Csomagolás, formaterv
A myPhone jóval kisebb dobozban jött, mint az Empora. Ötvenes házaspár boldogan bújik össze a tetején, a fő hívószó a simple life és a friendly technoligies. A beltartalom áll egy töltőből (microUSB), illetve egy fülesből, ami szintén microUSB, lévén mindkettő ugyanabba a lukba kell belemenjen. Más nincs a csomagban, ami az ár ismeretében nem kimondottan meglepő.
Az Emporia teljesen más jellegű pakkot vágott hozzánk. A lapos, fehér színű dobozban vörös velúr a belső elválasztó, amelynek tetején ül a telefon. A szlogen itt a simplify your communication, nincsenek boldogan ölelkező nyugdíjas párok, nagyon letisztult az egész. A velúrral borított térleválasztó felemelése után a tartozékoknak is fix helyük van. Itt a töltő adja a kiegészítők listáját, saját szabványú csatlakozóval. Ez Emporiához lehet venni dokkolót, ami nagyon jópofa és falra is szerelhető, de ez opcionális, nem tartozéka az eredeti doboznak. Headset nincs, viszont van 3,5 mm-es jack csatlakozó a telefon alján, tehát bármilyen füles használható.
A két telefon eléggé hasonlít, de a fontos dolgokban mutatkoznak eltérések. Elsősorban a méret tekintetében: az Emporia nagyobb, mind hosszúságát, mind pedig szélességét tekintve. A vastagság megegyezik, ám ez a méretbeli eltérés rengeteg egyebet von maga után. Elsősorban a kijelzők között látható szignifikáns eltérés, az Emporia jóval nagyobb képátlóval operál. A navigációs billentyűk és a numerikus gombok nagyjából azonos méretűek és elrendezésűek, de itt a myPhone kerül valamelyest előnybe, mivel kilométerekről is látható tipográfiát használ. Hogy melyik telefon a szebb, azt mindenki döntse el magában, igazából mindkettő elég meghökkentően néz ki a hagyományos telefonokhoz képest.
Az Emporia a navigációs gombokat fújta kályhaezüstre, a myPhone az oldalsó keretet tette csillogóssá. Az osztrák gyártó a gombsoron levő kisebb tipográfiát az oldalsó billentyűkön kompenzálja, a készülék mindkét felén négy kezelőszervet találunk. Bal felől előbb a bekapcsoló billentyűbe ütközhet az ujjunk, ezt követik a hangerőszabályzó kezelőszervek, majd a billentyűzár csúszkája. Jobb oldalon a zseblámpa gyorsgombja van felül, lentebb a Bluetooth kapcsolója, majd a menübe való belépés billentyűje, végül pedig az ébresztőóra kezelőszerve kapott helyet. A myPhone sokkal puritánabb, itt feketék a gombok, s világítást sem kaptak az osztrák modellel szemben. Kevesebb kezelőszerv van oldalt, bal felől hangerőszabályozó és FM-rádió gyorsgomb található, jobbra nézve a zseblámpa és a billentyűzár kapott egy-egy csúszkát. Máris kijönnek az eltérések, az Emporia Bluetooth-szal operál, a lengyel-kínai produktum rádióval vág vissza, de hiába, mert ez a vetélytársban is van. Az osztrák modellen nem lehet fixen bekapcsolni a fent található lámpát, addig ég, amíg nyomjuk a gombot, a myPhone-nál viszont igen. Ugyanakkor az Emporia sokkal erősebb fényt ad, bár a kulcslyuk mindkét esetben megtalálható.
Hátlap tekintetében az Emporia megoldása az elegánsabb (a név kötelez), de mindkét telefonnak kivehető az akkumulátora. A lényeg azonban az, hogy mindkét kütyü hátsó felén van egy jókora gomb, ami a vészhívást indukál, illetve SMS-t is küld a megadott számokra. Ez elsőre úgy fest, mintha ugyanazt csinálná a két telefon ebben az esetben, de egész másképp működnek, lesz róla szó. Az anyaghasználat az Emporia esetén egy hajszállal jobb, de a myPhone-nak sem kell szégenykeznie. Összeszerelés szempontjából mindkét eszköz megfelelőnek minősült.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!