Sony LinkBuds S - a kényelem ára

Átrendezte TWS kínálatát a Sony, a csúcskategória alá betolt még egy hallójáratba illeszkedő modellt. A LinkBuds S aktív zajszűrést és apró méretet kínál, legnagyobb erénye pedig kényelmében rejlik.

Csatlakozás, szoftver, kezelés

A termék nevében az S utótag az okosfunkciók angol megfelelőjéből eredő rövidítés, ez a gyakorlatban két extrát jelent a LinkBudshoz képest. Egyrészt a LinkBuds S képes alkalmazkodni a zajszűrés és a hangerő állításával a környezetünkhöz (például otthon, iroda, edzőterem), állapotunkhoz (például ülés, állás, sétálás), másrészt támogatja az LDAC kodeken történő hangátvitelt az SBC és az AAC mellett. A japán cég ígéri, hogy egy szoftverfrissítés keretein belül érkezik a Bluetooth LE Audio (LC3) támogatás is még idén, a teszt alatt jött új firmware a fülhallgatóra, de az még nem tartalmazta. Bár van Android és Windows gyors párosítás, itt is hiányzik a Bluetooth multipont támogatása a tudáslistából, és a szoftveres okosfunkciók is korlátozottak.

Szoftverfrissítés, főoldal, beállítási lehetőségek.Szoftverfrissítés, főoldal, beállítási lehetőségek.Szoftverfrissítés, főoldal, beállítási lehetőségek. Szoftverfrissítés, főoldal, beállítási lehetőségek. (forrás: Mobilaréna) [+]

A Headphones alkalmazás ismerős lehet, a kezelőfelület nem tér el attól, amit más Sony fej- és fülhallgatóknál is láthatunk. A programban manuálisan állíthatjuk azt, hogy felismerje-e helyzetünket vagy aktivitásunkat a fülhallgató és ilyenkor miként reagáljon, milyen módba kapcsolja az ANC-t vagy épp mennyit engedjen be a külvilág zajaiból. Utóbbi egy 20 pontos csúszkán állítható, külön opcióval arra, hogy a hangokra fókuszáljon a mikrofon, amikor hangátengedő módban van. Megadhatunk saját helyeket is, például irodát, és ahhoz is rendelhetünk ANC módot, bármilyen adaptív hangbeállítás viszont csak akkor működik, ha a program hozzáférhet a telefon helyadataihoz. A beállításokat egyébként megjegyzi és más csatlakoztatott eszközökre (pl. számítógép) is alkalmazza, csak az eszközök közti váltást manuálisan kell elvégezni.

EQ, asszisztens és vezérlőfelület beállítási lehetőségei.EQ, asszisztens és vezérlőfelület beállítási lehetőségei.EQ, asszisztens és vezérlőfelület beállítási lehetőségei. EQ, asszisztens és vezérlőfelület beállítási lehetőségei. (forrás: Mobilaréna) [+]

Itt is opció a beszédfelismerésre történő aktiválása a transzparens módnak, ez megbízhatóan, kellő érzékenységgel működött nálam. Ezt bekapcsolva én az érintőfelülethez így a hangerőszabályzást és a lejátszott tartalomban történő navigációt rendeltem hozzá. Irányítás terén meglepően kevés lehetőséget ad egyébként a Sony. Három parancs közül lehet bal és jobb füles esetén is választani, ezek a következők:

  • ANC, átengedés és gyors hozzáférés - egy érintésre lehet váltani az átengedő mód és az aktív zajszűrés között, két vagy három érintésre a gyors hozzáférést támogató alkalmazások (Spotify, Endel) érhetők el, hosszú érintésre (nyomva tartásra) pedig szintén előjön az átengedő mód.
  • Zenevezérlés - egy érintésre lejátszás / szünet, kettőre következő dal, háromra előző dal.
  • Hangerő - egy érintésre hangerő emelése, nyomva tartásra hangerő csökkentése.

További beállítási lehetőségek, illeszkedéstesztelés.További beállítási lehetőségek, illeszkedéstesztelés.További beállítási lehetőségek, illeszkedéstesztelés. További beállítási lehetőségek, illeszkedéstesztelés. (forrás: Mobilaréna) [+]

Ezek nem variálhatók kedvünk szerint, tehát nem állíthatjuk be, hogy a zenevezérlés kapcsolói mellé ha hosszan megérintve tartjuk az érintőfelületet, akkor átengedő módba kapcsoljon a fülhallgató, ahogy a gyors hozzáférés is kizárólagosan a Spotifyra és az Endelre van korlátozva. Így a Sony által reklámozott funkció, hogy csak betesszük fülünkbe az eszközt és varázsérintésre indul is kedvenc lejátszási listánk csak úgy működik, ha van hozzá megfelelő előfizetésünk az adott szolgáltatónál. Plusz tapasztalataim szerint csak mobiltelefonról megy a dolog, és csak úgy, ha közben meg van nyitva a tartalomszolgáltató alkalmazása is a háttérben. Számomra így a gyors hozzáférésnek nagyobb a füstje, mint a lángja, haszna semmi.

A harangok szigetelését vizsgáló folyamat.A harangok szigetelését vizsgáló folyamat.A harangok szigetelését vizsgáló folyamat. A harangok szigetelését vizsgáló folyamat. (forrás: Mobilaréna) [+]

Ami jól működött: az automatikus viselésérzékelés, a fülből a fülhallgatót kivéve 1 másodperces csúszással ugyan, de szünetel és újraindul a lejátszás. Szintén jó volt a telefonkapcsolat stabilitása (RSSI: -37 dBm, hatótáv 10 méter felett), LDAC-t és a DSEE Extreme-et használva sem dobta el a fejhallgató a jelet tömött helyeken, például tömegközlekedésen sem. Az érintőfelület érzékenysége is precíznek mondható, fals parancsot nem tapasztaltam, ha elkezdjük fülünkben igazgatni az eszközt, arra sem reagál, csak az egyértelmű tapintásra.

Az érintőfelület a fülhallgatón nagy, pontosan érzékel.
Az érintőfelület a fülhallgatón nagy, pontosan érzékel. [+]

A szoftverben van EQ a LinkBuds S-hez is, itt is nyolc előre beállított hangzásvilág és három személyre szabható opció van, akárcsak a WH-1000XM5-ben, és a 360 Reality Audio beállítása is ugyanúgy működik, mint a fejhallgató esetén. Google Asszisztens vagy Amazon Alexa a LinkBuds S-hez is hozzárendelhető, van opció a telefonunk egyéb személyi asszisztensének használatára, de ki is kapcsolható az egész. Végül pedig itt is van egy oldalnyi tipp és használati statisztika, amikhez kell egy Sony-fiók, a beállításainkat ugyanis felhőbe menti a rendszer, hogy új telefonra váltva letölthessük.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés