Samsung Galaxy Tab A 6 - fél kiló harminc, maradhat?

A Tab A széria idei, legnagyobb variánsát vesszük górcső alá. A 10,1 hüvelykes modell jó fényerejű, Full HD kijelzőt, ám a kategóriára jellemző kötöttségekkel.

Hirdetés

Kamera, multimédia

A Tab A 6 előlapjára 2 megapixeles, a hátlapjára pedig 8 megapixeles kamera került lomha autofókusszal és ledes villanóval. A jól ismert szoftverfelületen rendben működik az érintőfókusz, ami után az expozíciót is állítani lehet. Elérhetők a szélekről a vakubeállítások, az időzítő, az effektek, a képarány, a módválasztó, a kameraváltó, az exponáló, a videofelvevő és a galéria. Van panoráma, sorozatfelvétel, HDR, éjjeli fotó, arcszépítő, sport, hangos kép és profi mód. Az utóbbival a mérési mód, az érzékenység (ISO100 -800), a fehéregyensúly (négy séma) és az expozíció állítható (+- 2 Fé), a záridő nem.


[+]

A tablet nappal átlagos képélességgel és dinamikával rögzít, jelentős a zajmentesítés, viszont nincsenek lencsehibák vagy tömörítési problémák. Megbízható a fehéregyensúly és a fénymérés, bár a telítettségből kissé sok. A makrók közepes részlettel lőhetők, a HDR pedig ügyesen kompenzál a kiégett vagy túl sötét részletek megmentésére. Inkább este fogy el a lendület – itt a kézi vagy az esti mód tud javítani a túlságosan puha képeken valamelyest, ám túl sokat ne várjunk. Az érintőfókuszálásra is szükség van, amikor az automatika téved. Videofelvételt 1080p-ben lehet lőni 30 fpssel, átlagos kép- és hangminőséggel, némi alapzúgással, íme egy példa. Táblagépes viszonylatban pozitív az összkép, bár továbbra is az egyik legfurcsább dolog tízhüvelykes masinával szelfizni, vagy lepkét kergetni a közparkban.

A 8 megapixeles kamera táblagépes viszonylatban jól szerepel
A 8 megapixeles kamera táblagépes viszonylatban jól szerepel [+]

A videolejátszó a H.263, a H.264, Mpeg4 és Xvid kódolásokkal megbirkózik, az AC3 hanggal, a feliratokkal és a DivX-szel viszont nem. Ezeket egy BS Player meghajtja. 1080p-ig nem gond a lejátszás, és ekkora képernyőn kényelmes mozizni, a 4K-s tesztfájl viszont kifogott az erőforrásokon. A klipeket ablakos módban is le lehet játszani. A Google Play Zene minden általunk bevetett formátumot lejátszott, a WMA-t és a FLAC-ot beleértve. Az állományok előadók, albumok, dalok, műfajok és listák szerint rendezhetők. A Play Zene előfizetéses szolgáltatást is nyújt. Elérhető SoundAlive néven hangszínszabályzó, jó pár effekt, UHQ hangzásjavítás és Adapt Sound titulus alatt a hangképet tovább lehet csiszolni. Az FM-rádió viszont kimaradt.


[+]

A fülesre menő hangminőség jó, a frekvenciaátvitel kiegyensúlyozott és hallható torzítás vagy háttérzaj sem jellemző. A sztereó hangszórópár igen jó hangerővel szól, és még némi mély hangot is kiprésel magából, a maximum felé az énekhangok és az élesebb hangszerek ugyanakkor torzítva nyekeregnek. Két lépéssel lejjebb véve abszolút rendben van a dolog, egy kisebb szoba megtölthető muzsikával, többre azonban ne számítsunk. A gond inkább az elhelyezéssel van: minden videó és a legtöbb játék fekvő módra lett kitalálva, és a lehető legidétlenebb megoldás, ha a sztereó hangok vagy jobbról, vagy balról jönnek. A Samsungnak volt már nem egy dupla hangszórós megoldása, logikus elhelyezéssel, a brainstormingon most viszont valami félre ment, semmi előny nem származik ebből a megoldásból.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények