Iroda
A névjegyzék hatalmas kapacitással, rengeteg különféle adattal rendelkezhet, ez egész pontosan azt jelenti, hogy bármennyi telefonszám, e-mail cím, vagy egyéb elérhetőségi információ raktározható el. A P990i is már kartotékosan, fülekre bontva jeleníti meg az összetartozó adatokat, így nem kell órákat görgetni lefelé, hogy eljussunk a sok-sok telefonszám után mondjuk a névhez rendelt fotóig. Bár ez a modell sem üdvözli kitörő örömmel a SIM kártyát, de két gombnyomással annak tartalma is listázható, ha pedig a feladatkezelőben nem zárjuk be a névjegyzéket külön, akkor a legközelebbi keresésnél onnan folytatódnak az események, ahol legutóbb abbahagytuk a bóklászást.
Az üzenetkezelés példás. Ha valaki mindenáron folyóírással óhajtja képernyőre vetni gondolatait, akkor választhatja a kézírást felismerő rendszert is, de piciny virtuális klaviatúra is elővarázsolható, amely elég hülyén mutat egy ugyanakkora valódi gombsor felett. Az e-mail kliens hibátlan, ha pedig üzenetszerkesztés közben becsukjuk a flipet, akkor a készülék egyből kilép és menti a piszkozatok közé a félbehagyott művet. Jó pont, hogy a címzettre kattintva felkínálja a rendszer az utolsó három ebből a célból használt kontaktot is. Óvatos duhajkodásra intenénk a felhasználókat az MMS szerkesztő kapcsán, mert a méretkorlátozás kikapcsolható, azonban a hazai hálózatok jelenleg 300KB-nál nagyobb üzenetek továbbítására nem vállalkoznak.
A Quickoffice programcsomag igen jó szolgálatot tehet a hétköznapok során, hiszen nem csak read-only üzemmódban működik, hanem az Office dokumentumok szerkeszthetőek is, ami abszolút nem megerőltető annak, aki ráérzett a pici gombsor ízére. (Képletesen értettem, nem szokásunk harapdálni a billentyűzetet.) Az újabb Sony Ericsson modellekből ismerős RSS olvasó is a P990i szolgáltatáskínálatának része, Polacheck mesterrel egyetértettünk abban, hogy ez egy igen jó kezdeményezés, és nagyon hasznos funkció.
A naptár végre működik összecsukott állapotban is, funkciót tekintve megegyezik az M600i-ben látottakkal, sok hibája nincs. A havi és a heti nézet teljesen átlátható, előbbi esetben a hónap alá kipakolja a szoftver a mai napra vonatkozó teendők rövid listáját is. A notesz nem csak arra jó, hogy végtelen hosszú feljegyzéseket írogassunk bele, de ha úgy tartja kedvünk, akkor akár rajzolhatunk is. Az ébresztőóra három időpontot kezel, ám kikapcsolva nem riaszt, bár erre magamtól biztos nem jövök rá, mert sosem kapcsolom ki a telefont (némaüzem). Akik viszont inkább így tennének, válasszák inkább az offline üzemmódot, amikor a telefon nem jelentkezik fel a hálózatra.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!