Hangminőség, üzemidő, összegzés
A hangokért 6 mm-es dinamikus meghajtók felelnek a WF-C510-ben. Ezek nagyobbak a LinkBuds S-ben található 5 mm-es hangsugárzónál, méretüket tekintve megegyeznek a WF-1000XM4-ben találhatóval. A WF-C510-re mondhatjuk, hogy kicsit unalmasan van hangolva, ami itt nem pejoratív. Az unalmas azt jelenti, hogy kiegyensúlyozott, nem túloz a mély és magas hangokkal, kellően tiszta és részletes, ami meglepő ezen az árszinten. Aki dübörgő basszusra vágyik, annak az alkalmazásban a virtuális EQ-n állítva van lehetősége felerősíteni a mélyeket, alapvetően nem az agyban dübörgő basszus a jellemzi a WF-C510-et. Elődjéhez képest a WF-C510 teltebb, gazdagabb hangzást biztosít, legyen szó bármilyen műfajról is. A füles dinamikája remek, egyedül a színpadkép és a színpadi tér az, amiben nem mondanánk rá, hogy remekel, kialakításából adódóan a fejünk belsejében szólal majd meg, akár a digitális térhatást keltő 360 Audio módban is. A sztereó szeparáció tökéletes, a külvilág hangjai viszont bejutnak, a passzív izoláció mondjuk 50%-os hangerő mellett sem tudja elfojtani az utcai zajokat tökéletesen. Ennek ellenére kényelmesen lehet kint is zenét hallgatni a WF-C510-zel, csak nem saját kis ANC-s buborékunkban leszünk, hanem időnként behallunk majd ezt-azt.
A hangátengedő módról az előző oldalon írtunk, sajnos ez erős digitális éllel szólal meg. A mikrofonok hangjainak felvétele elég jónak mondható telefonhívások során, ráadásul bekapcsolható a hangátengedő mód is, így magunkat és külvilágunkat is hallhatjuk telefonálás során. A mikrofonok minőségét azért tökéletesnek nem nevezném, hallani némi digitális zajt és a beszédhangokat kiemelő algoritmus sem tökéletes, az elhaladó autó hangja bejutott és belezavart a beszédbe. Irodai vagy csendesebb környezetben történő telefonáláshoz jó lehet az eszköz, de utcán azért nem fogunk vele tökéletesen tisztán beszélni.
Az üzemidő hozza az ígértet, a Sony azt mondja, hogy 11 órán át megy a füles a transzparens mód nélkül, és 11 órányi lejátszási időre elég energia van a hordtokban is. Egy teljes töltés, ha a füles teljesen lemerült állapotban van, nagyjából másfél órát vesz igénybe. A hangátengedő mód jelentősen csökkenti az üzemidőt, 6-7 órával lehet számolni, ha be van kapcsolva a hangátengedés. Az átlagos üzemidő a kategóriában 5-6 óra körül mozog, ennél a Sony jobban teljesít, két órányi folyamatos zenehallgatás aktív multipont kapcsolattal 18%-ot merített a fülesekből nálam.
Összefoglalás
Ha egy könnyen használható, viszonylag olcsó, jól hangzó, telefonáláshoz is jól működő és könnyű, kényelmes fülhallgatót keres valaki, akkor a Sony WF-C510 egy jól sikerült ajánlat. Az egyetlen dolog az aktív zajszűrés hiánya, ami nagyobb negatívum a fülhallgató mellett, viszont a transzparens mód így is megvan, hívások közben is használható, minősége mondjuk közepes. A kínai konkurensek a 20-30 ezer forintos kategóriában már kínálnak zajszűrést, nagyfelbontású kodeket, például az EarFun ajánlatai. A Sony előnye viszont a jól használható új alkalmazás, az, hogy bármelyik nagyobb áruház polcán meg lehet találni, hogy kiegyensúlyozott, minőségi hangzást biztosít, hogy stabil kapcsolatot tart fent, hogy van multipont, és az, hogy jól is szól.
Részünkről egy erős Tetszett plecsnit megérdemel a WF-C510, de mivel nem sokkal drágábban már elcsíphető a WF-C700N is, lehet inkább az ANC-s modell felé terelnénk azokat, akik mondjuk ingázáshoz keresnek egy kényelmes minőségi fülhallgatót olcsón.
Sony WF-C510 |
A Sony Magyarország adta kölcsön a WF-C510-et a teszthez, ezúton is köszönjük!
viragdani01