Hirdetés

Telenor 2020 - édes kis semmiség

De régen járt nálunk ilyen, a régi időket idéző, hagyományos mobil. Filléres jószág, nem akar semmi extrát mutatni, de nem is volt vele szemben semmi elvárásunk sem.

Hirdetés

Doboz, külső

A szolgáltató által brandelt doboz nem sok támpontot ad arra nézve, hogy vajon Kína melyik szegletében szerelik ezeket az apróságokat össze. Mert kétségünk ne legyen: ez a kis izé tutira kínai, a benne dolgozó szoftver még a régi MTK platformra hajaz, ami olyan csodálatos teszttermékeket adott nekünk és az olvasóknak, mint a híres NKTEL, vagy éppen a Kingbond. Ez a termék azonban nem MTK alapokra épül, de ettől még ezt is jól el lehet rontani - erre mutat is példát a Telenor 2020.

Telenor 2020
[+]

A csomagban egyébként még miniUSB végű kábel, töltőfej és szintén miniUSB füles is található, mivel a telefonon nincs 3,5 mm-es jack csatlakozó. A kütyü mérete 90 x 33 x 13 milliméter, mindez 80 grammot nyom, leginkább azért, mert a hátlap fémből készült. A készülék színes kijelzőt kapott, ránézésre TFT, 128 x 128 pixelesre saccoljuk a felbontását, ami 1,44 inchen bőven elég.

Telenor 2020
[+]

A gombsor kéken világít, s bár picik a billentyűk, ritkán üt félre az ember. Oldalt nincsenek billentyűk, ez főleg a hangerő szabályozása miatt elég necces, csak egy miniUSB bemenetet és egy kis, kör alakú lukat találunk, ami hangsúlyozottan nem jack csatlakozó. Hogy akkor vajon mi, arra nem jöttem rá, egyetlen tippem az volt, hogy a Nokia tűszerű töltőjét tudja fogadni, de kipróbáltam és nem ment bele.

Telenor 2020
[+]

Irdatlan sokat keresgéltem, hogy vajon ezt az izét ki gyártja. Az Alcatel és a ZTE hamar kiesett, ők ugyanis legalább az akkumulátorra rá szokták írni a nevüket, itt viszont semmiféle támpont nincs. Úgyhogy az IMEI számból indultam ki, így jutottam el a Hong Kongban székelő Idiadem nevű céghez, akiknek a portfóliójában megtaláltam a csöppséget, hivatalos neve MX012, némi információt találhatunk a gyártó oldalán is. Úgy néz ki, hogy a Telenor sehol máshol nem forgalmazza ezt a készüléket, csak hazánkban került piacra, ráadásul van némi eltérés az itthon kapható cucc és az eredeti modell között.

Telenor 2020
[+]

A legfontosabb, hogy ha leszedjük a hátlapot, akkor a felirat szerint egy 400 mAh-s teljesítményű akkumulátorba ütközünk, az Idiadem viszont 550 mAh-s telepről beszél. A másik, ennél talán még lényegesebb eltérés, hogy az eredeti termék két SIM-et is képes kezelni, ott is van az akku alatt, hogy SIM1 és SIM2, de a másodlagos kártya helyét nemes egyszerűséggel leragasztották. Evidens, hogy instant nekiálltunk alánézni, és simán ott van a második SIM helye, csak a fémes kallantyút operálták ki. De hiába van ott az áramkör, hiába lehet kis trükközéssel tényleg beletenni még egy kártyát, a menürendszerből kiirtották a dual üzemmód lehetőségét, tehát nem fog működni.

Telenor 2020
[+]

A hátlap egyébként kimondottan oké, felül egy repülőgép propellerre emlékeztető idom rejti a hangszórót és a kamerát, amiről eleinte azt gondoltuk, hogy egy béna kis VGA lesz, de kiderült, hogy maximum 120 x 160 pixeles képeket lehet vele készíteni. Az összeszerelésre egyébként nem lehet panasz, de az beszédes, hogy az utólag belerakott, 2 GB-os microSD-t néha érzékelte, néha nem, úgyhogy picit szkeptikus vagyok a termék tartósságát illetően. A hivatalos datok alapján egyébként a 4 GB-osnál nagyobb kártyákat nem tudja kezelni a készülék.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt