LG X power2 - kitartásban az erő

Az LG középkategóriás akkubajnoka idén sem okoz csalódást, nagyon összeszedett és további, meglepő érdemekkel bíró készülék lett.

Adatkapcsolat, üzemidő, összegzés

Az adatkapcsolati lehetőségek is teljesen kielégítőek, a felhozatal pedig viszonylag komplett. Az X power2 egy darab nanoSIM-et képes értelmezni, a hálózati kapcsolat sebessége viszont már Cat.6-os szabványnak felel meg, ami 300 Mbps-os elméleti maximum letöltési sebességet garantál. Így viszont nem kérdés, hogy a nettó 9, bruttó 16 GB-os belső tárhelyet bővítsük-e. Nyilván nem árt kihasználni a maximum 256 GB-os terjeszkedési lehetőséget, ha már adott. A WiFi 802.11b/g/n szabványon kapcsolódik, HotSpot és Direct funkciók mellett, a Bluetooth pedig 4.2-es verziószámmal van jelen. Továbbra is van NFC és OTG, a navigálásban pedig A-GPS és a GLONASS műholdjai is segítenek.


[+]

Érdemes ismét hangsúlyozni, hogy a készülék általában is, de ahhoz képest meg kifejezetten karcsú és áramvonalas, hogy a nem szétszedhető burkolat alá 4500 mAh-s telepet szereltek. Ez már az X Powerre is jellemző volt, noha ott 4100 mAh hozta a szintet, viszont a kijelző is kisebb volt. A MinDigTV adását, ami egy frissítés óta újabban jobban igénybe veszi a hardvert, körülbelül 12 órán keresztül élvezhetjük, ami elég sok, böngészés közben pedig 5%-ot merül óránként, aránylag egységes ütemben, viszont a max fényerőt rajta felejtettük. De egy esetleges masszív, vegyes használatba sem fog két napon belül belerokkanni, visszafogottan meg még kettő hozzátehető. A gyorstöltés kifejezetten praktikus a nagy akkumulátorkapacitáshoz: a gyári töltőfej 5%-ról 100%-ra 1 és háromnegyed óra alatt húzza fel a telepet, plusz van energiatakarékosság, amivel tovább lehet feszegetni az extrém üzemidő fogalmát.

Értékelés: LG X power2
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 8 pont

Az idei X Power kitűnően kiegyensúlyozott készülék, a látszólag szegényes hardver ellenére a 7.0-s rendszerre húzott, kulturáltan átszerkesztett, de témázható és ésszel felszerelt rendszer megfelelő tempóban és kifogástalan stabilitással teszi a dolgát, azzal együtt, hogy egy komolyabb weblap képes megdöccenni, közel nem a hajtépős kategória, az alapműködés pedig abszolút korrekt. A megjelenés passzol az uralkodó trendekhez, noha nyilván nem az ipari formatervezés netovábbja. A műanyag burkolatot feltehetően a tömeg minimalizálása is indokolja, mellesleg a fémes jellegű, szálcsiszolt mintázattal ránézésre is megnyerő. Sem az összeszerelésre, sem a minőségre nincs panasz. Esetleg a fizikai kezelőgombok lehetnének kissé lejjebb. A kijelző számszakilag ijesztő eredményt mutat a meglepően gyenge maximum fényerővel, a gyakorlatban viszont közel sem tragikus. A panel jó minőségű, kitűnő reszponzivitással dolgozik, az automatika ügyesen alkalmazkodik, a megfelelő kontrasztarány pedig sokat dob az amúgy sem rossz láthatóságon. A tapasztalat ez esetben azt mutatja, hogy adott konstellációban 300 nit alatt is van élet, viszont a 720p felbontásnál ma sok rivális tud jobbat. Az üzemidő, ami a készülék fő profilja nem kifogásolható, arányaiban tartja a tavalyi szintet, a továbbra is visszafogott méretek és tömeg mellett kifejezetten ütős. Az ujjlenyomat-olvasót ugyan nagyon hiányoljuk, de manapság legalábbis kívánatos volna, ennél komolyabb kifogással viszont nem nagyon tudunk előállni. Mondjuk, zenehallgatásra pont nem ideális az X power2, mert az audioképességek elég gyengék, a képalkotás viszont felülmúlja a kategóriaátlagot. De akkor is a kifejezetten jó lesz a megfelelő jelzős szerkezet, ha csak úgy, önmagában nézzük. Igen nehéz valóban rossz fotót készíteni az X power2-vel, a kedvezőtlen körülmények (elégtelen fényviszonyok, esetleg éles déli napsütés) sem különösebben zavarják össze az algoritmust, normál körülmények között pedig remek képeket lehet kattintani, azzal együtt, hogy semmiféle beállítási lehetőséget nem biztosít a szoftver. Nem is hiányzik. Szolgáltatói kínálatban legrosszabb esetben 70 ezer felé tendál az ár, ami nem kevés. Akinek az üzemidő fontosabb, mint a fémház vagy a Full HD kijelző, az az ajánlott plecsnit a biometrikus azonosító nélkül is odaképzelheti, más viszont elgondolkodhat azért egy Redmi Note 4-en a jobb kijelző és hardver miatt, a választás lehetősége adott.

LG X power2

AliceWake

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • G6 Mini jön július 11-én?

    Van rá esély, hogy nem így fogják hívni, mindenesetre jön egy kisebb, olcsóbb, de hasonló formai jegyekkel bíró variáns.

  • Teljesítményteszten járt az LG Q6

    A G6 miniként is emlegetett, keddre várt jövevény nyolcmagos SoC-vel mutathatta meg az erejét.

  • LG V20 - zene füleinknek

    Hivatalosan nem kapható nálunk a dél-koreai gyártó tavalyi csúcsphabletje, ráadásul lassan kifutó termék, de az ára kedvező, így életképes választás lehet, zenerajongóknak pedig kimondottan ajánlott.

  • LG V30 - vezércsel

    A dél-koreai gyártó rendkívül szűkre vette a kávákat a hathüvelykes P-OLED kijelző körül, megmaradtak a kiváló zenei képességek és elvileg a készülékház is elég strapabíró.

Előzmények

  • LG X Power - akksiban az erő

    Kecses, könnyű, ugyanakkor 3-4 napos üzemidővel működő eszközt próbáltunk ki a dél-koreai gyártótól, ezen kívül azonban nem mutat kiemelkedőt, főleg az MT6735 pecsételheti meg a sorsát.

Hirdetés