Hirdetés

Sony Ericsson C510 - félmosoly

Középkategóriás, fotózásra kihegyezett eszköz a szokásos formában, a szokásos funkciókkal.

Menü, alapfunkciók

A nagy kijelző remek képet ad. A témák között köszönthetünk néhány régi ismerőst, a Clarity mellett például itt van a Dusk setting nevű verzió, amely egy alkonyati képet biztosít háttérnek, ezt pedig a telefon jobbra-balra döntögetésével módosíthatjuk. A készülékhez illő Cyber-shot téma nem hoz semmi extrát, viszont a telefonban található fotókat slideshow jelleggel váltogatja a készenléti képernyő hátterében. Megint lehet hálós (12 ikon), listás (1 ikon) és forgó menüt kérni, használhatóság szempontjából az első verzió a leginkább kézenfekvő választás. Egy rövid videón gyorsan meg is mutatjuk a témák kapcsán választható lehetőségeket:

Hirdetés

SE C510

A telefonkönyv minden szempontból pontosan ugyanolyan, mint bármely most piacon levő középkategóriás Sony Ericsson készülékben. Belefér 1000 név, összesen 7000 adattal, ezek megjelenítése fülekre bontott struktúrában valósul meg, tartozhat a bejegyzésekhez egy rakás telefonszám, mindenféle címek, kép, csengőhang, születésnap. Nemigen lehet belekötni, működik, áttekinthető, logikus.

SE C510

Az üzenetkezelés is rendben levőnek találtatott. Itt sem észlelehető semmi változás, összesen csak annyit vettem észre, hogy összefűzött SMS írásakor a következő 160 karakterbe való lépéshez tartozó figyelmeztetés valahogy kulturáltabban bukkan fel, nem szakítja félbe az írást, mint korábban. MMS 300KB-ig kezelhető, az email postafiók beállítását pedig varázsló segíti. A csatolmányok kezelése megoldott, olyan állományokat is küld és fogad a C510, amelyekkel egyébként nem tud mit kezdeni.

SE C510

A naptárba nem lehet belekötni, tudja azt, amit tudnia kell. Havi és heti nézet is kérhető, a bejegyzéstípusok a szokásosak, ismétlődő riasztás megoldható. A számológép már a C905-ben látott elrendezést mutatja, van stopper, visszaszámláló és kódmemória is. Nekem hiányzott a zseblámpa funkció, az alkalmazások között viszont van Google Maps, amely GPS vevő hiányában a mobilos cellainformációkra támaszkodva ad hozzávetőleges információt tartózkodási helyünkről. Ám ezt is csak akkor, ha van aktív internetes szolgáltatásunk a SIM kártyán. Szintén az alkalmazások közé került a YouTube, valamint az AccuWeather, ezekhez is szükség lesz internetre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények