Fitnesz
A W710i a Nokia 5500-ra hajaz abban a tekintetben, hogy mindkét telefon mozgásérzékelő segítségével próbálja magát az aktív életet élő Norbi update programot használó júzerek szívébe belopni. A W710i-ben található fitnesz menüpont (a fitnesz szó a Word szerint helytelen, a készülék magyar szoftvere viszont ezt használja) a következő funkciókat kínálja fel: séta, futás, eredmények, beállítások. Miután ez most itt valami új a gyártótól, ezért kicsit kivesézgetjük.
Érdemes a beállításoknál kezdeni. Itt megadhatjuk születési évünket, magasságunkat, versenysúlyunkat. Ezek alapján fog kalóriaégetést számolni a szoftver. A speciális kalibrálás a tuti, mert ilyenkor egy ismert távolság legyaloglásával határozhatjuk meg a ránk jellemző lépéshozt, ennek hiányában a telefon a fizikai méreteinkből kalkulálja azt ki, ami nyilván eltér egy ugyanolyan magas manöken és egy kurta lábú cowboy esetében.
Nos, akkor menjünk sétálni! Lépésszámlálót bekapcsolni, telefont zsebrevágni és go! A sok mászkálás után az ember elhűlten veszi tudomásul, hogy több lépést tett meg néhány óra alatt, mint amennyi nőt a liftes srác megszédített az Axe reklámban, de természetesen a kalóriaégetés igen minimális. Sokkal látványosabban néz ki, ha futkározunk egy kicsit, mert akkor átlagos sebességünket is megpróbálja mutatni a szoftver. A lusta tesztelő úgy szimulálja a gyakorlatot, hogy vehemensen rázza a telefont, amelynek hatására Ben Johnson-t megszégyenítő tempót ér el. A pont kínálkozó kedd esti foci remek alkalom lett volna az éles tesztre, ha nem féltem volna attól, hogy a zsebemben dudorodó készülék nekem, vagy bárki másnak sérülést okoz.
Ha már ezerrel szétedzettük az arcunkat, akkor érdemes bekukkantani az eredmények közé, ahol napi bontásban látható a teljesítményünk. Ha ennél is látványosabban szeretnénk megtekinteni, hogy milyen bazi jók voltunk, akkor egy Java alapú segédprogram igen szép grafikonokon keresztül szemlélteti a produkciónkat. Áttekintve a funckiókat, lassan felmerül a kérdés, hogy ennek az egésznek mi az értelme? Számomra leginkább az volt, hogy megtudtam, hogy hozzávetőlegesen 520 lépés távolságra van a háztól a buszmegálló, illetve ha a kalória adatokat nézegettem, akkor rájöhettem az örökérvényű igazságra, miszerint szégyen a futás, de hasznos. És fogyaszt.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!