Nokia 6270 - férfias csúszda

Külső

A telefon megjelenése férfias. Ettől függetlenül a szebbik nem képviselőinek tetszését is elnyerte, de a méret és a forma miatt inkább nagyobb tenyérbe való. A finn tervezők mesterein rajzolt élekkel alkották meg a készüléket, amely egyszerre funkcionális és teljesen egyedi, mással – egyelőre – nem összetéveszthető. Legfeltűnőbb stílusjegye a funkciógombok alatt található hirtelen induló ív, amely rásimul a telefon alsó részének aljára, kicsit a mostani Renault modellek farkiképzésére emlékeztetheti az ilyesmiben jártas olvasót. Ez a megoldás azonban nem csak öncélú formai játszadozás, ahhoz túl merész lenne, hanem praktikus is, hiszen szétcsúsztatás esetén erre támaszkodhat fel az ujj ahelyett, hogy a kijelzőt tapicskolnánk össze.

Miután méretes készülékről van szó, ezért a nyitást rugós mechanika segíti. Hatásfoka kitűnő, rövid, de határozott tolásra magától csusszan a végpontba a fedlap, egy ujjal, mindenféle hosszas kondícionáló edzés nélkül bárki számára könnyen működtethető. A kijelző alatt található funkciógombok jellegzetes, szögletes formája egyértelművé teszi a telefon származási helyét. Ezek a billentyűk jó nagyok, egyértelműek és logikusak.

A telefon oldalán krómozott csík fut, de nem végig, csak U alakban. Alul nem védi semmi a töltő és az adatkábel csatlakozóját, újszerű viszont az oldalsó memóriakártya ajata, sőt, lecserélték a támogatott bővítegység típusát is. Az eddigi MMC és RS-MMC kártyákkal szemben most miniSD a szabvány. A lépés logikus: a gyártók nagy része SD alalpú kártyákra áll át, ám régebbi Nokia tulajdonosok szívhatják a fogukat, hogy mi a rákot fognak csinálni a lassan semmivel nem kompatibilis MMC egységekkel. A behelyezéshez nem egy gumiborítást kell nyaggatni, hanem egy garázskapu jellegű krómozott ajtót szükséges lebillenteni. Ehhez azért kell némi gyakorlás, de a megoldás tagadhatatlan előnye, hogy kicsi az esélye annak, hogy ez leszakadna a telefonról, vagy olyan mértékben deformálódna, hogy csak lifegne a készülék oldalán.

A szétcsúsztatás után előbukkanó billentyűzet gombjai nagyok, logikusak és a 6230-ból örökölt formákat viselik. A nyomáspont tökéletes, végre egy olyan készülék, ahol nincs zsúfoltság és egyik gomb megnyomása esetén sem akad bele az ujjunk a perembe.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés