Nokia 700 - aprócska szépség

Első látásra beleszeret az ember a finnek legújabb okostelefonjába. Aztán elkezdi használni és rájön, hogy sajnos most sem minden fenékig tejfel.

Előszó

Hogy hogyan juthattunk el odáig, hogy az igényes és visszafogott Nokia angol honlapján egy formás női fenékkel találják szembe magukat azok, akik az új telefonok után érdeklődnek? Rögös úton, az biztos, ahogy az is, hogy bár a finnek hozzáállása sok dologban megváltozott, a jövőben sem fognak minket szexi vagy adott esetben a jó ízlés határát súroló reklámokkal elkápráztatni, ez még mindig az alkoholos italok ivására buzdító médiatermékek szakterülete. Egészen egyszerűen arról van szó, hogy piacra került a Nokia 700 elnevezésű készülékük, mely az eddigi legkisebb készülékük, és úgy tűnik, hogy az erődemonstráció ezen útját választották. Tegyük hozzá, nem tették rosszul, egy kéz ugyanis nem tudja elég jól megmutatni, hogy mekkora az akkora, láttunk már százötven centiméteres nőt lapátkézzel, ahogy találkoztunk gyerekkezű, felhőkarcoló manökennel is. Viszont egy női fenék méretét annak formája és a deréktájon lévő ívek alapján jól belehet lőni, tehát korrekt viszonyítási alap. Így aki megnézi az alább látható képet, az egyből konstatálni fogja, hogy ez a telefon pici.

Nokia 700

Hogy mennyire pici? Our smallest smartphone, ami alapján azért lehet sejteni, hogy eléggé, a farmeres példánál maradva pedig ott a másik szlogen is, mely szerint minden zsebbe belefér; igaz, ez nem éppen a dolog nyers fordítása, de a mondanivalót azért átadja. Kicsivel több, mint 50 köbcentiméter, ami robogóban gyenge és adott esetben testes, telefonban viszont mindenképp kicsi, ráadásul jelen esetben elég erőteljes is, hiszen egy masszív hardverrel, korrekt kijelzővel és minden földi jóval ellátott okostelefonról van szó. Olyanról, mely egyből az eszünkbe juttatja, hogy annak idején miért vettünk Nokia telefont. Tovább megyek; olyanról, melynek használata közben el tudjuk felejteni az 5800-s vonalat. Egy korrekt Nokia, de ez persze csak az első benyomás.

Nokia 700
[+]

A dobozon nem fogunk meglepődni, olyan, mint a többi, meg nyilván helytakarékos is, ezt a telefont azért gáz lenne egy IFA-plató méretű kartonboxba bújtatni. Kapunk hozzá egy vékony csatlakozós Nokia fejjel ellátott töltőt, microUSB-s adatkábelt és egy WH-207 típusjelzésű sztereó headsetet, meg persze némi papírt is, hogy ne legyünk gondban az első bekapcsolásával vagy az akkumulátor behelyezésével.

Külső

Telefonok esetében a térfogathoz persze illik párosítani konkrét méretet is: 110 x 50,7 x 9,7 milliméter, 97 gramm, ekkora a Nokia 700. A formavilág teljesen Nokiás, az alapvetően egyenes vonalvezetést gyönyörűen megtörik a finom ívek és a lekerekített sarkok, ráadásul a dizájnereknek sikerült feldobniuk az egyébként rémesen unalmas, teljes kijelzős előlapok világát azzal, hogy a gombok alá beiktattak egy törést és egy rácsot. Ráadásul ezen keresztül jön a hang, ami azért klassz, mert a minőség akkor sem szenved csorbát, ha asztalra helyezzük a kütyüt. Az anyaghasznált egyébként elsőosztályú, a teljes előlapot törhetetlen Gorilla Glass üveg borítja, a hátlap nagyrésze fémből van, ahol pedig műanyaggal találkozunk, ott sem fogunk nekiállni panaszkodni, ugyanis kellemes tapintású, strapabíró plasztikról van szó. Az összeszerelés minőségére sem lehet panaszunk, ha eltekintünk a hátlaptól, az viszont méltatlanul gyenge; egyrészt csúszkál a helyén, másrészt be lehet nyomni, tehát visszajött az a korszak, amikor papírzsebkendőt kell raknunk az akkumulátorra ahhoz, hogy ne legyen zavaró a dolog. A gyárban azért ezt egy picit szofisztikáltabban is megoldhatták volna helyettünk.

Nokia 700
[+]

Ez előlap tetején diszkrét Nokia logótípia bújik meg, melytől balra a fényérzékelő szenzort, annak szomszédságában pedig az észrevehetetlenül piciny telefonhangszórót találjuk. Rögtön e trió alatt terül el a 3,2 hüvelykes AMOLED érintőkijelző, mely természetesen kapacitív technológiájú és képes észlelni a több ujjal való nyomkodást is. Egy kiváló minőségű panelről van szó, mely ugyan kicsit túlszaturált színekkel dolgozik, de napfényben is tökéletesen olvasható, hatalmas a betekintési szöge, ráadásul megkapta a roppant bullshit hangzató Nokia ClearBlack technológját, mely az átlagosnál mélyebb feketéket ígér - és meg is csinálja. Alulra került három darab gomb, a középső a készülék kezelésénél hasznos, a mellette lévőket pedig a hívások kezelésére lehet használni. Emiatt a húzása miatt külön megdicsérjük a finn csapatot, a legtöbb telefonról manapság lefelejtik a zöld és piros gombokat, pedig nagyon hasznosak ám, főleg akkor, amikor egy full érintőkijelzős okostelefonon valami szoftveres bénázás miatt lehetetlenné válik a hívások felvétele. Legalul a már említett hangszóró kapott helyet.

Nokia 700
[+]

A hátlap igen szép, a szálcsiszolt felületű fém gyönyörködteti a szemet, az 5 megapixeles kamera és a hozzá tartozó ledes villanófény pedig kellően diszkrét ahhoz, hogy ne rontsa el az összhatást. Mint az a képeken is látszik, nálunk a fekete színű modell járt, de létezik bordó és kék hátlapos kivitelezés is, sőt, a világosszürke is játszik, de annál már az előlap is más, fehér színű.

Nokia 700
[+]

Felül a 2 milliméteres Nokia töltőt, a microUSB-dugaszt és a 3,5 milliméteres fülhallgató kimenetet találjuk, míg alul csak a csuklópánt rögzítési helyét csodálhatjuk meg. A készülék bal oldala teljesen üres, jobbra pedig finom kis gombok kerültek, sorban ők: hangerőszabályzók, képernyőzárat ki/bekapcsoló, kamera exponáló. Hiányérzet? Nincs.

Hirdetés

Hardver, oprendszer, szoftverek

A készülék szíve egy 1 GHz-es órajelen ketyegő processzor, melynek pontos típusa ismeretlen, azt azonban tudni, hogy egy ARMv6 utasításkészletet használó ARM11-es megoldásról van szó, mely ugye pont egy generációval régebbi, mint az ARMv7 architektúrát használó Cortex/Snapdragon processzorok. A különség oka, hogy a Symbian operációs rendszer nem tudja kihasználni az aktuális utasításkészlet előnyeit, épp ezért felesleges lenne erősebb hardvert belepakolni, csak drágítaná ezt az amúgy sem olcsó készüléket. A RAM mérete nem hivatalos források szerint 512 MB, a belső tárhely pedig 2 GB-os (de ebből csak 1 GB érhető el a felhasználónak), melyet microSD-kártyával lehet bővíteni. Grafikus gyorsítóchip van a készülékben, de hogy milyen, azt nem tudni.

Nokia 700
[+]

Az operációs rendszer a Symbianˆ3 legújabb, Belle kódnevű variánsa, mely abszolút friss és ropogós, ez a második készülék, melyre rákerült. Hasznos kis frissítésről van szó, az Annához újdonságai mellé kaptunk egy rakás hasznos funkciót, ráadásul az összkép is nagyon rendben van, első ránézésre ez egy minden szempontból modern valaminek tűnik, még akkor is, hogy tudunk a fent említett, ARM-utasításokkal kapcsolatos lemaradásról. Rövid használat után a sebességgel is teljes mértékben meg voltam elégedve, a menüben való mozgáskor, a készenléti képernyő lapozásakor villámgyors a gép, dr. Kind viszont kiszúrta, hogy például az Angry Birds indulására kell várni egy kicsit, ami valóban így van, de a dolog véleményem szerint még nem zavaró. Máshol viszont elég lassú tud lenni a Nokia 700, ráadásul pont azokon a helyeken, ahol kínos és nem indokolt; a telefonkönyvben és az üzenetkezelésnél. Ha találtunk egy kontaktot, akinek mondjuk SMS-t írnánk, először rá kell kattintanunk, ami pár másodperc várakozást hoz magával. Ha kivártuk, amit ki kell, kiválaszthatjuk az üzenetküldés lehetőségét, de valamiért a rendszer ezt is hosszas töltögetéssel hálálja meg.

Nokia 700 Nokia 700

A Belle az eddig nem a legjobbnak számító funkciókon javított. Egyrészt megjelent egy felülről lehúzható menü, mely szerencsére nem Apple, hanem inkább Android-találmány, tehát a finneket várhatóan senki nem pereli be a használata miatt, viszont hasznos; ikonokkal kapcsolgathatjuk a kommunikációs csatornákat (WiFi, Bluetooth, mobilhálós adatforgalom), némíthatunk, plusz láthatjuk a friss notifikációkat (nem fogadott hívások és társaik). Másrészt teljesen meg lett reformálva a widgetek kezelése, mostmár nem előre beállított, bivaly nagyságú téglalapokba kell bedobálnunk a minialkalmazásokat, hanem egy sokkal finomabb skála áll rendelkezésünkre. A készenléti képernyő oldalait legfeljebb hatig hízlalhatjuk, apró igénytelenség, hogy új oldal hozzáadásakor annak háttere fekete és nincs rajta semmi, tehát úgy fogjuk érezni, mintha épp meghalt volna a telefonunk. A hátterekkel amúgy sem áll jól a Nokia, az iOS-nél és Androidnál megszokott textúrák (levél, homok és különféle természeti képeződmények) itt is megtalálhatók, de egyszerűen nem szépek a képek, kicsit olyan, mintha a Windows 98 kínálatát túrnánk. Ráadásul a készenléti képernyőn minden oldalnak külön háttere van, melyek béna áttűnésekkel váltakoznak, miközben lapozunk; ez egészen egyszerűen nem menő, még szerencse, hogy pár perc alatt mindegyik oldalnak beállíthatjuk ugyanazt a képet háttérnek, így mentve meg saját magunkat. Ha viszont egy új fotót akarunk berakni valamikor, akkor elég sokat kell majd dolgoznunk, főleg, ha hat képernyőnk van. A főmenü vertikálisan görgetős, ikonos.

Nokia 700 Nokia 700

Az alap szoftvereken nem sok változást eszközöltek a Belle frissítésben. A névjegyzék felemás érzést keltett bennünk: egyrészt pozitívum, hogy az ismerőseinkhez rengeteg adatot rendelhetünk, beállíthatunk egyedi képet és csengőhangot is, valamint csoportokra is oszthatjuk őket. Fájó pont viszont, hogy a listát alapesetben csak Ovi-fiókkal szinkronizálhatjuk (erre szolgál az Ovi Sync alkalmazás), egyéb szolgáltató esetén egy kisebb trükkhöz kell folyamodnunk: az adott felhasználói fiókot az e-mail alkalmazásban Exchange ActiveSync-ként kell felvennünk. Mi egy Gmail-fiókkal próbálkoztunk, a dolog sajnos nem ment elsőre: a telefonszám mező ugyanis üresen marad, ha valamelyik partner esetében a szám kategóriájaként nem a mobil, hanem az egyéb címke szerepel. A naptár viszont kellemes, az exchange-es trükkel több szolgáltatóval is szinkronizálhatjuk a bejegyzéseket, melyek között havi, heti, napi és napirend nézetekben böngészhetünk.

