Projektor
Mivel nagyjából ez a harmadik számba vehető projektoros telefon, mindenképpen külön oldalt érdemes szentelni ennek elemzésére.
Magát a kivetítőt a Beam tetejére építették be, egy esztétikus króm csík fut körülötte, mellyel így impozáns látványt nyújt. A 15 lumen fényerővel bíró cucc nHD (640 x 360) felbontásra képes, ez a gyakorlatban sajnos egy kicsit kevésnek bizonyul. Közelről nincs gond, 40-50 centiméterről falra vetítve egészen látható és élvezhető képet kapunk, ám messzebbről már a minőség rohamosan csökken. Nagyjából 2 méter az a távolság, amelyről még érdemes próbálkozni, ekkor egy körülbelül 150 cm széles képet kapunk. Fontos megjegyezni, hogy ezeket a műveleteket teljes sötétségben ajánlott végezni, a legkisebb lámpafény vagy kívülről jövő fényhatás szinte azonnal megöli a látványt. Hiába a jó ötlet, a 15 lumenes fényerő nem elég ahhoz, hogy sötétítés nélküli szobában nappal normálisan használhassuk.
A projektorhoz tartozik egy gyári program is, amely megannyi extra szolgáltatást nyújt. A tesztkészülék angliai származású, magyar menü sajnálatos módon nincs benne, így az itt található megnevezések pontos magyar megfelelője nem ismert. Az első menüpontban a fókuszt és a képernyő elforgatását tudjuk beállítani, utóbbi egyébként a giroszkópra is reagál, vagyis oldalra döntve a készüléket szélesebb, fekvő képet kapunk. Az élesség beállítása közelebbi vetítésnél szembetűnőbb, 1-2 méternél már nem mérvadó a módosítás nagysága. Van Quick Pad is - ez egyébként a projektor gomb hosszabb megnyomásával is előcsalogatható -, s ekkor a képernyő tetején megjelenik egy plusz menü. Itt beállíthatunk pointert, aminek a rendeltetése, hogy ahol mozgatjuk az ujjunkat, oda egy kis nyilat helyez, így a bemutatók könnyebben szemléltethetőek. Több színben lehet választani tollat is, így rajzolhatunk, írhatunk, firkálhatunk a képernyőre. Ezekhez tartozik a törlésre szolgáló radír, amelynél számomra idegesítő volt, hogy nincs egész kreálmányt törlő funkciója, hanem folyamatosan törölni kell. Alternatívaként a vissza gombbal minden eltűntethető, de akkor ebből az alfunkcióból is kilépünk. Harmadik érdekesség a vizuális prezentáció, ekkor a telefon a kamera képét vetíti ki, legyen az fotó vagy videó, s használhatjuk közben a vakut is a megjeleníteni kívánt dolog megvilágosítására. Találunk még képnézegető funkciót is, ahol a galériában található mappákat s azok tartalmát lehet kiválasztani. Beállíthatjuk a képek váltásának sebességét, két kép között felhangzó dallamot valamint annak fényerejét is. Vaku ugyan van a hátlapon, de a tervezők gondoltak arra is, hogy valakinek lehet nem elég, így létrehoztak egy külön zseblámpa funkciót is. Ez erős, kizárólag fehér fényt vetít ki, közelről nagyon fényes, de még messzebbről is megvilágíthatóak a dolgok. Külön ébresztő funkcióval is ellátták a cuccot, itt meg lehet adni, hogy mettől meddig, milyen zenével és hangerővel ébresszen, valamint hány perc legyen a szundi ideje. Az ébresztés pillanatában a projektor a zárolt képernyőt mutatja, ahol a háttérkép és a pontos idő, valamint a dátum szerepel. Ez praktikus dolog, ám használatához lefekvés előtt úgy kell fordítani a telefont, hogy megfelelő helyre kerüljön a kép. Utolsóként a beállítások menü tárul elénk, ahol a projektor fényerejét állíthatjuk be, valamint megadhatjuk, hogy ennek használata esetén mikor vagy éppen soha ne kapcsoljon ki a kijelző.
Nyilván fontos kérdés ilyenkor az akkuidő is. Talán nyugodt szívvel mondhatjuk rá a nagyszerű eredményt, hiszen nagyjából négy-öt órás WiFi-n keresztüli Youtube videó- vagy filmnézésre elegendő folyamatosan bekapcsolt kijelző mellett, amely sima DivX lejátszásánál és kikapcsolt megjelenítő mellett még nőhet is. Már ha normálisan működne, hiszen a kikapcsolással egyidőben a szoftver a projektort is kilövi. Hangszóróra kötve vagy éppen fülest bedugva egyébként már-már élvezhető mozizást produkál, de tényleg csak sötét helyen. Az egyetlen, ami igazán hiányozhat, az egy ehhez tartozó állvány, ugyanis kézben tartva a telefon a projektor körül erősen melegszik, de egyébként is elég fárasztó állandóan tartani filmezés közben. Az elődnél mindenképpen jobban sikerült a projektor, de a fényerőn és a távolságon még bőven kellene javítani. A szoftver egyébként képes furcsaságokra az említetteken felül is, mivel a pointer funkció esetén is akadt már szét a rendszer, valamint körülbelül egy percenként kikapcsolt kijelző mellett fel-felvillan a cucc, de csak a megvilágítás, képet nem ad, szóval sok bug van még benne.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!