Külső
Egy formaterv megítélése mindig szubjektív, de az összes ismerősöm szerint ez a telefon szép, vagy legalábbis érdekes. Szerintem szép is és érdekes is. A Qtek 8500 ugyanis összecsukható készülék, de ami igazán kellemes, hogy némiképp a penge irányzat felé hajló vastagsági paraméterekkel rendelkezik. Ezzel együtt sikerült olyan külsőt rajzolniuk a tervezőknek, amely egyedi, és igen finom részletmegoldásokat tud felmutatni.
A fedlapon egyértelműen a kör alakú betét vonzza magára a tekintetet, amelynek közepében négyzet alakú kijelző ücsörög. Erre a kör motívumra próbáltak rágyúrni a tervezők is, ugyanis háromféle analóg órát is kirámolhatunk rá, ezzel igencsak feldobható az egyébként sem csúf külső. A kijelző felett található a kamera, de sokkal lényegesebb, hogy a fedlap alsó részén ívesen helyezkedik el három gomb, amelyek elsődleges feladata a médialejátszó kezelése, de sok egyéb okosságot is vezényelhetünk így.
A fedlap és a hátlap anyaga fém, ráadásul redős kialakítású, amely nagyon jó fogást eredményez. Unalmas sajtótájékoztatón remekül idegesíthetjük a többi újságírót, ha körmünkkel kapirgáljuk, minél sebesebben, annál magasabb hangot ad... Érdekes megoldás, hogy a fedlap szélén vannak az oldalsó gombok (hangerő, hangvezérlés), az alsó részen csak a töltő, a headset és az adatkábel csatlakozója található és az első igazi csalódás: nem miniUSB ez, hanem valami még minibb, konkrétan semmivel nem kompatibilis. Persze a gyári dobozban ott figyel a kábel és a füles is, de azért ejnye.
A hátlap alatt érdekes megoldásra bukkanhatunk. Egyrészt az akkumulátor kivétele nélkül cserélhető a SIM kártya, viszont a SIM kártya kivétele nélkül nem cserélhető a microSD memóriakártya, hiszen alatta helyezkedik el. Ezt az újabb ostobaságot azzal próbálta kompenzálni a gyártó, hogy az akkumulátor kiszedése pofonegyszerű, hiszen csak egy kis zsinórt kell meghúzni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!