Szoftveres oldalon első blikkre jól állunk, kapunk ugyanis egy rakat extra alkalmazást is, de sajons ezek túlnyomó részét a kutya nem fogja kihasználni. A Zip segítségével tömörített állományokat nyithatunk meg és készíthetünk, ami nyilván egy must-have funkció, de ennek külön alkalmazást adni a főmenüben elég szerencsétlen dolog. A kék Shazam viszont jó, zenefelismerésre használható, az Adobe Reader segítségével pedig PDF-dokumentumokat nyithatunk meg - a vélemény ugyanaz, mint a Zipről. A Vlingo segítségével hangutasításokat adhatunk, az üzenetfelolvasó pedig az SMS-ek felolvasására használható; sajnos egyikül sem támogatja kis hazánk nyelvét (de a beépített hangvezérlő természetesen magyarul is tud). A Quickoffice segítségével Office-dokumentumokat nyithatunk meg, de ha egy újat akarunk létrehozni, akkor közli, hogy nincs liszenszünk, így kicsit feleslegesnek is fogjuk érezni, hogy fél perccel azelőtt megadtuk nekik az e-mail címünket, mert anélkül nem használhatjuk a cuccot. A Nat Geóval rövid természetfilmeket nézhetünk, az E! az aktuális celebhíreket szállítja, a Movie Teasers-szel előzeteseket, a CNN-nel pedig a hírcsatorna videós tartalmait érhetjük el. Ezek mellett még egy szótárat (magyar nyelvvel), egy fájlkezelőt és egy alapműveletes számológépet is találunk a programok között, a játékos vonalat pedig az Angry Birds és a Fruit Ninja képviseli, előbbinél csak öt pálya van, többet pedig úgy nyithatunk meg, ha NFC-zünk más telefonokkal, fura. Kapunk még egy alapfunkciós képszerkesztő és videószerkesztő alkalmazást is, valamint az Ovi Store névre hallgató alkalmazásbolt is ott csücsül a menüben.

Adatkommunikáció, telefonálás, net

A készülék GSM-modulja négynormás (850/900/1800/1900 MHz), UMTS-sávokból ötöt támogat (850/900/1700-2100/1900/2100 MHz). Adatátvitelre GPRS-t, EDGE-t, UMTS-t és HSPA-t használhatunk, utóbbinál a maximális letöltési sebesség 14,4 Mbps, az elérhető feltöltés pedig 5,76 Mbps másodpercenként. A WiFi a 802.11b/g/n szabványokkal kompatibilis, a Bluetooth 3.0-s, a microUSB kereken eggyel kisebb verziószámú, NFC és GPS-vevő pedig van. Semelyik kommunikációs formával nem volt probléma, a hangminőség pedig beszélgetés közben jobb volt az átlagosnál, ebből a szempontból szerencsére nagyon rendben van a Nokia 700.

Nokia 700 Nokia 700

A névjegyzékben annyi ember adatait tároljuk, ahányét csak akarjuk, extra mezők is akadnak szép számmal, a keresés viszont béna, mert csak akkor működik, ha megnyomjuk a nagyítós ikont és elkezdjük begépelni a nevet. Nincs tehát oldalt kezdőbetű szerinti görgetősáv, plusz az ékezetes karaktereket nem váltja ki az ékezet nélküli, ami a keresgélést még bonyolultabbá és idegesítőbbé teszi, ezen a készüléken nincs az, hogy valakit fel akarok hívni és két másodperc múlva csöng is a telefon. Az üzenetkezelés viszont teljesen oké, játszik az SMS, az MMS és az e-mail is, utóbbinál a hitelesített szerverek és a csatolt fájlok is játszanak. A virtuális billentyűzet kifejezetten kellemes, kis mérete ellenére is nagyon hatékonyan lehet rajta gépelni, az ékezetes karakterek bevitele pedig pont olyan, mint a többi megoldáson is; magánhangzón ujjat rajtahagyni, felugró listából a megfelelő ékezet kiválasztani.

Nokia 700 Nokia 700

Van natív Facebook kliens, mely kvázi Ovin keresztül megy (a használatához kell ovis regisztráció) és egyébként sem a legjobb. Furcsa például, hogy egy friss rendszernél miért nem reagáltak arra, hogy a Facebook már hónapok óta az üzenetek között naplózza a chat-beszélgetéseket, melyeknél így mindenhol azt írja, hogy nincs tárgy, ami tény, de akkor is lehetett volna javítani a dolgot. A partnerek és Facebook-profilok összekötése pedig szerintén érdekes: ezt kizárólag a Közösségi névre hallgató alkalmazás segítségével tehetjük meg (ez maga a Facebook a készüléken, de az alkalmazásboltból mást is lehúzhatunk), a folyamatot pedig semmilyen algoritmus nem segíti, egyenként kell kikeresnünk az ismerősöket.

Nokia 700 Nokia 700

A webböngésző elég furcsa, valahogy az volt vele kapcsolatban az érzésünk, hogy nem az igazi. Pedig alapvetően nem rossz, hiszen egyszerre hat lapot is meg tud nyitni, megjeleníti a Flash-tartalmakat és támogatja a kétujjas nagyítást, viszont elég lassú, abszolút nem tördeli dinamikusan a szövegeket (két szélesség van, az egyik állított, a másik fekvő képernyőnél él), sokszor szaggat a mozgásban, ráadásul a konkurenciához képest gyenge pontszámokat kap a különféle tesztekben. A CSS megfelelő kezelését vizsgáló acid2 teszten egyszerűen nem ment át, a DOM és JavaScript helyes feldolgozását pellengérre állító acid3 pedig 93 ponttal jutalmazta a maximálisan adható 100-ból. A HTML5-kompatibilitással foglalkozó HTML5test benchmark pedig csupán 93 pontra értékelte az alkalmazás teljesítményét a maximális 450-ből.

Multimédia

A kamera 5 megapixeles, a legnagyobb elérhető felbontás állóképeknél 2592 x 1944 pixel, míg videókat 720p-s HD-felbontásban rögzíthetünk 30 képkocka/másodperc sebességgel. Autofókusz nincs, EDOF viszont van, ami nem sokkal előremutatóbb a fixfókusznál, makró képeket ezzel sem lehet ugyanis lőni. Van ledes villanófény, mely nem különösebben erőteljes, de azért nem is rossz. A kamera pozitívuma, hogy nagyon gyorsan lehet vele fotókat csinálni, plusz az alapvető beállítási lehetőségek is megvannak, kiegészülve az olyan extrákkal, mint az arcfelismerés vagy az érzékenység állításának lehetősége.

Nokia 700
[+]

A fotók minősége teljesen átlagos. Van némi zajosodás, a részletek nem mindig látszanak, a színek nem fakók de nem is ragyogók, nagy kontrasztkülönbségeknél megfigyelhető a kromatikus aberráció, de ettől függetlenül használhatók a Nokia 700 fotói és videói. Igaz, ebben az árkategóriában mások azért már 8 megapixelt és FullHD-videókat szoktak kínálni.

Nokia 700 Nokia 700

Videókból elvileg a DivX, az XviD és az MPEG-4 is támogatott. A zenelejátszó viszont egész jó, fut a háttérben, ID3-tagek szerint szűr a muzsikák között, megjeleníti az albumborítókat, tartalmaz egy nagyon fapados hangszínszabályzót (öt módot tud: mélyek kiemelése, klasszikus, jazz, pop, rock), lezárt billentyűzet mellett is hagy hangerőt állítani, ez gyakorlatilag elég. Kihangosítva viszont nagyon gyengén szól, a gyári fülhallgatóval viszont elfogadható a hangminősége. Van FM-rádió is, csak bedugott fülhallgatóval, de akkor tökéletesen üzemel.

Navigáció, üzemidő, összegzés

GPS-vevő természetesen van a készülékben, a Nokia-féle navigáció pedig használható a segítségével. Egy NavteQ térképeket használó megoldásról van szó, mely a Nokia készülékeken ingyenesen elérhető. Nem szükséges mobilinternet a használatához, az Ovi Sync segítségével akármilyen térképet felmásolhatunk a memóriakártyára, így külföldön is ingyenesen, adatforgalmi díj által nem sújtva navigálhatunk. A térképek elég gyakran, nagyjából 3 havonta frissülnek, a hazai állomány a TopMapnél gyengébb, a TeleAtlas megoldásánál viszont jobb, ráadásul a szoftver kiválóan beszél magyarul is. Külföldön rengeteg connected szolgáltatást elérhetünk, összességében tehát egy igazi gyöngyszem ez a szolgáltatás, ingyen meg aztán főleg.

