Poco F5 Pro - nem csak álcázásban jó

Befutott a Redmi K60 fedőnév alatt és egy-két minimális különbséggel, mégis sikerült egyből a Xiaomi egyik legjobb ajánlatává előlépnie.

Adatkapcsolat, üzemidő, verdikt

Megvan a hazai 5G sávok támogatása, Telekom hálózaton megy a VoLTE és van Wi-Fi hívásra is lehetőség. A beszédhangszóró jó hangerővel és tisztán szólal meg, ahogy a mi hangunkat is korrekt erősségű zajszűréssel veszik fel a mikrofonok, a túloldalról nem érkezett panasz az F5 Prón lebonyolított hívások minőségére. Megvan a kétsávos Wi-Fi 6-os modem, az 5.3-as Bluetooth (A2DP, LE) és a gyors műholdas navigáció is adott GPS (L1), GLONASS (G1), BDS (B1l), Galileo (E1), valamint QZSS (L1) támogatással. Fizetni lehet a telefonnal NFC-n keresztül, előre telepítve megvan a Google Wallet, van beépített gyorsulásmérő, iránytű, rendes és jól működő közelségérzékelő, de a barométer nem adott. Egyetlen negatívum a 2.0-s USB csatlakozó lehet egyeseknek, de más gyártók magasabb árszinten is lazán belerakják a telefonba, így a középkategóriában megszólni nem érdemes.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A kínai modellekben nagyobb akkumulátor található, Európába 5160 mAh-s teleppel jutott el a telefon. Ez is bőven elég, átlagos netezgetős használattal 29 órányi használatnál is többet ki tudtam belőle hozni, PC Mark stresszteszt futtatásával pedig 9 és fél órányi kijelzőidőt produkált, mielőtt 25%-ra csökkent a töltöttség. A gyárilag mellékelt töltő 67 wattos, támogatott a PD3.0-s és a QC3+ gyorstöltési szabvány, egy teljes töltés pedig alig több fél óránál. Meglepetés, de az üveg hátlap alatt megbújik egy Qi tekercs, amivel a Poco F5 Pro képes vezeték nélküli töltést is felvenni, akár 30 wattot. Vezeték nélküli visszatöltésre opció nincsen ugyanakkor, de kábelen keresztül tölthető más eszköz a telefonról.

Kifejezetten jó üzemidőben a Poco F5 ProKifejezetten jó üzemidőben a Poco F5 ProKifejezetten jó üzemidőben a Poco F5 Pro Kifejezetten jó üzemidőben a Poco F5 Pro (forrás: Mobilaréna) [+]

Összegzés

Poco F5 Pro, alias Redmi K60
Poco F5 Pro, alias Redmi K60 [+]

Poco F5 Pro
Pro
120 Hz-es, nagy felbontású AMOLED kijelző
Remek összeszerelési minőség, IP53 por- és cseppálló kivitel
Használható főkamera
12 GB LPDDR5 RAM, minimum 256 GB-os UFS 3.1-es tárhely
Remek üzemidő, vezetékes gyorstöltés, vezeték nélküli töltés
Tok és gyorstöltő a dobozban
5G, Dual SIM, WiFi 6, infra, sztereó hangszórók
Kontra
Nincs hivatalos hazai forgalmazás a cikk megjelenésekor (2023. szeptember 20.)
Nincs eSIM
Nem bővíthető a tárhely
Gyenge ultraszéles kamera, gyenge makró kamera
Nincs 3,5 mm-es jack csatlakozó
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 10 pont
Sebesség 10 pont
Szoftverfelület 10 pont
Fotózás, videózás 8 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 9 pont
Ár/érték arány 8 pont
Indulóár (EUR 12/256 GB) 480

Remek ajánlat a Poco F5, az F5 Pro pedig nem feltétlenül licitál rá. Ettől függetlenül egy jól felszerelt készülékről beszélhetünk, ahol csúcskategóriát idéző teljesítményt kapunk kedvező áron, pár dologból áldozva. Egyrészt a keret műanyag, nem pedig fém, így a prémium érzetet csak az üveg hátlap hozza. Ez alatt ott egy vezeték nélküli töltés felvételére képes tekercs, ami pozitívum, energiát leadni viszont nem tud vezetékmentesen a telefon. A kamerahármas harmatos teljesítményt nyújt, a főkamerával lehet csak értelmezhető módon fotózni és videózni, az ultraszéles elmegy, a makró pedig a szokásos futottak még. Cserébe kapunk a telefon mellé védőtokot, védőfóliát és gyorstöltőt a dobozban, illetve kapunk egy csúcskategóriás kijelzőt, benne gyors és pontos ujjlenyomat-leolvasóval.

Üzemidőben és teljesítményben sem áldoz a Poco F5 Pro, de az olcsóbb alapmodellben található hasonló teljesítményű, újabb, takarékosabb Snapdragon lapka logikusabb választás. A szoftveres támogatás a Samsung vagy a Google által ígértekhez viszonyítva továbbra is karcsú, de a MIUI egy összeszedett, sokoldalú felület, ha pedig valaki szereti, otthon fogja érezni magát benne.

Ha kizárjuk a tavalyi felhozatalt, akkor is akad azért pár konkurens. A Motorola Edge 40 hasonló előnyökkel bír, mint a Poco F5 Pro, de kompaktabb kialakítással és hivatalos magyarországi forgalmazással van a piacon, ráadásul szolgáltatóknál is feltűnik. A Nothing Phone (2) kamerában, szoftverben veri tesztünk alanyát, annak is van hivatalos hazai forgalmazása, ugyanakkor a doboz szegényes, hisz csak kábelt kapunk a telefonhoz. Samsungtól választhatunk Galaxy A34-et vagy Galaxy A54-et jobb vízállósággal és kamerákkal, hosszabb terméktámogatással, szintén hivatalos forgalmazásból. Xiaomi vonalon pedig a Redmi Note 12 Pro és Note 12 Pro+ van épp a független piacon olcsóbban, mint a Poco, illetve ezek jelen vannak a szolgáltatóknál is. Feltűnik valamilyen minta az előző mondatokban? Ahogy az F5 esetén, úgy az F5 Pro esetén is a hivatalos hazai forgalmazás hiánya a tesztünk megszületésekor a legnagyobb probléma. Remélhetőleg ez hamarosan változik, hisz legyen szó akár a Poco F5-ről, akár az F5 Próról, egyértelműen Ajánlott modellekről van szó.

Poco F5 Pro

A tesztkészüléket a Xiaomi magyarországi márkaképviselete juttatta el hozzánk, ezúton is köszönjük!

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények