Sagem myC5-2 - valamit mindenből

Kijelző, menü, hangok

Összeraktuk. Örülünk. No, kapcsoljuk be! Elég csak hozzáérni a hívásmegszakító gombhoz, és már üdvözöl is a telefon. Sőt, windowsos duplakattintással is megy, majd LIVE menüs lévén gyorsan meg is kérdezi, hogy „Hogy vagyunk”. Ezen ráérünk töprengeni, hiszen a telefon új SIM-kártya esetén 30 mp-ig gondolkodik, majd gagyi randiszöveggel mindig megtudakolja, hogy mennyi az idő. Szóval, ha nincs benne akkumulátor, akkor nem jár az órája! Megjegyzendő, hogy a készülék gyári menüvel is kapható a Sagem magyarországi képviseletén keresztül, igaz, jóval drágábban.

A külső kijelző nekünk nagyon tetszett. Az a típus, amit a színes telefonok előtt mindenki szeretett volna magáénak tudni, monokróm ugyan, de a fehér háttérvilágítás és a 96x64-es felbontás illik a telefonhoz, és rajta van minden, ami kell. A belső ugyan 65 ezer színű és 128x160-as felbontású, de CSTN technológiát használ, magyarul: „Csúnya és Te Nem látod napsütésben”. Ráadásul foltos is, például JAVA játékok előtt, amikor pár pillanatra homogén szürkére vált, akkor inkább földrajzatlaszra hasonlít a tengerszintfeletti magasság árnyékolásos ábrázolásával.

A telefonban új LIVE menü tündököl, mely azért jó, mert legalább a főképernyőn nem tévedünk el. Azonban az intuitíven azonnal mindent telefont kiismerőknek igazi kihívás. Például a csengetés hangereje menüpontot ne keressük, mert nincs. Csak miután végigböngésztük maximális hangerővel az összes csengőhangot, és végre kiválasztunk egyet, utána bukkan csak fel egy 4-es skála, amin utólag beállíthatjuk a sikítás erősségét. Apropó hangok, a telefonban helyet kapott állathangok tényleg vadak, a legtöbb zene viszont gyengus, kivéve az Eurythmics Sweet Dream-jét, ami minihifit meghazudtolóan szól. Szóval, ha a négyeshatososon fel akarunk vágni a kabátunkból áradó hangorkánnal, akkor arra tényleg jó. Mindenki fejéről a „respect” kifejezést fogjuk leolvasni. Ha esetleg a megcélzott nembéli társunk egyből el is kérné tőlünk a hangorkán forrását, akkor ábrándítsuk ki, hogy a gyári csengőhangok nem továbbküldhetőek.

A szoftver nagyon lassú. Egyszerűen a hívott telefonszám begépelésénél 80 éves remegő kézzel lehagyod a kijelzőn megjelenő számokat, így akár sikerélményhez is juttathatod a nagyit. A menü bosszantó apróságaira és a félrefordításokra oldalakat szánhatnánk, még úgy is, hogy érdemben összesen kb. 6 órát nyomkodtuk a telefont, elmondom, hogy miért. Beszélgetés közben ugyan lehet a készülék oldalán lévő gombbal hangerőt állítani, de ez csak egyetlen hosszú gomb, két állással. Mivel nem a két vége, hanem a közepe emelkedik ki, ezért 5244. próbálkozásra sem fogjuk eltalálni a helyes irányt. És itt jön a legkeményebb: egy olyan hiba, ami miatt az összes telefont visszarendelném a Fogyasztóvédelemhez, ugyanis ha beszélgetés közben megnyomod ezt a gombot, akkor maximális hangerővel belecsipog a füledbe, és miközben állítod a hangerőt, minden megnyomásnál újra és újra. Amikor ezt észleltem, elnézést kértem a partnertől, letettem a hívást, anyáztam egyet, és visszahívtam. Tehát ha halláskárosodást kapsz, fogd rá a nyuszira! A beszélgetési hangminőség sem nagy durranás, ugyanis kis lyukon kell átpréselnie magát a hangnak, amitől az berezonál, de kihangosítva ez tovább fokozódik. Környezethez szabható profilok viszont nincsenek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sagem

Azóta történt

Előzmények

  • Sagem MyX-8

    El sem hittük, hogy egy Sagem telefont tesztelünk. A francia cég csúcsmodellje felnőtt a feladathoz, de azért nem tökéletes.

Hirdetés