Telefonkönyv, üzenetek, multimédia
A telefon belső memóriája 500 férőhelyes, tehát 500 szám fér el benne. Mikor a telefont készhez kaptam egyből nekiláttam volna a számaimat átmásolni, de Bog rávilágított a lényegre, mert ez egy tesztkészüléknél felesleges, az meg megint más kérdés, hogy csak egyesével lehetséges, ami a wapgomb és a csengetésmód után a harmadik legnagyobb pofon. (A töltő hiánya a KO volt, de ez nem a készülék hibája, persze.)
Az szöveges üzenetek írása könnyű, a telefonnak közepesen erős T9 szótára van. Összesen 918 karaktert fűzhetünk össze, ennél többet nem lehet. Tömény novellánkat ezután fűszerezhetjük a koreaiak csúcstalálmányával, a hangulatjelekkel. De ezek nem akármilyen hangulatjelek. Ezekhez van magyarázat, amiken az összes geek haverom jót nevetett, én szánalmasnak találtam az egészet. Más dolgokra kellett volna ennyire koncentrálni odafent. Mondjuk arra, hogy a T9 ne akarja magát ránk erőltetni minden egyes új üzenet megírásakor. Hiába kapcsolom ki, legközelebb megint az arcomba tolja magát, ez rendkívül idegesítő. E-mail kliens nincs, a Samsung ilyen árkategóriában nem érzi szükségesnek azt, amit a Sony Ericsson évek óta meg bír csinálni.
Osztott memória, merülő akksi, VGA kamera. Ezek után csak a fejem fogtam, hogy mi is lesz itt ebből. Csináltam képeket, de itt jön a zsákbamacska része a dolognak, ugyanis MMS-ben terveztük a fényképek átküldését, de mivel az M600 csak 50KB méretű tartalmak kezelésére képes ebből a szempontból, ezért ebből nem lett semmi, mert VGA ide, vagy oda, az elkészült alkotások 60-70 KB nagyságúak a részletgazdagságtól függően. Ugyanezt szívtuk meg az M300-nál, illetve az X510-nél is.
Játékok vannak, négy darab, a kijelzőn élvezhetetlenek. Ha függő vagy, akkor az M600 a legjobb eszköz a leszokásra. De tényleg. A gombok meg csak ideget ölnek, mert ha nem nyomáspontot kapsz el, akkor bizony rossz helyre megy az autó vagy éppen a golyó. A szervezőfunkciók között egy alapfunkciós naptárat, egy hasonló képességű számológépet, és egy kissé komplexebb ébresztőórát találhatunk, ahol több időpont és ismétlődés is beállítható.
A telefon külsőleg nem reklámozza, hogy benne bizony egy FM rádió is megbújik. Szép csendben pedig ott lapul. Nem RDS, de rádió, ami 30 (!) csatornát képes eltárolni, és az adott frekvenciát a képernyőn, készenléti állapotban ki is írja. Ügyes húzás, de ez kevés. Hogy miért is? A poént majd a cikk végén lövöm le.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!