Hirdetés

Sony Ericsson C905 - nyolcasból ötös

Megjött a Sony Ericsson első 8 megapixeles telefonja, amely sok-sok apró újítást tartalmaz.

Hirdetés

Kamera

No, itt a lényeg, a 8 megapixeles kamera, csodájára járt a nép. A kamerát védő retesz elhúzása aktiválja is a műsort: kivilágosodik kékkel kicsi időre az optika, folyamatos jelleggel pedig az exponáló billentyű. Stabil oldalfekvésbe helyezzük a telefont, s máris megnyílt a lehetőség arra, hogy fotózzunk egy jóízűt.

Sony Ericsson C905
[+]

A menürendszer kellemes, nem túlzott mennyiségű, de azért emberes adagnyi beállítás között turkálhatunk. Rögtön a módok között belefutunk a normál mellett a panoráma és a keretes verzióba, de akad egy újdonság is, a neve „Smart contrast”. Ez arra jó, hogy idétlen fényviszonyok között szoftveres megpróbálja jobban kiegyensúlyozni a fényt, elvileg tehát mondjuk ellenfényben jól jöhet. Én inkább azt a módszert választom, hogy nem fotózok nappal szemben, vagy ha igen, akkor direkt, de most már van „Smart contrast” is. Van egy rakás motívumprogram, négy lépcsőben állítható felbontás (VGA, 3, 5 és 8 megapixel), automatikus, végtelen, makró, illetve arcfelismerő fókusz, vörösszemet csökkentő vakumód, időzítő, normál, vagy spot jellegű fénymérés, előre definiált fényviszonyok (lámpa, felhős, stb), effektek.

Sony Ericsson C905
[+]

A finomhangolási lehetőségeknél a JPEG tömörítés mértéke választható (kemény két fokozat: normál vagy finom), AF segédfény ki/be, a BestPic kalibrálására nyílik mód, képstabilizátor ki/be (szoftveres, naná), GPS pozíció ráírása a képre. Dönthetünk a tárolási helyről, az automatikus képforgatás aktiválásáról, az exponálási hangok felől (ki is kapcsolható), illetve visszaállíthatjuk az opciókat alapra és nullázhatjuk a képszámlálót. No, hát ezekkel azért el lehet játszani, bár az ISO állíthatóságának még örültem volna.

Sony Ericsson C905

A fotózás rendkívül gyors, az elkészült képek úgy 2 megabájtos méretűek. Most jön a legizgalmasabb: milyenek a képek. Nos, az Innov8 szintjét simán hozzák, ha a fényviszonyok jók. A sötétedés során viszont rohamosan romlik a minőség, rohamosabban, mint a Samsung 8 megapixeles modelljénél, jön a képzaj és beteríti a fotót. A Sony Ericsson képei az apróbb részleteket nagyobb hatásfokkal mossák össze, mint a konkurens gép. Nem csak úgy a vakvilágba írom ezt: Bocha kollegával elmentünk fotózni, ő hozta a Samsungot, nálam pedig ott volt a C905, ugyanazokat lőttük meg ugyanonnan, aztán jól összehasonlítottuk. Lesz ebből egy rövid kis cikkecske a közeljövőben, egyelőre legyen annyi a konklúzió, hogy mobilhoz képest a C905 is brutálisan jó, de az Innov8 még brutálisabban jobb. Jönnek a tesztképek, most 12 darab, aztán az összehasonlító írásban még ugyanennyi biztos lesz:

A xenon vaku továbbra is remek, bár néhány esti képen úgy fest, mintha tejköd szállt volna a környékre, az a benyomása az embernek, hogy túlságosan erőset villant a gép, amit az optika nem tud feldolgozni. A képminőségen persze lehet vitatkozni, de videózásban a C905 nagyon le van maradva. Szégyenteljes, hogy a Sony Ericsson fényképezős csúcstelefonja maximum 240x320 pixel felbontású mozgóképek rögzítésére képes csupán, ezt már évekkel korábban leütötte még egy Samsung E530 is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények