Redmi Note 9S - filléreken múlik

Szerencsére a Redmi márkajelzést viselő Xiaomi telefonok nem drágultak meg, a Note 9S az elődökhöz hasonlóan a kategória egyik legjobb vétele, de nem hibátlan.

Hirdetés

Multimédia

Hogy egy középkategóriás telefon hátlapján négy kamera is van, az manapság már nem meglepő. Mindenki tülekszik, hogy minél több és jobb szenzort adjon, de többet adni könnyebb, mint jobbat, ez tisztán látszik. Ha például egy ütőképes, fókuszálással ellátott nagylátószögű szenzorunk van, akkor a helyet foglaló makró modulnak semmi keresnivalója hátul, ha van zoom lencse, akkor pedig a mélységszenzor lesz felesleges, tehát alapvetően a csúcsminőséget és flexibilitást három szenzorral is lehetne hozni. Itt viszont négy van, egy Samsung szenzor adja a főkamera (és az ultraszéles) hátterét 48 megapixeles maximális felbontással, de quad-Bayer megoldással (tehát 12 megapixelen lesz tényleg jó), egy 8 megapixeles, 119 fokos látószögű ultraszéles modul a másodlagos kameránk, de akad egy 5 megapixeles makrós és egy 2 megapixeles mélységérzékelős szenzor is, így jön ki a négy. Az előlapra 16 megapixeles egység jutott, itt egy példafotó, amit készítettem vele.


[+]

Fotózás közben válthatunk a normál, az ultraszéles és a kétszeres zoom között, ez utóbbi azonban a főkamera adataiból vágja meg a fotót. A 48 megapixeles felbontást egy külön gombbal tudjuk aktiválni, a makrót pedig a további opciók között fogjuk megtalálni a dioráma (makett hatás), a dokumentum, az időzítő, a rács és a vízszintező között valahol. Oldalról még elérhető a panoráma és az éjszakai mód, valamint Pro néven a manuális opció, ahol fehéregyensúly, blende, ISO, záridő és EV babrálható, viszont ezt mindhárom szenzorral tudjuk használni (normál, széles, makró), ami nem gyakori megoldás. Alant sorban a 48 és a 12 megapixeles fotók, aztán a zoom és a nagylátószög található egymás mellett:

A maga árszintjén egyáltalán nem rossz ez a kamerakombó. Viszont valahogy pont az arany középút nem jön össze, 48 megapixelen sok a képzaj és gyengébb a vonalélesség, 12 megapixelen pont az ellenkező irányba leng ki az inga: kicsit túl vannak mosva a zajos részek, plusz az algoritmus is hajlamos túlélesíteni, pláne, ha az automatikus HDR is bekapcsol. Szóval lehetne rajta még finomítgatni, de összességében azért nincs komoly panasz. A zoom mód persze a vonalélesség kapcsán most is gyengélkedik, az ultraszéles látószögű modul pedig minden aspektus kapcsán gyengébb, de ha a téma és a fényviszonyok engedik, akkor időnként jól tud jönni. A makró lencsével is termeltünk néhány illusztratív alkotást, itt nem mindig jön össze elsőre a fókusz, de ha a méhecske nem rohan sehová, akkor talán van lehetőségünk két-három exponálást is elkövetni a sérelmére.

Az éjszakai mód csak a főkamerával hajlandó működni, igaz, itt használhatjuk a zoomot is, de az már nappal sem volt egy csodálatosan kifinomult valami, szóval gyengébb fényviszonyok esetén még kevésbé érdemes erőlködni vele:

maximum 4K felbontás és 30 fps képkockasebesség mellett tudunk, elvileg minden paraméter mellett is működik az elektronikus stabilizáció, de azért ez annyira nem hatékony még Full HD mellett sem. Menet közben nem lehet váltani a másik kamerára, az ultraszéles látószög ráadásul maximum 30 fps-t tud kipréselni magából, ha a felbontás Full HD. Jöjjön pár példa előbb a nappali környezetben:



Majd pedig este is megnézzük mindkét látószöget:




A hang nagyjából oké, a színek rendben és a fókusz is általában stabil nappal, de nagyon kibillenthetetlenül erős fogásra lesz szükségünk, ha a kézremegéseinktől meg szeretnénk kímélni a publikumot. Este már ne várjunk sokat, főleg az ultraszéles látószög igen gyenge, de ezen az árszinten ez nem meglepő.

[+]

Zenei fronton sem fogunk csalódni, egyrészt nem hiányzik a 3,5 mm-es jack dugasz, amin meglehetősen korrekt minőségben távozik a hang, ha egy jobb minőségű tartozékot használunk. Ezt egyébként lehet paraméterezni, vagyis a hangzásképet a szoftver annak megfelelően is állítgatja, hogy milyen headsetünk van, nyilván az általános megoldások mellett a saját gyártmányú megoldásokat preferálja, de van szabadon csavargatható equlaizer is. Kihangosítva már nem ilyen vidám a helyzet, az alsó hangszóró eléggé közepes minőséget produkál. Viszont van FM-rádiónk (headset kell hozzá), illetve egészen remek diktafonunk, amit roppant sok opcióval ruházott fel a gyártó, egész ügyes, ha mi is egész ügyesek vagyunk és tudjuk, hogy melyik helyzetben hogyan érdemes használni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés