Samsung Galaxy S5 Neo - a formatervező szabadságon

Külső

Lehetséges, hogy az év végének közeledtével tényleg minden formatervező kivette a szabadságát a Samsungnál, de egyébként a Samsung Galaxy S5-től örökölt 142 x 72,5 x 8,1 milliméteres dimenziókkal rendelkező, 145 grammos készülékház minőségére nem lehet panasz. Az S6 utáni csúcs-Samsungok anyaghasználatához képest persze elég furcsa, hogy ismét műanyag borítással találkozunk, de az összeszerelési minőséggel nincs semmi gond. A színekkel játszottak kicsit, az S5 fekete hangszórórácsát ezüstszínűre cserélték, a keret sötétszürkében pompázik és a hátlap mintázata is változott valamelyest.

Samsung Galaxy S5 Neo elölről
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy S5 Neo Samsung Galaxy S5 OnePlus 2 Honor 7
Fehér fényerő (max.) 330 nit 302 nit 590 nit 475 nit
Fehér fényerő (min.) 5,0 nit 1,5 nit 4,1 nit 1,3 nit
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0,31 nit 0,27 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen 1902:1 1760:1
Színhőmérséklet 7592 K 7915 K 8760 K 7762 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlapon található 5,1 hüvelykes, Full HD felbontású kijelző továbbra is Super AMOLED technológiával bír, jó eséllyel ugyanazzal a panellel van dolgunk, mint az elődmodell esetén. A betekintési szögek gyakorlatilag tökéletesek, a 431 ppi-s képpontsűrűség is több mint elég. A Samsung kijelzőtechnológiájának köszönhetően a feketék továbbra is 0 nitesek, a maximális fényerő elegendő, a színhőmérséklet is jó, ráadásul előre beállított sémák szerint még állítgatható is. Az AMOLED-et továbbra is sokan tartják túlszaturáltnak, nagyobb hátránya viszont a potenciális beégés: a Galaxy S5 esetén pedig elég sok beégett kijelzővel lehetett találkozni, ez nagyjából azt jelenti, hogy egy sokszor megjelenített felület (értesítési sáv, billentyűzet, extrémebb esetekben a Candy Crush, vagy a Facebook) akkor is látszik a kijelzőn, amikor csak egy fehér színű hátteret kéne mutatnia. Ezt a problémát garanciálisan javítja a gyártó, ha viszont kicsúszunk a jótállásból, akkor az érintőfelülettel egyberagasztott panel ára és a szervizköltség az egekbe szökhet, ilyenkor jobban tesszük, ha egyszerűen megpróbálunk együtt élni a problémával. A gyártó nem erősítette meg, hogy az S5 Neo megkapta-e a Gorilla Glass 3-at, több fórumon lehet arról olvasni, hogy ezt is kispórolták a testvérmodellből, de legalább pofonegyszerű hozzá fóliát szerezni, hiszen az S5-é természetesen passzol rá.

Samsung Galaxy S5 Neo kézben tartva
[+]

A kijelző fölötti kamera 5 megapixeles lett, mellette a már jól megszokott fény- és távolságérzékelő szenzorokat, a színes értesítési ledet, valamint a beszédhangszórót láthatjuk. A megjelenítő alatt található fizikai home gombból kikerült az ujjlenyomat-olvasó, a gombelrendezés viszont változatlan, két kapacitív érintőgomb figyel az előlapon, a jobb oldalival visszaléphetünk a menüben, a bal oldalival pedig az alkalmazásváltót hívhatjuk elő. A keret bal oldalára kerültek a hangerőszabályzásért felelős billentyűk, a másik oldalon pedig a bekapcsológomb kapott helyet.

Samsung Galaxy S5 Neo oldalról
[+]

A Galaxy S5 alján egy microUSB 3.0 csatlakozót láthattunk egy vízálló ajtócska mögött, az S5 Neo esetén változott a dolog, bár a készülék továbbra is IP67 szabványok szerint víz- és porálló (azaz 30 percig bírja 1 méter mélyen víz alatt, por pedig nem juthat a készülékbe), de a csatlakozót nem takarták el, ráadásul a hagyományos külcsínnel rendelkező microUSB 2.0 csatlakozó figyel itt. Felül továbbra is észrevehetjük a 3,5 milliméteres jack csatlakozót és a zajszűrő mikrofont, de az infraport eltűnt, az új modellel már nem vezérelhetjük a kocsmai televíziókat, ha véletlenül rossz lenne a műsor.

Samsung Galaxy S5 Neo az elődje mellett
Samsung Galaxy S5 Neo az elődje mellett. [+]

A Galaxy S5 hátlapján a megjelenés pillanatában sokat mosolyogtunk, a ragtapaszra, illetve háztartási kekszre emlékeztető lyuggatott mintázat azonban nem volt rossz: egyáltalán nem csúszott és kifejezetten felismerhetővé tette a mobilt a gyártó kissé egyhangú modellpalettáján. A S5 Neo esetén nem tűnt el ez teljesen, de már csak nagyon közelről nézve látszanak ezek a kör alakú üregek, egyébként teljesen átlagos, sötétszürke a felület, ami kicsit jobban is csúszik, mint az előd, de az ujjlenyomatokat szinte egyáltalán nem gyűjti. A hátlapon a hangszórón kívül egy 16 megapixeles kamera dudorodik, alatta pedig a pulzusmérőt és a szimpla ledes villanót találjuk. Az eszköz bal felső részén található mélyedés segítségével le is vehetjük a borítást, alatta a 2800 mAh kapacitású, házilag is cserélhető lítium-ion akkumulátort, illetve a microSIM és microSD foglalatait találjuk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés