Sony Ericsson Xperia active - kalandra fel!

Külső

Nehéz lenne tagadni, hogy az Xperia minit vették alapul az active tervezésekor. A közel egyforma méretek miatt ez is igen kompakt, ám felszedett magára némi súlyt, de a 110 gramm még nem a túl nehéz szint. Külsőleg szerintem elég jól eltalálták. Amikor bemutatták és képeken láttam, még elég szkeptikus voltam, ám élőben már egész más hatása van. A minihez képest kissé jobban legömbölyített, a jobb alsó sarokban lévő „karabiner fül” díszítőelemnek se rossz, bár elsőre tényleg szokatlan. Minderre jön, hogy az előlapot egy fém keret fogja körbe, majd kiviteltől függően egy narancs vagy fehér csík következik és ott a hátlap, amely mindkét változatnál fekete vagy fehér lehet (a két hátlap mindkét változathoz jár). Látszik, hogy sportosabbra, strapabíróbbra tervezték, mint a minit, ezzel együtt a minőséggel nincs gond. Az anyagok kellemes tapintásúak, és szépen össze is van rakva, ráadásul igen ötletesen (erről később).

Sony Ericsson Xperia active
[+]

Az előlap jelentős részét ezúttal is a kijelző foglalja el. A mininél már megdícsért panel 3 hüvelykes képátlóval, HVGA (320x480 pixel) felbontással és 16 millió színnel rendelkezik. Mindezen felül kapacitív, multi-touch, LED megvilágítású TFT-LCD, Gorilla Glass karcálló védőüveggel és végső extrának még a Bravia Mobile engine-t is megkapta. Közérthetőbb nyelven ez annyit jelent, hogy kiváló a képminősége, élénk színekkel, igen jó betekintési szöggel találkozunk. A még most is kitartó napsütésben sem lesz gondunk, mivel remekül olvasható ilyen körülmények között is. Alul az Android három gombja sorakozik, ezek is érintősek, meg is vannak világítva. Felül a hangszóró kissé apró nyílásából jó minőségben és hangosan halljuk a másik felet. Ennek két oldalára kerültek a szenzorok, balra a fényszabályzó, jobbra a közelségérzékelő, mellette előlapi kamera is elfért. Van egy állapotjelző LED is, amit sokan szeretnek, de ezúttal nagyon apró és gyenge fényű, így hasznossága megkérdőjelezhető.

Sony Ericsson Xperia active
[+]

A hátlap szinte teljesen egybefüggő felület, mivel az ellenálló képesség fokozása érdekében mindent besüllyesztettek rajta. Ez alatt konkrétan egy márkalogót, egy kamera optikát, egy LED vakut és egy hangszórót értek. A kamera olyan mélyen ül, hogy a sérülés elleni védelme egészen remek, ám hátránya, hogy ha koszos lesz, akkor biztosan le kell szednünk a hátlapot a tisztításhoz. A hátsó hangszóró meglepően jól és igen hangosan szól, köszönhetően az xLOUD technológiának. Elvileg ide rejtették el a másodlagos mikrofont, amit hívás közben zajszűrésre, videofelvételnél a sztereó hang rögzítéséhez használ.

Sony Ericsson Xperia active
[+]

Az oldalsó részekből a felső terület nem érdekes, itt nincs semmi. Balra találjuk a bekapcsoló/képernyőzároló gombot. Ez jobbkezeseknek megszokást igényel, nem olyan kényelmes, mint ha felül vagy a másik oldalon lenne. Jobbra hangerőszabályó és a kamera exponálója bújik meg a narancs színű csíkban. Mindhárom billentyű közös jellemzője, hogy az átlaghoz képest kicsit nagyobb erővel és bizonytalanabb nyomásponttal működik (strapamobiloknál általában jellemző). Az alsó részen egyrészt ott az említett fül, másrészt itt vannak a csatlakozók is. A microUSB és a 3,5-es jack két, vízzáró szigeteléssel kialakított fedél mögött rejtőzik. Jópofa, hogy a telefon a csatlakozók használata után kis üzenetben figyelmeztet, hogy ne felejtsük el jól visszazárni a fedelet (ez kikapcsolható).

Sony Ericsson Xperia active
[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés