Hirdetés

Samsung Omnia W - fémes gyümölcs

Megérkezett az Omnia 7 utódja, a fémes köntösbe csomagolt Omnia W. Az átlagos funkciókínálat mellé magas ár társul.

Hirdetés

Extra szoftverek, kamera

A konkurens gyártókhoz hasonlóan a Samsung is megpróbálta feldobni az alap szoftverkínálatot néhány extra alkalmazással. A telefonon előre telepítve találunk egy DLNA-klienst (AllShare), a FunShot nevű programmal eltorzított fotókat lőhetünk, a Videóhívás pedig azt kínálja, amit a neve is mutat. A MiniDiary egy naplót reprezentál, melyben a szöveges bejegyzéseket fényképekkel, GPS-koordinátákkal, hangokkal és rajzokkal lehet feldobni. A Now az androidos telefonokról is ismerős lehet, egy hub-szerű programról van szó, amely az aktuális időjárás mellett a híreket és a tőzsdei információkat is megjeleníti. Az RSS Times személyében egy Google Reader-alapú RSS-olvasót tisztelhetünk, a meglehetősen kacifántos nevű Vezeték nélküli kapcsolat kezelőjében pedig a mobilhálózat tulajdonságait buherálhatjuk. A Microsoft saját alkalmazásboltján belül pedig egy Samsung Zone névre hallgató egység is rendelkezésünkre áll, ahonnan további tartalmakat ránthatunk le.

Samsung Omnia W Samsung Omnia W

A telefon hátlapján egy autofókuszos kamera található, amellyel maximum 5 megapixeles, azaz 2592 x 1944 képpontos fotókat lőhetünk. Az optika mellett egy LED-es villanó is helyet kapott, amely tapasztalataink alapján körülbelül két méteres hatótávolsággal rendelkezik. A kameraszoftverben állíthatunk a fókuszmódon, a fehéregyensúlyon, a kontraszton, a telítettségen, az élességen, a fényérzékenységen, a képminőségen és a fénymérés módján, valamint néhány effektust is kapunk. A képek minősége távol áll a tökéletestől. Az alacsony dinamikatartomány következtében a világosabb részek hajlamosak kiszorítani a sötétebb helyeket, a zajszűrő pedig bár kisebb hatásfokon működik az átlagos mobilos algoritmusoknál, még így is sok részletet elmos.

Samsung Omnia W

A kamerával videók rögzítésére is van lehetőség, a felvételek felbontása 1280 x 720 képpontban van maximálva, másodpercenként 30 képkockás sebesség mellett. Videó módba átváltva egy kicsit megcsappannak az opciók: állíthatunk a fehéregyensúlyon, a kontraszton, a telítettségen, az élességen, a minőségen és a felbontáson (VGA vagy 720p), valamint itt is kapunk néhány effektet. A telefonnal felvett videók minősége körülbelül az elvárt szintet hozza, a gyors mozgásokat viszonylag jól kezeli; a tesztvideó itt található.

Samsung Omnia W Samsung Omnia W

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények