Pebble 2 - a hattyú halála

Teszteltük az utolsó Pebble okosórát, amely elődeihez hasonlóan nagyon kellemesre sikerült, mégsem mentette meg a céget a csődtől.

Szoftver és megemlékezés

Az Androidra és iOS-re is elérhető okostelefonos alkalmazás mit sem változott, az első indítást követően mindenek előtt nyelvet kell választani, a listában nincs magyar, és már valószínűleg nem is lesz. Ezt követően saját adatainkat kell megadni, a magasságunkra és a testtömegünkre egyaránt kíváncsi a szoftver, majd ki kell választani, hogy mozgás tekintetében mi a célunk, aludni vagy mozogni szeretnénk-e a többet. Pár lépés még hátravan, illetve a teljesértékű használathoz az Android Weart is telepíteni kell, ezt követően indulhat az óra személyre szabása.


[+]

A gyári szoftverek szintén nem változtak a Time-ban lévőkhöz képest. A Calendar nem meglepő módon a naptárunkat jeleníti meg a csuklónkon, beállításai között azt adhatjuk meg, hogy mely fiókok kerüljenek szinkronizálásra. A Weather a várható időjárást mutatja a jelenlegi vagy az előre kiválasztott helyszíneken. Rendszerszintű alkalmazás a zenelejátszó kezelésére alkalmas Music, amelyben gyakorlatilag csak hangerőt állíthatunk és az adott albumon belül léptethetünk egyébként számot. A Stopper valamiért eltűnt a gyári megoldások közül, az Ébresztő megmaradt, ennek kapcsán viszont érdemes megemlíteni, hogy nem az okostelefonon hoz létre egy időpontot, hanem maga az óra rezeg a megfelelő időben. A cikk megírásának pillanatában a gyártó állítása szerint körülbelül 15 ezer alkalmazás és óralap tölthető le a Pebble szoftverboltjából, amelyet nyilván ugyanezen az okostelefonos alkalmazások keresztül érhetnek el a felhasználók. A kínálat óriási, a teljesen felesleges megoldásoktól kezdve a különféle közlekedést segítő appokon át egészen a QR-generátorig minden van, utóbbi például arra jó, hogy a névjegyünket a csuklónkon hordjuk.


[+]

Az értesítések személyre szabhatósága továbbra is szuper, az összes telefonra telepített alkalmazásnál külön-külön kiválaszthatjuk, hogy kérünk-e az üzeneteiből, illetve az egyes szoftvereket a hétköznapokra vagy a hétvégére lenémíthatjuk. Magyarán minden maradt a régiben, a Pebble 2 pont olyan jól használható, mint elődei, az üzemideje nem változott, a Gorilla Glass borítás, a pulzusmérő és a vízállóság pedig okos fejlesztések. Ezzel a koncepcióval ennél jobb órát talán nem is lehetne létrehozni, csak olcsóbbat vagy szebbet. Ebből a szempontból a Pebble 2 egy méltó lezárása valaminek, ami jó lett volna, ha folytatódik.

Pebble 2

Bocha

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről és a Galaxy S8-ról lehet olvasni.

Azóta történt