Motorola Moto G (2014) Dual SIM - duplán kijár neki

Külső

Adja magát a dolog, hogy a tavalyi és az idei modellt összehasonlítsa az ember, hiszen azért olyannyira sok minden nem változott hardveresen. Az új Moto G jóval nagyobb lett elődjénél, 141,5 x 70,7 x 11 milliméteres dimenziók és 149 grammos tömeg jellemzi a készüléket, vagyis nem arról van szó, hogy hatalmas lett a kütyü, de sokkal kevésbé kézbeillő, mint amennyire elődje volt. Az anyaghasználatot nem érheti kritika, a középmezőnynek megfelelően műanyag és üveg elemekből épül fel külsőleg a ház. Az összeszerelést kiválóan elvégezték a gyárban, egyáltalán nem recseg vagy ropog a telefon, ha az átlagosnál jóval nagyobb erőhatásoknak tesszük ki.

Motorola Moto G (2014) dual SIM előlap
[+]

Az előlapon azonnal feltűnik az első újítás, vagyis a sztereó hangszóró, ami felül és alul kapott helyet. Elég szubjektív, de nekem annyira nem jön be a dizájn, a fehér változaton pedig kimondottan csúnyának tűnik. Olyan, mintha egy szöget vertek volna keresztbe, csak a fejét levágták volna. Így vagy úgy, a jobb felső sarokba azért odafért még egy két megapixeles kamera és egy értesítő led, középre pedig a fény- és távolságérzékelőt szerelték. A legnagyobb részt az 5 hüvelykesre hízott kijelző foglalja el, melynek felbontása nem változott, továbbra is 720 x 1280 pixelt jelenít meg. Az IPS-panel kiváló betekintési szöget garantál, a fényerő sem rossz, bár egy kicsit gyengébb elődjénél, és az erős napfény sem nagy barátja, de ezt még el lehet fogadni.

Motorola Moto G (2014) dual SIM oldalról
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Motorola Moto G (2014) Dual SIM Motorola Moto G Nokia Lumia 735 Samsung Galaxy Alpha
Fehér fényerő 344 nit 421 nit 306 nit 301 nit
Fekete fényerő 0,31 nit 0,58 nit 0 nit 0 nit
Kontrasztarány 1110:1 726:1 végtelen n/a
Színhőmérséklet 7285 K 7755 K 6681 K 7455 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Oldalt találkozik az előlapi keret és a hátlap, tökéletes az összeillesztés, így nem fogja karcolgatni a tenyerünket. Jobboldalt ütközhet bele ujjbegyünk a bekapcsológombba és a hangerőszabályzó billentyűbe, a telefon tetején a 3,5 milliméteres jack kimenet látható (innen nézve olyan a mobil, mint az egyszemű küklopsz), baloldalt üresség honol, alul pedig a microUSB csatlakozó tekinthető meg.

Motorola Moto G (2014) dual SIM hátlap
[+]

A hátlap letisztult, elég minimalista dizájnnal rendelkezik, fentről lefelé haladva középre rakosgatták a nyolc megapixeles kamerát, a ledes vakut, valamint a befelé mélyülő Motorola logót. A matt felület jól áll amúgy a telefonnak, nem gyűjti az ujjlenyomatokat, és még elegáns érzést is sugároz. A hátlapot le tudjuk venni, erős köröm kell azért ehhez, az akkumulátort nem tudjuk viszont cserélni. Két oldalról lehet bepattintani a microSIM-eket, felülről pedig a microSD kártyát tudjuk a foglalatba tolni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Motorola Moto E - olcsó-E vagy?

    Kiválóan sikerült a Moto X, árgyilkos a középkategóriás Moto G, most pedig a filléres kategóriában alázná meg a piacot az újabb Google-mobil, ami itthon továbbra sem kapható.

  • Motorola Moto X - kézről-kézre

    Már éppen azt gondoltuk, hogy a Google kirántotta a csávából a Motorolát, amikor az egészet jól eladták a Lenovónak. Ettől még a Moto X saját kategóriája egyik legjobbja.

  • Motorola Moto G - nekünk is kéne

    Egy hibája van: nem lehet itthon kapni. Pedig slágertermék lehetne belőle azon az áron, amennyiért boldogabb helyeken kínálgatják, mert nagyon rendben van.

  • Motorola RAZR HD - az egyediség bája

    A Google által felzabált Motorola Mobility a hírek szerint döglődik. Pedig tudnak telefont csinálni, a RAZR HD is simán megállja a helyét a mezőnyben.

Hirdetés