörlőt találjuk, emellett van becsillanáscsökkentő funkció is az AI szerkesztők között. Ezek lokálisan futnak a telefonon, nem kell hozzá se internet, se Vivo-fiók.

A teszt során nem találkoztam akadással, bugokkal, reklámokkal a Funtouch OS-ben, az értesítések is időben megérkeztek, hibátlanul ment minden. Az előre telepített programok között van iManager (telefonkezelő), EasyShare fájlmegosztó, jegyzettömb, óra, iránytű, számológép, témaáruház, zenelejátszó és infravörös távirányító is. Minden mást le lehet tölteni a Play Áruházból, amire igényt tartunk.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A témák letöltése mellett a felhasználói felület sok lehetőséget biztosít a személyre szabáshoz, és a témaáruházhoz sem szükséges Vivo-fiók, például AoD-t tudtam letölteni anélkül, hogy bejelentkeztem volna. Megváltoztathatók egyébként az animációk, az ikonok formái és elrendezése, a kezdőképernyő stílusa, de van háttérképhez alkalmazkodó színséma is.

Kamera, fotók

Összesen négy kamera található a Vivo X200 Pro készüléken, három hátul, egy elöl, utóbbi a kijelzőbe lyukasztva. A hátlapon a 200 megapixeles, periszkópos teleobjektív az abszolút sztár, viszont mellette sajnos a főkamera és az ultraszéles kamera annyira nem jók, mint lehetnének. Példát vehettek volna a tavaly Kínában megjelent X100 Ultra-ról, meg a főkamerája mögötti nagyobb érzékelőről. Ezek tehát a kamerák az X200 Próban:


[+]

  • Főkamera: 50MP Sony Lytia LYT-818 érzékelő (1/1.28", 1.22µm-2.44µm), f/1.57, 23 mm ekvivalens, PDAF, OIS; akár 8K30 videó vagy 4K120
  • Teleobjektív: 200MP Samsung ISOCELL HP9 érzékelő (S5KHP9, 1/1.4", 0.56µm-2.24µm), f/2.67, 85 mm ekvivalens, többirányú PDAF (14cm-től végtelen), OIS; akár 4K120 videó
  • Ultraszéles kamera: 50MP Samsung ISOCELL JN1 érzékelő (S5KJN1, 1/2.76", 0.64µm-1.28µm), f/2.0, 15 mm ekvivalens, PDAF; 4K60 videó
  • Előlapi kamera: 32MP Samsung ISOCELL KD1 érzékelő (S5KKD1, 1/3.42", 0.64µm-1.28µm), f/2.0, 26 mm ekvivalens, fix fókusz; 4K60 videó

A gyári kameraszoftverA gyári kameraszoftverA gyári kameraszoftverA gyári kameraszoftver A gyári kameraszoftver (forrás: Mobilaréna) [+]

Konzisztens a kamerák között a színkezelés és az automatikus 12 megapixeles módban ügyesen állítja az expozíciót, pontos a fókusz, megfelelő a dinamika. A szaturációt jellemzően túlhúzza a telefon a gyárilag beállított Élénk színstílussal, hiába nincs bekapcsolva az AI segéd. Opció ezt egyébként átállítani a Zeiss nevével fémjelzett Természetesre, vagy a Texturáltra, ami erősebb zajszűrést és vonalélességet eredményez. Nézzük, mit csinál a főkamera az alapértelmezett 23 mm ekvivalens gyújtótávról indulva. Opció egyébként a 28 mm-t és a 35 mm-t szimuláló mód, ez szimpla szoftveres vágást jelent, ahogy az iPhone-on is. Itt is a kameraváltó gombon az 1x értékre kell nyomni ahhoz, hogy a 23-28-35 mm között váltani tudjunk.

Balról jobbra: Természetes, Texturált, Élénk stílus

12 MP főkamera

12 MP főkamera, 2x digitális nagyítás

Jónak mondható a főkamera az 1x és a 2x nagyításban is. A nappali képeken legtöbbször pontos az expozíció, de időnként felülexponál a telefon, főleg ha sok fehér van a képen. Jó a dinamika, a fehéregyensúly is rendben van. Itt-ott észrevenni, ahogy megtolja kicsit a szaturációt a rendszer és ráerősít a vonalélességre is, de nem lesz természetellenes az eredménye. Este természetes tónusokat biztosít a telefon, a szélek felé haladva viszont a finomabb részleteket elmossa.

50 MP főkamera

Van lehetőség teljes felbontásban is fotózni a főkamerával, itt viszont jóval lágyabb fotók születnek, az expozíció beállításába is többször képes belehibázni a szoftver. Nincs igazán értelme, hogy ezt a módot használjuk, főleg úgy, hogy ilyenkor bukjuk az egyébként tök jó kétszeres hibrid zoomot is. Este meglepően ügyes egyébként az 50 megapixel, de itt sincs előnye a 12 MP-es automatikával szemben.

12 MP ultraszéles

50 MP ultraszéles

Elmegy az ultraszéles, viszont érezhetően nincs fókuszban ennek a fejlesztése. A színkezelés és a dinamika például tök jó, de a képek nem elég élesek, a sarkokon már a jó nappali fények mellett is szétesik és zajosodik a végeredmény. Az 50 MP-es mód itt tényleg semmi előnnyel nem jár, felesleges használni.

12 MP teleobjektív, 3,7x

50 MP teleobjektív, 3,7x

200 MP teleobjektív, 3,7x

Éles, szépen részletezett és ügyesen zajszűrt képeket készít a teleobjektív natív 3,7-szeres nagyítással. Nem tudunk panaszkodni a színekre, a dinamikára és az expozícióra sem. A fókusszal viszont akadnak gondjai a teleobjektívnek tapasztalatunk szerint, ha az 50 MP-es vagy a 200 MP-es felbontást használjuk. Illetve ami még feltűnt, hogy 50 MP-ig képes az algoritmus utólagosan rádolgozni a képekre, és élesít, viszont a 200 MP-es módban nem csinál semmi ilyesmit. A jobban megvilágított részek este is remekelnek a teleobjektív képein, és itt nem találkoztunk annyi zajosodással vagy képhibával a sarkok felé haladva sem, mint amit a széles és ultraszélesnél láttunk.

12 MP teleobjektív, 10x

12 MP teleobjektív, 100x

A nagy méretű és felbontású érzékelővel nappal remek részletességgel tudunk fotózni még tízszeres nagyításon is, este sajnos szétesik a kép, kevés valódi részlet marad meg, inkább hasonlítanak a gyenge fények mellett készített tízszeres felvételek olajfestményre. A maximális nagyítási érték 100x, erről betettem két példát csak érdekességként. Minőségükön nagyon nincs mit értékelni, vízfestékszerű a végeredmény.

12 MP teleobjektív, makró

A többpontos autofókusszal szerelt, optikailag stabilizált teleobjektív 14 cm-es fókusztávval telemakróként is használható. A fókusz gyengébb fények mellett bizonytalan, az első képet szobában lőttem, negyedik próbálkozásra sikerült elkapni a telefonnal a műnövény kis szőrkéit. Jó fények mellett viszont akár játszhatunk is azzal, mi legyen fókuszban makró fényképünkön, lásd a sárga növényes két képet. A képek minőségével elégedettek vagyunk, viszont a felhasználói felület jelölhetné pontosabban a keresőben, hogy mi van épp fókuszban. Ebben a Huawei szoftvere a telemakróval jobb volt.

12 MP teleobjektív, 3,7x, normál vs. portré

Azért rakom be ezt a két képet Szent László szobráról, mert jól látható rajta, alapból is elég jó mélysége van a teleobjektívnek. És az is jól látható, hogy a portrémód mesterséges háttérelválasztása nem teljesen pontos (belecsípett a koronába), valamint a portréknál a telefon automatikusan megküldi az expozíciós értékeket, felülvilágosítva a képet akkor is, ha egyébként a természetes fények jók.

32 MP előlapi kamera (+1 állatos portré a főkamerával 35 mm-t szimulálva 12 MP-ben)

Jó minőségű képeket készít az előlapi kamera nappal és este egyaránt, az arc részletessége tökéletesnek mondható. Az előlapi kamera használatakor arra fókuszál a szoftver, hogy a kép szereplője legyen minél természetesebb, ez viszont azzal jár, hogy a háttér kicsit kiég. A portréknál a háttér és a kép szereplőjének elválasztása nem tökéletes, a sapkám környékén nappal és este is megzavarodott a szoftver és itt-ott rosszul sikerült a szeparáció. Lehet viszont Zeiss objektíveket szimuláltatni a szoftverrel, a szelfiportrénál a második képen például egy Biotar hozta valódi mélységet próbál megalkotni a telefon. A Csutka kutyáról készült portré pedig egy 35 mm-es gyújtótávot szimulálna, ez már a hátlapi kamerával készült. A háttérelmosás itt sem tökéletes, viszont Csutka szemei, orra és szemöldöke tökéletes részletességű.

