Nokia 6290 - a név nem kötelez

Multimédia

A kamerával kezdenénk, mert ez gyorsan kivesézhető. Fixfókuszos, két megapixeles optika van a fedlapon, mellette vaku. A keresőt sehogyan nem tudtam kivarázsolni a fedlapon levő kijelzőre, az önarckép készítéséhez a belső kamerát kell használni, ez viszont csak 320x240 pixeles felbontást produkál. A babrálható paraméterek elég szűkösek, látszik, hogy nem ez a telefon erős oldala, van sorozatfelvétel, éjszakai mód és önkioldó, illetve állítható a fehéregyensúly és a telítettség. A videorögzítés 320x240 pixelen történik, alul pedig megtekinthető néhány tesztfotó.

Sokkal izgalmasabb a készülék muzikális oldala. A két hangszóró már sejtet valamit, aztán szép lassan kiderülnek olyan dolgok, amiket a legkevésé egy 6290-nek nevezett készüléktől vártam volna. A zenelejátszó szoftver megújult, előnyére változott, a számokat előadók, albumok és stílusuk alapján is tudjuk rendezni, van equalizer, illetve mélyhangkiemelés is, de az egész semmit nem érne megfelelő hangképzés nélkül.

Márpedig a 6290 úgy szól kihangosítva, hogy az valami elképesztő. Ha a sztereó is be van kapcsolva, akkor egyrészt iszonyatosan hangos, másrészt pedig semmi torzítás nincs, nyilván nem pótolja az otthon hifit, de az Alcatel S853 óta nem hallottam ilyen szintű kihangosítást. Értelemszerűen ezek után már nagyon kíváncsi voltam, hogy fülessel mit alakít a telefon. Ilyenkor érdemes kikapcsolni a széles sztereót és tényleg igen kellemes lehet az élmény, ahhoz képest, hogy csak egy közepes képességű headset van a csomagban, le a kalappal a Nokia előtt.

A 2,5 mm-es jack bemenethez vájtfülűek vehetnek átalakítót, ezek után tetszőleges füles csatlakoztatható. A headset zsinórja szolgál antennaként, ha netán rádiót szeretnénk hallgatni, ez ugyan nem RDS képes (ami működhetne itthon), hanem Visual, ami a netről akar leszippantani releváns információkat (az nem működik itthon).

A profilok beállítasinál a szokásos opciók mellett még a fedlap nyitó és záróhangja is paraméterezhet, de a legszebb okosság a 3D csengőhang, amin először csak röhögtem, hogy ez mekkora parasztvakítás. Aztán kipróbáltam és persze tényleg az, de azért nagyon élvezetes, ugyanis szoftveresen megpróbálja a készülék a két hangfal között a dallamot különböző effektekkel áramoltatni, ami nagyon jól hangzik, érdemes kipróbálni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés