Hirdetés

Nubia N1 - nem mindegy

Amióta a ZTE almárkája újra elérhető itthon, egyre-másra jönnek a különböző középkategóriás termékek. Az N1 lassan egy éve mutatkozott be, de pont ezért lehet ütőképes, ráadásul óriási akkut kapott.

Hardver, UI

Mivel az N1 nem óhajt csúcsmodell lenni, ezért chipsetben sem a legtáposabb megoldást keresték a kínaiak, választásuk egy Mediatek MT6755-re, ismertebb nevén Helio P10-re esett, amivel már találkozhattunk a középkategóriás telefonok kapcsán. Ugyanilyen, nyolcmagos lapka dolgozik például a Vernee Marsban, a Sony Xperia XA-ban, illetve a Meizu m3 note-ban, egyiknél sem éreztük kevésnek, noha persze a korlátaival nem árt tisztában lenni. Ez még 28 mm-es csíkszélességgel készült, 2 GHz-re skálázott, a GPU pedig egy Mali-T860 MP2, ez a konfig pedig általános használatra abszolút helytálló, de hardverigényes játékoknál azért elfogy belőle az erő, ez látszik is a lenti pontszámoknál ott, ahol a grafikai teljesítményt mérik a benchmark alkalmazások.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Nubia N1 Sony Xperia XA1 Samsung Galaxy A5 (2017) Motorola Moto G5
Rendszerchip MediaTek Helio P10 MediaTek Helio P20 Exynos 7880 Snapdragon 430
AnTuTu Benchmark 6.x 46410 pont 62571 pont 61054 pont 45552 pont
Vellamo Browser 2189 pont 5123 pont 3480 pont 1859 pont
Vellamo Metal 1184 pont 1381 pont 1324 pont 1377 pont
Geekbench 4 (single / multi) 710 / 2740 pont 880 / 3747 pont 770 / 3963 pont 608 / 2471 pont
GFXBench Manhattan onscreen 3,1 fps 19 fps 15 fps 7,5 fps
GFXBench Manhattan offscreen 3,6 fps 9,5 fps 15 fps 7,1 fps
GFXBench T-Rex onscreen 14 fps 32 fps 33 fps 14 fps
GFXBench T-Rex offscreen 14 fps 27 fps 30 fps 16 fps


[+]

A rendszer még a 6.0-s Androidra épül, frissítésről nincs információnk, de nem a csupasz, Google-féle felületet fogjuk bámulni, hanem a házon belül fejlesztett Nubia UI 4.0-t, ami számos apró extrával kedveskedik, sokkal színesebb, sokkal vidámabb, noha lesznek olyanok, akik szerint kissé bazári. Az biztos, hogy akárhogyan is variálunk, klasszikus alkalmazásmenü nincs, az összes ikon, folder és widget a kezdőlapokon üldögél, a rácskiosztás 4x5 és 5x5 lehet. A kijelző színhőmérséklete három sémából választható, ez mondjuk nem meglepetés, annál inkább az, hogy vannak “edge” funkciók, amelyek mindenféle gesztusvezérlési trükköket rejtenek, amelyeket a kijelző széléről indíthatunk.


[+]

Hosszan nyomva a jobb oldali panelt ugyanis előugrik egy sáv, ami után lapozgathatunk a kezdőoldalak között, ha lentről felfelé simítjuk a telefon oldalát, akkor könyvlapszerűen haladhatunk a futó appok között, ha mindkét oldalon felfelé simogatunk, akkor a kijelző fényerejét növelhetjük, ha pedig kettőt koppintunk ugyanitt, akkor a visszalépés funkciót indítjuk el. Ezen kívül megvannak a klasszikus gesztusvezérlési okosságok, mint a duplakoppos felébresztés, a letakarással kijelzőlekapcsolás, a fülhöz emeléssel hívásfogadás és tudja a rendszer többablakos üzemmódot is, noha az egyébként csak a 7.0-s Androidtól érhető el alapból. Mondjuk néha nagyon hülyén működik, ha például a kezdőoldalon húzzuk lentről fel az ujjunkat, akkor csinál két kezdőoldalt, aminek semmi értelme azon túl, hogy mindkettőn el lehet indítani valami appot, amik szépen a megfelelő helyekre töltődnek be.


[+]

Lehet még tükrözni a közösségi alkalmazásainkat, ha több fiókot kezelünk, babrálhatjuk az értesítések szabályait és a középső gomb világítását is paraméterezhetjük, például úgy, hogy mondjuk este 10 és reggel 6 között ne villogjon akkor sem, ha történés van. Az előre telepített alkalmazások között megvan minden, amire szükség lehet, illetve kicsit túl is van tolva. A News Republic és a Kika Keyboard (virtuális gombsor teleszórva emotikonokkal) jelenlétének hasznossága minimum megkérdőjelezhető, de kapunk zseblámpát, fájlkezelőt, jegyzettömböt, telefonkezelőt (ami optimalizálja a rendszert), Opera Minit és a teljes Google szoftvercsomag is fent van gyárilag.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nubia

Azóta történt

Előzmények

  • Nubia Z17 mini - nem a méret a lényeg

    A ZTE almárkájának idei csúcsmodellje mini verzióban is kiadásra került, ami még mindig remek teljesítményt jelent, csak fizikailag kisebb és szerényebb hardver intézkedik.

  • Nubia M2 lite - előnyös alak, rossz diétával

    Több szempontból is szimpatikus a Nubia felső-középkategóriás ajánlata – szép, méretes a tárolója és nagy felbontású a szelfikamerája. Egy ponton azonban túl szorosra húzták a nadrágszíjat.

  • Nubia N1 Lite - nekik sem könnyű

    A ZTE almárkájának belépő szintű phabletje önmagában sem igazán hódít, de a konkurencia ismeretében kifejezetten szomorkás összképet mutat. Leszámítva az ujjlenyomat-olvasót. Az jó.

  • Nubia Z11 mini - vihar előtti csend

    Nemsokára hivatalosan is felbukkannak a magyar piacon a Nubia mobilok. Addig egy tavalyi, régi Androidon ragadt, de pofás készüléket helyezünk tesztasztalra, amely különleges gesztusfunkciókat kapott.

Hirdetés