Alapvetően jók a benyomásaink a Vivo X200 Pro kamerarendszerével kapcsolatban, a teleobjektívet pedig a natív 3,7x nagyítástól 10x nagyításig az egyik legjobbnak tartjuk a jelenlegi piacon. Ha jó fények vannak, remek vele dolgozni, így például kiállításokon vagy sajtóeseményeken a cikkekhez készülő fotók elkészítésére remek társ lenne. De akár egy teszthez is lehet vele terméket fotózni, a Samsung Galaxy S25-ről szóló anyagban az összes kép a Vivo X200 Pro teléjével készült az apró Galaxyról.

Kamera, videók

Sokoldalú videós repertoárt találni a készülékben. Egyrészt van lehetőségünk LOG felvételeket rögzíteni az X200 Pro hátlapi kameráival akár 4K felbontásban másodpercenként 60 képkockával. Itt annyi megkötés van, hogy nem lehet váltani a látószögek között, tehát a felvétel megkezdése előtt el kell döntenünk, hogy a főkamerát, az ultraszélest vagy a teleobjektívet szeretnénk használni. A szoftverfelület kicsit megtévesztő, mert felajánlja például a 3,7x értéket (ami ugye fotók esetén és nem LOG formátumnál a teleobjektívre váltást jelzi), de a gyakorlatban csak a főkamera képét vágja 3,7-szeres nagyításra.

Jó hír, hogy ha nem LOG-ot akarunk felvenni, akkor válthatunk felvétel közben az összes hátlapi kamera között 4K felbontásban 60 képkockáig. Ha 4K-ban 30 képkockával veszünk fel, akkor az előlapi kamerára is át tudjuk fordítani a képet rögzítés közben. Ilyenkor hangkimaradást nem tapasztaltunk, viszont képkockák kimaradnak a váltás során. Adott a lehetőség, hogy Dolby Vision nagy dinamikatartományú videókat is rögzítsünk, ezt szerintünk a hátlapi kamerával van értelme megtenni, az előlapival nem, ott rendszerint kiég a háttér.

A mozgóképek minősége hasonló a fotókéhoz nappal a videókban, este már nem. A főkamera és a teleobjektív natív nagyítással jó minőségben videóz, viszont az ultraszéles nagyon gyenge, sötét és homályos, zajos felvételeket szül. A főkamera 2x nagyítása is elveszti élességét, részletességét, a teleobjektívet pedig a 3,7x fölé emelve folyamatosan romlik a minőség. Az esti felvételeken jobban kivehető az is, hogy az optikai stabilizáció kicsit hullámzik, viszont legalább nem pattog, nem ugrál a felvétel. Ami még utólag feltűnt, hogy az elvileg 30 fps-sel rögzített videók valójában 28 fps-t használnak.

A beágyazott lejátszási listában tíz videót lehet megtekinteni.

Adatkapcsolat, üzemidő, verdikt

Megvan a lehetőség két nanoSIM-et tenni a telefonba, de támogatott az eSIM is. Egyszerre két kártya lehet aktív, van dual standby, mi Yettel és Telekom kártyákkal próbáltuk ki. A hangminőség beszélgetés közben jónak mondható, erős zajszűréssel dolgoznak a mikrofonok, de érthetők maradunk a vonal túlsó végén. A telefon támogatja az összes hazai 4G és 5G hálózatot, valamint van Wi-Fi 7-es (802.11a/b/g/n/ac/6/7) modem is több sávon. Mind a Wi-Fi, mind a mobilhálózati sebesség a csúcskategóriától elvárt szintet hozza, de nem mértünk kiemelkedő eredményeket. A Bluetooth 5.4-es (A2DP, LE), támogatja a telefon az SBC, AAC és LDAC mellett az aptX és az LHDC 5-ös kódolást is. Van NFC, van a hátlapon infravörös port, viszont nincs FM-rádió. Adott gyorsulásmérő, környezetei fényérzékelő, közelségérzékelő, iránytű, giroszkóp, viszont nincs barométer. Az USB-C csatlakozó OTG-képes, USB 3.2 Gen 1-es sebességgel. A helymeghatározást GNSS rendszer biztosítja két sávon GPS (L1+L5), GLONASS (L1), BDS (B1I+B1c+B2a+B2b), GALILEO (E1+E5a+E5b), QZSS (L1+L5), NavIC (L5) műholdakkal kommunikálva.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Az itthon forgalomba kerülő modell a többivel ellentétben nem 6000 mAh-s akkumulátorral van felszerelve, csak 5200 mAh-s lítium-polimer teleppel. Az Alza viszont csehországi raktárból a 6000 mAh-s modellt árulja itthon is, így van lehetőség hivatalos csatornán keresztül is beszerezni, árban pedig nincs különbség. Mi az 5200 mAh-s teleppel szerelt változatot kaptuk kölcsön tesztre, ez a PC Mark Work 3.0-s teszten 17 óra 59 perces eredményt ért el, ez remeknek mondható, ott van az élmezőnyben. A töltés 55 wattal megy PD-töltőn keresztül, így pedig másfél óra minimum kell a teljes töltéshez. A hátlapon keresztül a Vivo saját töltőjével akár 30 wattot is felvesz vezeték nélkül a telefon, Qi töltőről 7,5 wattot vett fel a teszt alatt. Leadni 4-5 watt közötti értékkel tud vezeték nélkül és kábelen egyaránt. Mindennapi használattal nekem kétnaponta volt szükséges a telefont tölteni úgy, hogy terheltem, fotóztam vele, játszottam rajta, navigációhoz használtam, ahol csak tudtam.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Összegzés — Vivo X200 Pro

Vivo X200 Pro
Pro
Fényes, éles, 120 Hz-es OLED kijelző szemkímélő funkciókkal
IP68/69K védelem, kitűnő összeszerelési minőség
Dual nanoSIM, eSIM, WiFi 7, NFC, infra
Remek teleobjektív
Jó üzemidő, csúcskategóriás teljesítmény
Kontra
A széles látószögű és az ultraszéles kamerák fotózásban jók, de nem olyan kiemelkedő minőségűek, mint a teleobjektív
Gyenge fényviszonyok mellett az ultraszéles kamera videózásban nem jó
A kínai és egyes európai változatoknál kisebb akkumulátor a hazai modellben
Nincs tok és töltő a dobozban, a töltés sebessége nem kiemelkedő
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 10 pont
Sebesség 10 pont
Szoftverfelület 9 pont
Szoftvertámogatás 8 pont
Fotózás, videózás 9 pont
Hangminőség 8 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 8 pont
Ár (16/512 GB, HUF) 499 990

A Honor elmozdult az AI irányába a Magic7 Pro kamerarendszerével, a Vivo X200 Pro inkább optikából próbálja megoldani a dolgokat. A Xiaomi kamerás csúcsmodellje, a 15 Ultra még nincs bemutatva, ám a tavalyi remek Xiaomi 14 Ultra elérhető annyiért, amennyiért a Vivo kezd. Aztán ott van még a OnePlus 13 is a kínai kameramobilok közül, vagy említhetjük a ZTE és a Nubia csúcskészülékeit is, bár ezeket netről rendelve kell beszerezni, nincsenek például szolgáltatónál, amit a Vivo X200 Pro elmondhat magáról. Az aktuális iPhone-ok, Pixelek és Galaxy-k mellett is korrekt alternatíva lehet az X200 Pro, bár videóban az Apple és a Samsung még mindig előnyben van a felvételek minőségét illetően.

Valószínűleg a Vivo idén is az Ultra modellre tartogatja a legjobb kamerás szettet, és valószínűleg az a telefon marad Kínában. A globális piacon pedig az X200 Pro lesz a csúcsmodell, ami a remek teleobjektív mellett felejthető ultraszélest és korrekt széles látószögű főkamerát biztosít. Mindezt egy IP68/69-es házban, minden olyan elvárást kipipálva, amit egy modern csúcsmodelltől elvárhat az ember. Viszont nincs mondjuk DeX asztali mód, kevés egyelőre az AI funkció, nincs benne toll. Szóval egyelőre hiányzik pár olyan apróság, ami a konkurenseknél adott és vásárlást befolyásoló tényező lehet. Cserébe jóval több a tárhely ugyanazon az áron, gyorsabb a töltés, ha beszerzünk egy megfelelő töltőt, és van egy remek teleobjektív.

Kedveljük az X200 Pro remek kijelzőjét, elégedettek vagyunk az üzemidővel az itthon kisebb méretű akkumulátor ellenére. Viszont örülnénk, hogy ha nem lennének ilyen különbségek, az akkumulátor körülötti mizéria miatt pedig az Ajánlott plecsnitől is elesik az X200 Pro. Viszont abszolút Tetszett, hatásos belépő. Főleg a teleobjektív és a kijelző.

Vivo X200 Pro

A Vivo magyarországi képviseletétől kaptuk kölcsön az X200 Pro okostelefont, ezúton is köszönjük!

viragdani01

Specifikáció

Vivo X200 Pro
Vivo X200 Pro titánszürke Külső
Méretek 162,4 x 76 x 8,2 milliméter
Tömeg 228 gramm
Készülékvédelem IP68/69, alumínium keret, üveg előlap, üveg hátlap
Színvariációk titán szürke
Kijelző képátlója 6,78 hüvelyk
Képaránya 9:20
Felbontása 1260 x 2800 pixel (452 ppi)
Típusa, frekvenciája HDR10+ Dolby Vision LTPO AMOLED, 120 Hz
Értesítő LED Mindig aktív kijelző
Biometrikus védelem Ujjlenyomat-olvasó (ultrahangos, kijelzőbe integrált), 2D arcazonosítás
Hardver
SoC típusa, csíkszélessége MediaTek Dimensity 9400, 3 nm
Processzor 1 x 3,63 GHz Cortex-X925 + 3 x 3,3 GHz Cortex-X4 + 4 x 2,4 GHz Cortex-A720
Grafikus chip Immortalis-G925
RAM, tárhely mérete 16 / 512 GB (LPDDR5x / UFS 4.0)
Memória bővítése Nincs
Adatátvitel
Technológiák 2G / 3G / 4G / 5G
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE B1/B2/B3/B4/B5/B6/B7/B8/B9/B12
B17/B18/B19/B20/B26/B28/B32
5G n1/n3/n7/n8/n20/n28/n38/n41/n77/n78
SIM-foglalat 2 x nanoSIM
eSIM támogatás van
Bluetooth 5.4 (A2DP, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n/ac/6/7 (kétsávos)
USB USB 3.2 Gen 1 (Type-C, OTG)
Navigáció GPS (L1+L5), GLONASS (L1), BDS (B1I+B1c+B2a+B2b), GALILEO (E1+E5a+E5b), QZSS (L1+L5), NavIC (L5)
NFC van
Infra Van
Szoftver
Rendszer, felület Android 15, FuntouchOS 15 (5 év támogatás)
Multimédia
Hátlapi kamerarendszer Főkamera: 50MP Sony Lytia LYT-818 érzékelő (1/1.28", 1.22µm-2.44µm), f/1.57, 23 mm ekvivalens, PDAF, OIS; akár 8K30 videó vagy 4K120
Teleobjektív: 200MP Samsung ISOCELL HP9 érzékelő (S5KHP9, 1/1.4", 0.56µm-2.24µm), f/2.67, 85 mm ekvivalens, többirányú PDAF (14cm-től végtelen), OIS; akár 4K120 videó
Ultraszéles kamera: 50MP Samsung ISOCELL JN1 érzékelő (S5KJN1, 1/2.76", 0.64µm-1.28µm), f/2.0, 15 mm ekvivalens, PDAF; 4K60 videó
Előlapi kamerarendszer 32MP Samsung ISOCELL KD1 érzékelő (S5KKD1, 1/3.42", 0.64µm-1.28µm), f/2.0, 26 mm ekvivalens, fix fókusz; 4K60 videó
Videófelvétel 8K (30 fps), 4K (30, 60, 120 fps), 1080p (30, 60 fps), Dolby Vision, LOG felvétel
Jack kimenet nincs
FM-rádió nincs
Üzemidő
Akkumulátor 5200 mAh lítium-ion
Vezetékes töltés 90 watt saját töltővel (adapter nincs a dobozban), 55 watt PD-töltővel
Vezetékmentes töltés 30 watt saját töltővel, 7,5 watt Qi töltőn
Egyebek
Giroszkóp, gyorsulásmérő, iránytű, közelségérzékelő, fényérzékelő. Infravörös távirányító a hátlapi kamerák között.
  • Kapcsolódó cégek:
  • Vivo

Azóta történt

Előzmények