Hirdetés

Sony WF-C510 - beérett a folytatás

A Sony legolcsóbb TWS fülhallgatója remek ajánlat, ha nem igényeljük az aktív zajszűrést és ki tudunk egyezni a gyengébb üzemidővel.

Kapcsolat, Sound Connect app

A WF-C510 fülhallgató Bluetooth 5.3-as kapcsolatot használ, AAC és SBC kodeken képes kommunikálni, a nagy felbontású LDAC-t vagy az aptX-et nem támogatja, így nincs Hi-Res minősítése sem. A kapcsolat stabil, még úgy is ha bekapcsoljuk a Sony DSEE Extreme hangjavító funkcióját. Utóbbi a tömörítés során elvesztett adatokat próbálja meg visszaállítani. A kapcsolatot a telefonon keresztül a Sound Connect alkalmazásban kezelhetjük, két eszközzel szimultán kapcsolat fenntartása megy a WF-C510-nek, de egyes funkciókhoz — például a firmware frissítése — megszakad a multipont. A tesztet a Sony már évek óta ismert Headphones Connect alkalmazásával kezdtük, ami időközben a Sound Connectre frissült, utóbbi felépítése egyszerűbb és az összes Sony audiokiegészítővel kompatibilis, így mindent egy helyről lehet kezelni.


[+]

A Sound Connect főoldalán látjuk a csatlakoztatott eszközünket, eszközeinket. Itt lefelé görgetve vannak az általunk beállított vagy gyárilag a Sony szerint legfontosabb opciók a füleshez. A főoldalon láthatunk egy képet a fülesünkről, alatt a jobb, bal és a tok töltöttségét, az aktuálisan használt kodeket, és ha be van kapcsolva, a DSEE jelzést. A teszt alatt az 1.0.4-es firmware verzióval használtuk a fülhallgatót. A telefonon futó Sound Connect alkalmazás sajnos nem beszél még magyarul, angolra áll be automatikusan.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

A WF-C510 ugyan nem rendelkezik aktív zajszűréssel, de a külvilág hangjait a mikrofonok segítségével átengedő Ambient Sound mód van benne. Ennek minősége nem kiemelkedő, használata erős fehér zajjal jár, a két mikrofon pedig elég dobozosan, durva digitális éllel adja vissza a külső hangokat. Alapvetően jó a passzív izoláció, de azért átengedi a hangosabb zajokat, így a transzparencia csak olyan gyors interakciókhoz jöhet jól, mint a boltban fizetés, a következő megálló meghallgatása, vagy telefonhívás során saját hangunk érzékelése, de egyébként érdemesebb kivenni a fülest. Az átengedés érzékenységét egy 20 pontos csúszkán állíthatjuk és van egy külön gomb, ami a beszédhangok kiemelésére szolgál. Utóbbihoz a fülesbe épített chipet és lokálisan futó algoritmust veszi igénybe a WF-C510, és tapasztalatom szerint tényleg hangosítja kicsit a beszédhangokat, de a korábban említett minőségromlás oltárán. A folyamatos fehér zaj és az átengedő mód harsány digitális éle pedig nem múlik el, ha a beszédhangok kiemelését ki is kapcsoljuk.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Lejjebb tekerve az appban, ott a hangszínszabályzó, mely gyárilag beállított profilokat és egyénileg beállított EQ-t is kínál. A hangzás személyre szabásában segít, hogy az ULT Wear termékekhez hasonlóan külön csúszkával állíthatjuk a basszus erősségét az ötsávos EQ-n. A Sony kínál egyébként automatikus EQ-beállítást is az appban, ehhez valamilyen általunk ismert zene lejátszását kéri a Sound Connect a telefonon, majd több lépésben felajánl 5-5 beállítási lehetőséget, melyek közül a nekünk tetszőt kell kiválasztani. Az adott válaszainkból készít egy EQ-profilt, melyen utólag kézzel még finomíthatunk.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Adott a fülhallgatóban a 360 Reality Audio térhatású hangzás használatának lehetősége. Ehhez az alkalmazásban befotózhatjuk a fülünket, illetve ha van letöltve olyan applikáció, ami támogatja a 360 Audiót (pl. Tidal), azt is megnyithatjuk innen. Külön állíthatjuk, hogy a Bluetooth-kapcsolat a hangminőséget vagy a kapcsolat stabilitását helyezze előtérbe. Villamoson, buszon és metrón is utaztam a fülessel, az olyan forgalmas pontokon sem tapasztaltam másodpercnyi kihagyást sem, mint a Széll Kálmán tér a hangminőség priorizálásának beállításával.

Az appban láthatjuk a csatlakoztatott eszközeinket, illetve az aktuálisan lejátszott dalt. A lejátszóban vezérelhetjük a hangerőt is, forrástól (lokális vagy stream) függetlenül megjelenik a Sound Connectben amit hallgatunk. Az utolsó menüpont alatt jobbra lapozva találjuk a fülhallgató beállításait. Itt annyiban korlátozva vagyunk, hogy a zenevezérlést vagy a transzparens mód vezérlését tudjuk csak állítani a jobb-bal fülhallgatóra vonatkozva külön. Én például a bal fülesre beállítottam, hogy egy nyomásra kapcsolja be vagy ki a hangátengedést, többszöri nyomásra pedig csökkentse a hangerőt. A jobb füles esetén egy nyomás a lejátszás / szünet, kettő a következő dal, három az előző dal, hosszú nyomás pedig a telefonon futó digitális asszisztens ébresztése. Többszöri egymás után történő megnyomással pedig emelhető a hangerő.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Arra az oldalra, ahova a transzparens mód kapcsolását rakjuk, beállíthatunk két vagy három nyomásra extra funkciót, viszont ez jelenleg kizárólag a Spotify Tap lehet. Ehhez prémium előfizetésre van szükség, meg ugye alapból arra, hogy a Spotify-t használjuk, mint streaming platform. Be tudunk kapcsolni beszédhangot, ami bejelenti nekünk a módok közötti váltást, ennek hangereje állítható. Magyarul ez sem beszél, de az angol, a japán és a kínai mellett bőséges az egyéb választék, lásd a fentebb csatolt képen.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Van még egy szolgáltatások menüpont a Sound Connectben, itt csatolhatjuk hozzá a Spotify-t a fülhallgatónkhoz az előbb említett Spotify Tap használatához. Amennyiben a Sony Sound Connectben regisztrálunk, vagy korábban már megtettük a Headphones Connect alkalmazásban, akkor a fülhallgatónkról készített használati statisztikákat is láthatjuk az alkalmazásban. Ehhez viszont hozzá kell járulnunk ezen adataink anonim megosztásához a Sony felé.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Előzmények

Hirdetés