Ulefone Power Armor 18T - látod, milyen meleg van?

5G, gigatelep, hőkamera: endoszkóppal vizsgáljuk át az Ulefone csúcsajánlatát

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Finoman szólva sem szimpla az 5G-s helyzet Magyarországon: nem minden szolgáltató kínálja fel és nem mindenhol, nem minden előfizetéshez jár és nem engednek fel minden külföldről beszerzett telefont efféle hálózataikra. Itthon ráadásul 6 GHz feletti, fürge sávok helyett (amelyeket a 18T nem is támogatja), az alacsonyabb sebességű 4G sávok kiterjesztése zajlik, mindenesetre elégedetten tapasztaltam, hogy a 18T a Telekom 5G hálózatára felment, amit a Netmonster is megerősített, bár a sebességek 4G-s szinten maradtak. A telefon ismeri és használja a hazai 4G sávokat is, a beszélgetési minőség a túloldal irányában pedig korrekt, értelmezhető zajszűréssel. A beszédhangszóró viszont csak átlagos erejű és kissé élet, hallottunk tehát már jobbat, de azért a másikat renben lehet érteni.


[+]

A modern hardverrel a kétcsatornás WiFi 6 modem fürge sebességei is megvannak (802.11a/b/g/n/ac/ax, Direct, HotSpot). A Bluetooth viszont maradt 5.0 szabványon (A2DP, LE), míg a vezetékmentes átvitel USB 2.0-n döcög (Type-C, MTP, OTG). A pozíciószerzés a földi antennák és routerek mellett a kétcsatornás műholdvevővel pillanatok alatt megvan, és a Power Armor akár negyven műhold jelét is használja (GPS L1 + L5, Galileo E1 + E5a, GLONASS, BeiDou B1 + B2a). Az iránytű éppúgy adott, mint strapavonalon hasznos barométer kapcsolódó szoftverrel, de nem hiányzik a gyorsulásmérő, a giroszkóp és a mobilfizetésre is bevethető NFC sem.


[+]

9600 mAh-n ez a telep nem tesz fel olyan kérdéseket, hogy „mikor kerülök töltőre?”: 5G-s használatot és játékot beleértve is kényelmesen meglehet a háromnapos üzemidő, visszafogottan pedig akár az öt-hat. A 66 wattos USB-PD töltő ráadásul fél óra alatt 53%-ot, azaz mintegy 5000 mAh-t pakol az akkumulátorba, egy óra alatt pedig 90%-ig jut, hogy a maradékkal 23 perc alatt végezzen. És akkor ott a 15 wattos vezetékmentes töltés jól működő opciója, bár ez órákkal kitolja a vacsorát, és a vezetékes, illetve vezetékmentes visszatöltés is lomha 5 watton. Kíváncsi vagyok, a fordított töltéshez mikor kapcsolódik be a fordított gyorstöltés, filléres akkubankok ismerik ugyanis a Qualcomm QC és USB-PD szabványokat.


[+]

Ulefone Power Armor 18 Pro
Pro
Por- víz- és ütésálló ház, jó 120 Hz-es kijelző
Sokrétű FLiR Lepton hőkamera, érdekes mikroszkópos
Fürge hardver, 12/256 GB-os alapkiszerelés
5G, WiFi 6, dual SIM, NFC, barométer, jack kimenet, FM-rádió, programozható gomb, port tartozékoknak, erős zseblámpa
Gigatelep, villámtöltő, kétféle fordított töltés
Kontra
Irtózatosan terebélyes és vaskos ház
Humoros félrefordítások, szomorú támogatás
Közepes fotók, harmatgyenge videók
Gyenge hangminőség, nincs HD streaming
Pontozás
Kialakítás, védelem 10 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftverfelület 8 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 5 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő 10 pont
Ár/érték arány 6 pont
Indulóár (12/256 GB, HUF) 249 000

Nehéz az Xcover 6 Prónál ma jobb strapatelefont ajánlani a színvonalas terméktámogatást figyelembe véve, ha valaki kész a műfajba negyedmillió forintot fektetni. A Power Armor 18T-nek viszont vannak látványos trükkjei, így a masszív, víz- és ütésálló ház, a dupla méretű telep és a kétfajta vezetékmentes töltés, a temérdek memória és tárhely, a remekül működő FLiR Lipton hőkamera és az ügyes mikroszkópos egység, a jó fényű zseblámpa és a kiegészítőként beszerezhető endoszkóp. Ott a pipa az 5G és WiFi 6 modem, a jack kimenet és az FM, a programozható gomb és barométer, valamint az ütésálló műfajban ritka jó sebesség és a 120 Hz-es FHD panel mellett, az Android 12-es rendszer pedig ma még belefér NFC-s mobilfizetéssel és teljes Google csomaggal, ha egy mosollyal elnézzük a félrefordításokat.

Ám kész bárki 250 ezer forintot áldozni egy ismeretlen márka döbbenetesen túlméretezett telefonjára, vastag kérdőjelekkel a szervizelés és a frissítés témakörében? Azért szimpatikusabb a minap tesztelt Armor 17 Pro, mert az 5G-t 4G-re, a hőkamerát pedig kevésbé hasznos éjjellátóra cserélve sokkal olcsóbb a 18T-nél, mégis jobban egyberakták főkameráját és a fenti tudáslistából csak keveset áldoz. Ha az a modell bizonyította: az Ulefone kész a minőségugrásra, hogy az XCover és a CAT megbízható alternatívája legyen, az 5G-s csúcskiadás gyenge videóival és harmatos hangszóróval újból meginog a léc. Alapvetően egy érdekes és elképesztően sokrétű kellékről van szó önállóan és tartozékaival, és akinek fontos a fejlett hőkamera, márkás alternatíva híján bátran képzeljen ide egy plecsnit. A Power Armor 18T végül androidos akkubanknak sem utolsó, ahhoz viszont túl forró az árcédula.

A készüléket az Ulefone küldte tesztre és itt vásárolható meg, köszönjük.

Bone123

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés