Sony Ericsson MDS 60 - zeneállvány

Alapok

Legutóbbi zeneállványunkkal kapcsolatos bemutatónk során sokan kérték, hogy legközelebb több gyártó modelljeit is nézzük meg. Nem vagyunk semmi jónak az elrontói, így aktiváltuk forrásainkat, és az XXL GSM gyakorlatilag lecsapott a lehetőségre és a Sony Ericsson Walkman szériás zeneállványát helyezte a szerkesztőségünk asztalára.

A készülék egy stílusos narancs-fehér dobozban érkezik, szinte kiált a W800i után már a csomagolás színvilága is. Az értékesítési csomagban az eszköz mellett egy amerikai szabványú töltőt és egy hozzá tartozó átalakítót találunk. Jó lesz vele vigyázni, ugyanis nekem az első alkalommal, amikor a konnektorból kihúztam, azonnal sikerült megismerkednem az áramütés bizsergető mivoltával, ugyanis a töltő és az átalakító gyakorlatilag külön életet él, és kihúzás közben szép fémfelületet biztosít ehhez.

Az összeszerelés nem bonyolult, sőt igazából komolyabb összeszerelésről nem is kell beszélnünk. Lepattintjuk a hangszórókat védő fedlapot, amit ez után a hátlapra cuppanthatunk és már előttünk is áll a fastportos zeneállvány. A csatlakozásból adódóan az eszköz csak a frissebb Sony Ericsson modellekkel kompatibilis, azt tehát elfelejthetjük, hogy más gyártó termékeivel használjuk.

Hirdetés

Vélemény

Az eszköz talán legnagyobb előnye, hogy valóban állvány, és ez által fix helyen és folyamatos töltés alatt tarthatjuk a telefont. Mikrofont ne keressünk benne, asztali kihangosítóként – a szó hagyományos értelmében – nem működik. Mindössze hangszóróként funkcionált az általam tesztelt mobilokkal.

A hátlap alatt egyébként találunk 4 AA elemnek helyet, amelyekkel szintén életet lehelhetünk a készülékbe, azonban azt nem sikerült megtudnunk, hogy meddig képes ezzel eléldegélni a telefon. Biztos viccesen hangzik, de számomra inkább megdöbbentő volt, hogy a gyártó hazai ügyfélszolgálata nem kicsit nem volt a helyzet magaslatán az információk terén. Némi hebegés-habogás után visszahívást ígértek, majd miután természetesen ez nem történt meg, a levélben történt megkeresésre azt válaszolták, hogy nincs róla információjuk. Maradt volna hát a stressz teszt, azonban 2x8 órányi rádiózás alatt csak nem sikerült lemerítenem az elemeket, így az erről való működés hatóidejét homály fedi (a jó hír, hogy nem csak mi vagyunk ezzel így, hanem a gyártó is).

A másik vicces kérdés, amit feltettem az ügyfélszolgálatnak a hangszórók teljesítményére vonatkozott, konkrétan arra voltam kíváncsi, hogy vajon hány wattot lehet kipréselni a dobozból, mivel erről sincs infó sem a csomagoláson, sem a honlapon, sem magán az állványon. A válasz szerint 2x2 wattra képes a négy hangszóró. Nekem ennél jóval erősebbnek tűnt a teljesítménye, és a hangzása is jobbnak tűnt a nemrég tesztelt hangszóróknál.

A beépített antenna kicsit nyögvenyelősen volt hajlandó rádiókat fogni, sokszor zúgott, recsegett a gyenge vétel miatt, azonban a zenelejátszó szépen szólt, a zene elég telt volt. Ami engem nagyon zavart, az a hangerő-szabályozó sutasága, ugyanis semmi visszajelzés nincsen a két gombon kívül arról, hogy éppen a maximális hangerő hány százalékánál járunk.

Összességében jó véleménnyel voltam az MDS-60-ról, az eddig általunk tesztelt zeneállványok közül egyértelműen a legjobb és legkiemelkedőbb teljesítményt hozza. Árát tekintve is barátságos a versenytársakhoz képest, azonban még mindig mélyen kell a zsebünkbe nyúlni ahhoz, hogy egy ilyen tartozékot birtokolhassunk.


Polacheck

A Sony Ericsson MDS-60-at az XXL GSM biztosította. A készülék megvásárolható:
Budapest VI. Jókai tér 6.
Budapest VI. Teréz körút 18.
On-line a www.xxlgsm.hu címen.

Azóta történt

  • Sony Ericsson W660i - arany virágom

    Alig fél évvel a W610i piacra dobása után a SonyEricsson kihozta a W660i-t, mint 3G-re érett rajongóinak szánt új Walkman telefont.

Előzmények

Hirdetés