Nokia 700
[+]

Az 1080 mAh-s akkumulátor nem tűnik egy túl nagy valaminek, de az AMOLED kijelzővel párosítva egész korrektül bírják szuflával. Két napot aktív használat mellett is elketyeg a készülék, ami visszafogottabb felhasználói szokásokkal párosítva három napra is kitolható, ami egy 1 GHz-es processzorral ellátott okostelefontól nem rossz.

Értékelés: Nokia 700
Külső
Ergonómia 10 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 9 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

Nagyon kellemes kis masinának tűnik a Nokia 700-as készüléke, de sajnos nagyon messze van a tökéletestől. A külseje majdnem az, egyedül a lötyögő hátlap az, ami elrontja az összhatást, de az nagyon, olyan ez, mintha az új Ferrari modellre Wartburgoknál használt műanyag dísztárcsákat raknának, amiket aztán otthon kellene kicserélnie valami normális felnire a friss tulajnak. A Belle nem rossz, mert kezelhető és egész jó, de sajnos ott lassú, ahol nagyon nem kellene annak lennie, ez pedig az összhatást és a felhasználói élményt is elrontja.

Tudásával viszont nincs gond, elvileg mindent hoz, amit hoznia kell. Az viszont nagyon fájó, hogy a Nokia is rájött a felhasználói adatok értékességére, ezért még a WC-re is Ovi-regisztráció után enged kimenni, amiért ráadásul plusz dolgokat nem igazán kapunk, szívást és logikátlanságot viszont szép számmal. Multimédiás területen átlagos a 700-as finn okoskészülék, ára pedig 85 000 - 90 000 forint környékére várható, ha egyszer megjelenik. Ennyiért nagyon drága, a szintén kicsi Xperia ray jelentősen olcsóbb, ráadásul Android fut rajta, nem Symbian Belle. Tetszeni tetszett, de elsősorban a formaterv és a Nokia igyekezete; nem lehet könnyű több éves lemaradást behozni, de az Anna - Belle vonallal jó úton haladnak. Akárhogy is hívják majd a C-s rendszert (Caroline? Christina?), a fejlesztési tempót figyelembe véve biztos, hogy nagyon jó lesz.

Nokia 700

Bocha

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Nokia 700
Nokia 700 Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 110 x 50,7 x 9,7 milliméter
Tömeg 96 gramm
Színvariációk szürke, ezüst/fehér, vörös, kék, lila
Kijelző
Kijelző átlója 3,2 hüvelyk
Kijelző felbontása 360 x 640 pixel
Kijelző típusa kapacitív AMOLED érintőkijelző Gorilla Glass borítással
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
Processzor típusa 1 GHz ARM11 processzor
Processzor csíkszélessége ?
Utasításkészlet ARMv6
Grafikus chip ?
RAM / ROM 512 MB RAM / 2 GB ROM
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Memória bővíthetősége microSD (SDHC)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1700/1900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 14,4 Mbps / 5,76 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 3.0 (A2DP is)
WiFi 802.11b/g/n
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok vannak
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van, kikapcsolva is
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Symbian^3 Belle
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok vannak
Valutakonverter van, alkalmazással
Extra szoftverek OVI, Térképek, Zip, YouTube, Üzenet olvasó, Shazam, Quickoffice, Videószerkesztő, Adobe Reader, Orkut, Fruit Ninja, Angry Birds free with Magic
Multimédia
Fő kamera 5 megapixeles, fixfókuszos, ledes villanó
Másodlagos kamera nincs
Videófelvétel van (720p @ 30fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 1080 mAh-s lítium-ion (BP-5Z)
Készenléti idő 465 óra (2G) / 450 óra (3G)
Beszélgetési idő 7 óra 10 perc (2G) / 4 óra 30perc (3G)
Zenelejátszási idő 47 óra
Egyebek
fényérzékelő szenzor, giroszenzor, 3,5 milliméteres fülhallgató kimenet
  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények