Adatátvitel
Az Xperia S abszolút megfelel az összes létező kritériumnak, ami 2012 elején logikusan felhozható egy okostelefon adatátviteli képességei kapcsán. Egyedül az LTE hálózat támogatása hiányzik, de egyelőre nem is nagyon tudnánk kihasználni. Telefonban pláne nem. Így aztán – ezt lehúzva a listáról – minden másban tökéletesen helytáll a készülék. 14,4 Mbps sebességű letöltést, 5,76 Mbps tempójú feltöltést kínál HSDPA használatával. Van benne WLAN, DLNA, Bluetooth és GPS is. Utóbbi meglepően hamar, egy percen belül talál pozíciót.
A DLNA kapcsán kellemes felületet kapunk, amin látszanak az elérhető eszközök. A számítógépemen tárolt zenéket, filmeket minden különösebb trükk nélkül, körülbelül fél percen belül nem csak elértem, de röccenésmentesen le is játszottam a telefonnal, és ez fordítva is így történt (aminek inkább van értelme), de nem volt kunszt a tévén megmutogatni a barcelonai képeket sem a családnak. A másik fontos dolog az NFC megléte, amelyhez szintén van egy alap alkalmazása a Sony-nak, tageket beolvasó szoftver ez, szögegyszerűen működik, az ember csak odatartja a készüléket a taghez, s egyből megcsinálja a telefon azt az utasítást, amit kap. Hogy mi az a tag? Egy picike chip, ami információt hordoz, tápegység nélkül működik, és az NFC-s készülékek le tudják olvasni a rajta tárolt információt. Az MWC-n zsákszámra osztogatták, egy öntapadós plecsnivel, bárhová fel lehet kenni, bárki leolvashatja.
Természetesen van Bluetooth (sztereó) és adatkábeles összekötés is. Utóbbi esetben MTP kliensként viselkedik a készülék, amit a Windows röhögve felismer és könnyű az adatok ide-oda másolása. A telefonban található böngésző flash tartalmaktól sem esik kétségbe, gyors, tördel oldalszélességre, a weboldalakba beágyazott videókat is lejátssza, bár itt azért kell egy pár másodperces gondolkodási idő neki.
A Sony saját szabványa a LiveWare nevű technológia, amellyel a csatlakoztatott kiegészítőket meg tudja jegyezni a készülék, illetve ha már így alakult, akkor ezekhez tud parancsokat is hozzárendelni. Teljesen egyszerű példa mondjuk az, hogy egy Bluetooth füles csatlakoztatása esetén elindul a zenelejátszó, az autós kihangosítóval való kapcsolat létrejötte után pedig mondjuk a Google Maps.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!