Samsung E950 - újszerű

Hirdetés

Külső

A fényes felület, az íves oldalak és az éles sarkok az E900 formavilágát idézik, a többi rész azonban más. A legszembetűnöbb különbség a kijelző alatt található, nagy méretű fém négyzet, ami a legnagyobb újítást, az OLED kijelzős navigációs padot rejti. Hogy miről is van szó? A fémes hatású csíkok egy 1,2 hüvelyk átlójú, érintésérzékeny felületű OLED kijelzőt vesznek körül, ez a fő kezelőszerv.

Nagyon látványos megoldásról van szó: az almenükben azoknak megfelelő ikonok jelennek meg, ezeket kell nyomkorászni. Készenléti állapotban (azaz szétcsúsztatás után) például a gyorsindító ikonok sorakoznak, a középső ezúttal is az internetre visz minket, amin sajnos nem is lehet változtatni. A főmenübe a baloldali funkciógombbal tudunk, itt már más a navipad képe, nyilakat és OK gombot láthatunk. A funkciógombok alatt található a híváskezdeményező/befejező páros, természetesen ezek is érintézérzékenyek, kikapcsolt állapotban rejtve vannak a kíváncsi szemek elől. Mint az érintésérzékeny gomboknál általában, most is felmerül a kérdés: milyen a kezelhetőségük? Örömmel jelenthetem, hogy kiváló. Az OLED megjelenítőn nagy méretének köszönhetően elég nehéz félrenyomni, egyedül SMS íráskor történt meg velem, hogy a jobboldali funkciógomb helyett (ami ilyenkor a törlés) a hívásbefejezőt nyomtam meg, ami ugye a piszkozatokba küldi a félig megírt szöveges üzenetet.

Az előlapi kijelzőre ezúttal sem lehet panasz, a 2 hüvelykes QVGA megjelenítő szép, élénk képet ad. Erős napfényben kicsit nehezen olvasható, erre jelenthet megoldás a beállítások között lévő napsütés-mód, ami sokkal kontrasztosabbá varázsolja a menüket. A készüléktestet szétcsúsztatva előkerül a numerikus gombsor is, ezek szerencsére igazi gombok, nem pedig érintésérzékeny mókák, kényelmesen lehet rajtuk gépelni, de azért láttam már jobbat is. A csúsztatást segítő mechanika alapvetően jó, nyitott állapotban viszont egy kicsit "hintázik", azaz előre-hátra lötyög a felső rész, ezen még lenne mit csiszolni.

Az előlap tetején, oldalt, valamint a hátlapon apró kis mintákat találunk, elegáns és szép megoldás. Az anyaghasználat ezúttal is elsőosztályú, külön kiemelném a fém hátlapot, tényleg jó érzés kézbevenni a cuccot. A hátoldalon a kihangosító hangszóróján és a diszkrét Samsung feliraton kívül nem találunk semmit, ahogy felül és alul sem.

Oldalt szerencsére akad látnivaló: bal felülre került a nyakpánt rögzítési helye, a két hangerőszabályzó gomb, valamint a töltő/headset csatlakozója. Utóbbinál a mérnökök elkövették a szokásos hibát, az azt takaró műanyag lapocska ugyanis lefelé nyílik, zsebben szerintem könnyen letörhet, bár a nálam töltött három napot szerencsére kibírta.

A másik oldalra mindössze az exponáló és a bekapcsoló gombok kerültek, előbbi kicsit kidudorodik, ami alapján autofókuszos objektívre következtettem, de sajnos tévedtem, a szétcsúsztatás után előbukkanó 3,2 megapixeles képérzékelő ugyanis fix fókusztávolsággal dolgozik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények