Nokia G50 - minimál 5G

A G50 a Nokia legkedvezőbb árú 5G-képes ajánlata és ezen kívül tulajdonképpen nincs különösebb említésre érdemes tulajdonsága.

Multimédia

A képalkotó képességektől elájulni éppenséggel nem fogunk, de a 48 megapixeles főkamerával készült 12 megapixeles felvételek azért elfogadhatóak. Vagy mondjuk, hogy a célnak megfelelnek, a rendszer pedig támogatja a manuális kamerát és opció a RAW. Teljes felbontásban nem érdemes rögzíteni, kivéve talán este, amikor a vonalak egy picikét definiáltabbak 48 megapixelen. A HDR-t érdemes bekapcsolni, elvileg szükség szerint dolgozik, de jelen fényviszonyok között az összes felvétel esetében indokoltnak látta az automatika, bár lássuk be, ebben az időben azért nem volt túlzott kihívások elé állítva.

A fókusz egyébként stabil, a vonalélesség nem valami acélos, kromatikus aberráció hajlamos kialakulni, a zajkezelés meglehetősen intenzív, de még így sem elég hatékony, de végül is funkcionálisan használhatónak tűnik a dolog, nem úgy, mint az átlagosnál is gyengébb, 5 megapixeles ultraszéles kamera. A széleken erős a torzítás, a dinamika még így is nagyon gyenge, részletek alig, az összhatás festmény-jellegű és rendszerint alulexponált a végeredmény. Este egyik kamera sem szuperál, az ultraszéles egyenesen borzasztó, a 8 megapixeles előlapi egység pedig legjobban Zoom konferencián teljesít.

Hirdetés

5 MP ultraszéles

48 MP

A videók képminősége viszont összességében jobb, mint amit a maximum FHD felbontástól várnánk, a mikrofon kellően érzékeny és valószerű hangot rögzít, opció a szélzajcsökkentés (nem volt bekapcsolva), stabilizálás viszont szemmel láthatóan nincs és nem is elérhető. A maximum képkockasebesség 60 fps a főkamera esetében, az ultraszéles viszont csak 30-at tud. A gyári lejátszó nem tud semmit, nem kezeli a feliratokat, a hangsávokat, az AC3 kódolást és a világon semmit nem lehet vele csinálni a szimpla megjelenítésen kívül, cserébe van Widevine L1 biztonsági szint és HDR10 támogatás, így egyes szolgáltatók tartalmai magas dinamikatartománnyal és felbontással kerülnek lejátszásra, ha az előfizetésünk ezt magában foglalja.

Az eszköz zenehallgatásra sem a legalkalmasabb, az egy szem multimédiás hangszóró hangos ugyan, de meglehetősen kellemetlenül és aránytalanul jeleníti meg a magas hangokat, a középtartomány részlettelen, mély pedig nincs, egyes műfajok így konkrétan hallgathatatlan szintet ütnek meg. Szerencsére van 3,5 milliméteres jack, egy értelmesebb fülhallgatóval legalább nem fájdalmas a hangzás, de a jó az nagyon nem ilyen, hangolási lehetőség pedig nincs. Az audiomegjelenítés még egy felső kategóriás fülessel is tompa, nyomot és részlettelen, ez már igazából a kimondottan a rossz kategória.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés