Samsung Galaxy Tab S3 - mesterhármas

Két év telt el a Samsung Galaxy Tab S2 9.7 megjelenése óta, az utód pedig minden tekintetben tartja a színvonalat az aktuális elvárásoknak és trendeknek megfelelően.

Hardver, S Pen

A Tab S sorozat legújabb tagja szintén felső kategóriás, aktuális hardverre épül. A központi feldolgozóegység szerepében a 14 nanométeres, FinFET gyártástechnológiával előállított négymagos Snapdragon 820 teljesít. A kétszer két, 2,15 és 1,6 GHz-re skálázott Kryo mag 4 GB rendszermemóriára támaszkodik, a grafikus feladatokat pedig az Adreno 530 látja el, kiemelkedő hatékonysággal. Mintha még a Flipboard se döccenne meg, legalábbis addig nem tette, amíg odalapoztunk, hogy azzal a lendülettel ki is kapcsoljuk. Az egyébként igen erőforrásigényes felhasználói felület roppant gördülékeny és stabil működést mutat, melegedés vagy memóriakezelési problémák nem tapasztalhatóak.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy Tab S3 Huawei MediaPad M3 Apple iPad Pro Asus ZenPad 3s 10 LTE Z500KL
Rendszerchip Snapdragon 820 HiSilicon Kirin 950 Apple A9X Snapdragon 650
AnTuTu 6.x Benchmark 141970 pont 93790 191930 78250
Vellamo Browser 5890 pont 6479 pont n/a 5046 pont
Vellamo Metal 2919 pont 3024 pont n/a 2599 pont
Geekbench 3 (single/multo) n/a 1725 / 6316 pont 3247 / 5511 pont n/a
Geekbench 4 (single/multi) 1392 / 3735 pont 1751 / 5430 pont n/a 1473 / 2915 pont
GFXBench Manhattan onscreen 33 fps 10 fps 29 fps 10 fps
Manhattan offscreen 1080p 47 fps 15 fps 62,5 fps 15 fps
GFXBench T-Rex onscreen 59 fps 21 fps 59,6 fps 24 fps
T-Rex offscreen 1080p 91 fps 29 fps 163,6 fps 31 fps


[+]

A 7.0-s Androidra épülő egyedi felület számos újdonságot tartalmaz, amelyek az aktuális csúcskészülékek frissített készülékeiből már ismerősek lehetnek, valamint rengeteg funkció került integrálásra a Note7 rendszeréből. Az egyik ilyen lehetőség a zárolt képernyőre való jegyzetelés, amelyhez az S Penen található egyetlen gombot nyomva tartva szükséges megérinteni a kijelzőt. A felület a kijelző felvillantása nélkül aktiválódik, lehetőséget biztosítva a jegyzetelésre, amely később hagyományos formában jelenik meg a Samsung Notesban. A tollbeállítások (vastagság, tolltípus stb.) mindig a legutolsó állapotnak megfelelőek, ezen módosítani itt nem tudunk.


[+]

Az S Pen képességeit nem kizárólag a már említett Samsung Notesban kamatoztathatjuk, ahol mellesleg igen széles eszközválaszték mellett hozhatunk létre kézzel írt jegyzeteket, vagy rajzolhatunk, de vegyes feljegyzések előállítására is van lehetőség. Lényegében bármit csatolhatunk a memóba, hangfájlt, képet, képkivágást, kézi rajzot, diagramot, gépelt szöveget vihetünk be virtuális vagy fizikai billentyűzet segítségével, esetleg a kézírást alakíttathatjuk át, ha úgy tetszik. Mellesleg a Samsung Cloudba való bejelentkezéssel előbányászhatunk akár öt évvel ezelőtti, mondjuk Galaxy Note II-es készüléken létrehozott jegyzeteket, ugyanis a formátumok kompatibilisnek bizonyultak, bár minimális elcsúszás itt-ott megfigyelhető.


[+]

A Lebegő ikon segítségével számos opció válik instant elérhetővé, például a Note7-tel bemutatkozó fordítás, ami meglepően pontosan és hatékonyan üzemel a Google fordítóra alapozva. A tollat a kijelző bármely pontjához közelítve bukkan fel a jobb szélen egy áttetsző körikon, erre mutatva kerülnek elő a Gyorsfunkciók, amelyek tartalmát és sorrendjét is személyre szabhatjuk. A fordító is rámutatás-alapú, a lefordítani kívánt szóra mutatva felugró ablakban kapjuk a megfejtést tetszőleges nyelveken, mondatokat vagy szószerkezeteket viszont még nem tud értelmezni.


[+]

A képernyőírás és a jegyzet létrehozása, valamint az összes feljegyzés megtekintése viszonylag értelemszerű, ahogy az általunk kiválasztott alkalmazások gyorsindítója sem szorul magyarázatra. Ezeken kívül van olyan, hogy intelligens kijelölés, ami történhet szabad kézzel, vagy négyzetes formában, lényegében a megjelenített tartalom tetszőleges szeletéről készíthetünk így képernyőfelvételt, amit azonnal meg is oszthatunk különböző módokon, egyébként a galériába menti a szoftver. A nagyítás szintén lebegő funkció, adott képernyőterület fölött tartva a tollat tetszőleges (150-300%-os) nagyításban jeleníti meg a tartalmat.


[+]

A szoftver 4096 szintű nyomásérzékelést tesz lehetővé, valamint a 0,7 milliméteres tollhegy dőlésszögét is képes detektálni, így valóban eléggé valószerű és árnyalt a bevitel, valamint a Note5-tel debütáló funkció sem maradt el, amely a kijelző alatt lévő kapacitív vezérlőgombokkal is biztosítja a toll együttműködését. Tehát a tollal is visszaléphetünk, nem kell feltétlenül kézzel piszkálni az érintőgombot, ami igen praktikus, mellesleg nagyon kézenfekvő. A betekintés nevű funkció szintén a hatékonyságot segíti. Amíg a toll a tartalom felett érzékelhető a rendszer számára, marad a teljes ablak, amint elhúzzuk, leugrik a kijelző sarkába, megtartva az aktuális munkamenetet.


[+]

Az alkotni vágyók a Galaxy Essentials kínálatából a Samsung Apps áruházból juthatnak hozzá térítésmentesen a SketchBook for Galaxy programhoz, ami jóval kifinomultabb és sokrétűbb beviteli módot tesz lehetővé, mint az amúgy eleve nem fapados jegyzet app, de előtöltve gyerekek számára is akadnak megfelelő programok a kreativitás kibontakoztatására. Értékelendő egyébként, hogy a rendszer nincs eleve telepakolva egy csomó dologgal, aminek jelentékeny hányadát szükségszerűen tök feleslegesnek fogjuk érezni, az alkalmazások viszont jobbára ingyenesen elérhetőek az áruházból.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés