Realme GT Neo2 - ők már nem zöldfülűek

Nagyon erős az árverseny a felső-középkategóriában, de a Realme egy stabil, versenyképes alternatívát dobott be a piacra, ami ráadásul még jól is néz ki.

Kamera, multimédia

A Realme GT Neo2 hátlapján két nagy kamerát látunk, így nem túl nagy meglepetés, hogy egy normál és egy széleslátó segítségével készítjük el a képek jelentős részét. Van egy apró, 2 megapixeles makrókamera, ami ilyen és ilyen fotókat csinál, de használni valószínűleg ritkán fogjuk. A főkamerát annál sűrűbben: 64 megapixeles felbontásról beszélünk Sony IMX682 szenzorral, 1/1,73 hüvelykes méretben, 0,8 mikronos pixelekkel, illetve egy f/1,8-as fényértékű, optikai képstabilizálást nélkülöző lencserendszerrel.


[+]

A fotók 16 megapixelen készülnek szinte minden esetben a képpontegyesítés miatt, és így lesznek a mobiltól elérhető legjobbak a képek, de az első fotót azért mi is elkészítettük teljes felbontáson. A nagylátós kamera 8 megapixeles, főbb adatai között a 119 fokos látószöget és az f/2,3-as apertúrát említhetjük.

Főkamera, 16 megapixel

A főkamera fotói nagyjából teljesen automatikus módban készültek el, azért csak nagyjából, mert az automatikus HDR-t kikapcsoltuk, illetve a vakus fotónál kézzel kellett bekapcsolnunk a segédfényt. A fókusz gyors és pontos, a színhűség nagyjából rendben és a dinamika sem rossz, viszont részletesség és vonalélesség szempontjából elmarad a kategória királyaitól a GT Neo2, és a lencserajzolat homogenitása is tud jobb lenni sok másik modellnél.

Nagylátó, 8 megapixel

A fixfókuszos nagylátóhoz nem kapcsolhatunk vakut, minősége szempontjából pedig nagyjából azt látjuk, ami reálisan elvárható, ellenfénynél nagyon kijönnek a lencsehibák, este, kevés fénynél kenődnek el a részletek, a pontszerű mesterséges fényforrásokat nehezen tolerálja, ideális fényviszonyok között viszont kellemes, élvezhető képeket csinál, igaz, átlagon felüli mennyiségű képzajjal. Közelre a fixfókusz miatt nem érdemes vele fotózni, távolra viszont jól működik. Mutatunk egy szelfit az előlapi, 16 megapixeles egységtől.

Videózni akár 4K-ban, 60 fps mellett lehet a főkamerával, a digitális zoom opciója ilyenkor minden esetben megmarad. Ha visszamegyünk 1080p-ig, akkor képbe kerül a nagylátós kamera is, de menet közben nem lehet váltani, vagy nagylátóval dolgozunk zoom-opció nélkül, vagy a főkamerát használjuk, és akkor a digitális nagyítás adott, viszont kamerát nem vált a rendszer. Van ultrastabil mód is, amit 1080p felbontás és 60 fps sebesség mellett még be lehet vetni, 4K-ban már nincs rá mód.

4K-ban kellemes minőségű videók készülnek, jó színekkel, jó kontraszttal, pont elég részlettel és élességgel a kategória realitásait szem előtt tartva, természetesen itt is az esti felvételek jelentik a szűk keresztmetszetet, de ami ebben a kategóriában egyre nagyobb előnynek tűnik néhány hasonló árú mobil ismeretében, az a stabil és pontos fókusz, ami nálunk minden esetben adott volt. A zajszűrt sztereó hang minőségét szintén rendben lévőnek találtuk.

[+]

Meglepően jó a sztereó hangszórópár, főleg annak ismeretében, hogy az egyik csatornát csak a felső beszédhangszóró képviseli. Hangerőből jut bőven, de a felső tartományokban a magasak erősen torzítani, a mélyek pedig zörögni kezdenek, kétharmad hangerőnél még nagyjából minden rendben van, akad térérzet, dinamika, akár egy filmezéshez is élvezhető tud lenni. A Widevine L1 és a HDR-támogatás által az elérhető streamelési minőség pazar, az AMOLED kijelzőre jó ránézni, a jack hiánya viszont nem túl nagy öröm, már csak azért sem, mert a Realme GT-széria itthon elérhető tagjaira eddig jutott analóg hangkimenet is. FM-rádió viszont eddig sem volt, most sincs.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés