Nokia X Dual SIM - bétateszt következik

Külső

Az újdonság könnyen azonosítható dizájnjegyeket hordoz magán, szinte lehetetlen nem felismerni, hogy ez bizony egy Nokia. Az Asha családra viszont nem nagyon hasonlít, inkább tűnik egy baltával faragott Lumiának, de összetéveszteni a Windows Phone alapú készülékekkel sem lehet, hiszen a vonalvezetés látványosan markánsabb. Egyébként ez adja az eszköz báját is, szögletes, az ember kezét már-már vágó ívek csodálhatók meg a 115,5 x 63 x 10,4 milliméteres kiterjedésű, 128,7 grammos masinán, mely fekete, kék, zöld, piros, fehér és citromsárga színekben elérhető. Az anyaghasználat és az összeszerelés minősége ebben az árkategóriában bőven megfelelő, láttunk már igényesebb és kellemesebb tapintású plasztikot is, de az X-et megfogva nem valószínű, hogy bárkinek panaszra nyílna a szája a ház minőségével kapcsolatban.

Nokia X Dual SIM
[+]

Az előlapon egy 4 hüvelykes képátlójú, WVGA felbontású, azaz 480 x 800 pixeles érintőkijelző található, melynek napfényben való olvashatósága elég gyenge, színvilága kissé hideg, ugyanakkor a betekintési szöge kellemes, már ahhoz képest, hogy nem egy IPS vagy AMOLED panelről beszélünk.

Kijelző-teszt
Mérés Nokia X Dual SIM Nokia Asha 503 Nokia Lumia 625 ZTE Blade V
Fehér fényerő 335 nit 264 nit 305 nit 297 nit
Fekete fényerő 0,49 nit 0,28 nit 0,26 nit 0,31 nit
Kontrasztarány 684:1 944:1 1173:1 960:1
Színhőmérséklet 10975 K 8322 K 6923 K 8272 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A pixelsűrűség a relatíve alacsony felbontás ellenére is elfogadható (233 ppi) a nem túl nagy képátlónak köszönhetően, az érintőpanel pedig jól érzékel, de egyszerre csak két ujjat tud felismerni. A megjelenítő alatt mindössze egy vissza gombot találunk, melyből könnyedén rá lehet jönni, hogy ez nem egy Windows Phone operációs rendszert használó készülék. Ez a gomb egyébként nem rendelkezik háttérvilágítással, de mivel más nincs mellette, valószínűleg sötétben is el fogjuk találni.

Nokia X Dual SIM
[+]

A hátlap annyira minimalista, amennyire csak lehet. A képek alapján valószínűleg mindenki rájött, hogy nálunk a fekete színű verzió járt tesztelésen, melynek hátsó fertálya túlmutat a minimalizmuson. Az egyébként szögletes széleket a nem túl masszív domborítás oldja fel valamelyest, egyébként találunk egy felbontásjelzés és vaku nélküli kamerát, egy bemart Nokia feliratot, valamint egy apró lyukat, mely a kihangosító hangszóróját rejti. Utóbbi nem a legjobb hely, mert ha a telefont hátlappal lefelé rakjuk le, könnyedén előfordulhat, hogy teljesen eltakarjuk a lyukat, aminek következtében a csengetési hangerő jelentősen redukálódik, úgy szinte lehetetlen meghallani a telefont, ha bejövő hívásunk van. A hátlapot levenni egyébként embert próbáló feladat, elég nehezen adja meg magát, nyilván ezért is van, hogy nem lötyög; alatta található mindkét SIM-foglalat és a microSD bővítőhely is.

Nokia X Dual SIM
[+]

Mivel az oldalsó részek tényleg teljesen mentesek mindenféle dizájnelemtől, nem is túl izgalmasak. A készülék baloldalán konkrétan semmi nincs, jobbra a hangerőszabályzó és a bekapcsoló gombok kerültek, alul a microUSB-csatlakozó árválkodik, felül pedig a 3,5 milliméteres fülhallgató-kimenetet vehetjük szemügyre, illetve használatba.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

  • Április bolondja

    Az idei év legjobban előkészített bolondsága a Nokia közösségi oldalán volt olvasható.

  • Lumia 630 – 150 eurótól

    Európában negyvenhatezer forintnak megfelelő áron debütál a Nokia első, Windows Phone 8.1 operációs rendszerrel érkező készüléke.

  • Asha frissítés számos extrával

    Mix Radio támogatással, kibővített kamera funkciókkal, frissített „gyorsítósávval” és automatikus OneDrive képfeltöltéssel érkezik az Asha sorozat legújabb frissítése.

  • Nokia 225 – internetre fel

    Relatíve nagyméretű kijelzővel és Lumia stílusjegyekkel érkezik a Nokia 39 eurós alapmobilja.

Előzmények

Hirdetés