Samsung Galaxy Beam - projektor, újra

A Samsung két év után újra egy projektorral szerelt mobiltelefonnal próbálkozik, remélhetőleg nagyobb sikerrel, mint legutóbb.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Samsung Galaxy Beam adatkommunikáció terén teljesen rendben van, a négysávos GSM-modulhoz (850/900/1800/1900 MHz) egy szintén négynormás (850/900/1900//2100 MHz) UMTS csatlakozik, 4G támogatás pedig nincs a készülékben. Híváskor a hangminőség kiváló, jól szűri a zajt is a telefon. A mobilsávszélesség elméleti maximuma letöltés esetén 14,4 Mbps, feltöltésnél pedig 5,75 Mbps. A WiFi modem (802.11a/b/g/n) DLNA-ra és internetmegosztásra is képes, jelerőssége közepes jónak mondható. A Beam tartalmaz A-GPS egységet is, pozicionálása viszonylag gyors, ha megtalálja a jelet, nem veszíti el, stabilan tartja. Gépre dugva az eszköz külső meghajtóként jelenik meg, így bármit könnyen felmásolhatunk rá USB-kábelen keresztül is.

Akkumulátor terén kiemelkedő a projektoros masina, ugyanis a hátlap alatt egy 2000 mAh energiaforrás kapott helyet, ami elég vaskosnak mondható. Kell is a kraft, ugyanis a kivetítő bekapcsolása sok energiát emészt fel. Ahogy említésre került, ez a WiFin keresztüli YouTube videó nézésnél négy-öt órát jelent, amely figyelemreméltó eredmény. Ha a projektort nem használjuk, akkor jön ki igazán a nagy akku előnye, ugyanis erős használat esetén is kihúzhatjuk másfél napig, moderáltabb felhasználás esetén a két, két és fél nap is elérhető, ami a mai okostelefonok világában bőven átlagon felülinek mondható.

A Samsung második beames próbálkozása mindenképpen előrelépésnek mondható. Külsőleg a ház nagyon egyben van, a színválasztás és a krómcsíkozás fiatalossá és impozánssá varázsolja. Hardver tekintetében a frissítés nagyon kellett a Beamnek, jól optimalizálták a Samsung mérnökei, így nagyobb akadásokra a hibákon kívül nem kell számítani. Kapunk egy hatalmas akksit, amely a relatíve kicsi és alacsony felbontású kijelzővel párosítva sokáig hajtja a masinát, nem utolsó sorban pedig itt a projektor, még ha nem is tökéletes, de mozizásra vagy bemutató véghezviteléhez sötétben jól használható, ráadásul sok hasznos funkcióval is kibővítették. Vastagsággal nincs gond, melegedés pedig kizárólag a projektor hosszabb működése esetén fordulhat elő, játékoknál és normál használat esetén ennek nyoma sincs.

Samsung Galaxy Beam i8530
[+]

Mint mindig, itt is találhatunk hátulütőket, így az oldalra helyezett jack-dugó, a könnyen benyomódó gombok, a néhányszor előforduló szoftveres bugok, valamint a nem túl jó kamera. Utóbbinál ugyanis érdemes lett volna egy nagyobb felbontásra valamint Full HD videofelvételre képes modult belerakni, ha már a projektoron keresztül képesek vagyunk akár 150 centiméter átmérőjű képet létrehozni. Annál is inkább, mivel az első Beamben 8 megapixeles kamera kapott helyet szintén 720p videokészítési képességekkel, viszont a dél-koreaiak itt visszatértek az 5 megapixelre, továbbra is nélkülözve az 1080p lehetőségét.

Értékelés: Samsung Galaxy Beam i8530
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Két évvel ezelőtt a szakértők lehúzták az elődöt, vaskos volt, egyszerű téglának tűnt a telefon, valamint a belsőt tekintve sem volt képes újat mutatni. A második Beammel viszont előrelépett a Samsung, igazán konkurenciájuk nincs, de Beam-Bumm siker a gyenge fényerő miatt valószínűleg nem lesz a telefon. A felhasználók pedig már 2010-ben is méltatták az ötletet, de a projektorhoz tartozó extra kiegészítő funkciók, a jó akkumulátor, valamint a kétmagos hardveres képesség idén talán már a szakértők körében is pozitívabb megítélést eredményezhet. Mindenesetre értékelendő a fejlődés, pár év, és ebből akár egy kőprofi megoldás is lehet.

A Beamnek viszont ára is van. Itthon nem lesz sajnos hivatalosan kapható, de a független kereskedésekben 120 000 forint körüli kezdőáron azért hozzá lehet jutni. Ez nem kevés pénz, de ha jobban végiggondoljuk, tulajdonképpen egy jó ajánlat. Az ST-Ericsson NovaThor chipset ugyan nem egy korszerű megoldás, de a mindennapos használatra elegendő; ha eltekintünk a projektor meglététől, akkor azt mondhatjuk, hogy ez a hardver és tudásszint körülbelül 80-90 000 forintot ér. Ennek fényében megállapíthatjuk, hogy a beépített vetítőért 30-40 000 forint felárat kell fizetnünk; nehéz teljes bizonyossággal eldönteni, hogy ez most megéri-e, hiszen ennyiért ennél sokkal jobb, használt projektorokat lehet kapni, de azok nehezen férnek el a zsebünkben. Rétegcucc ez, na, de hibái ellenére (kicsit még bugos szoftver) azért egy jó telefon is. A beépített projektor nagyon sokat fejlődött az évek alatt, így apró méretéből adódó jellegzetességei (kicsit sárgás kép, relatíve gyenge fényerő) ellenére is tisztelettel adózunk előtte. Jó irány ez, mehet is rá egy Tetszett plecsni. De nincs messze egy Ajánlott sem; azoknak mindenképp érdemes elgondolkodniuk, akik tudják használni a projektort.

Samsung Galaxy Beam

Legendd

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények