LG X power2 - kitartásban az erő

Az LG középkategóriás akkubajnoka idén sem okoz csalódást, nagyon összeszedett és további, meglepő érdemekkel bíró készülék lett.

Multimédia

Sajnos idén sem derül ki annál több az f/2,2 rekeszértékű, 13 megapixeles kameráról, amit most így leírtunk, de az biztos, hogy valamit nagyon másképp csináltak, mert a képminőség nem csak valamihez, mondjuk az X Powerhez képest mérföldekkel jobb, hanem konkrétan jó. Azzal együtt, hogy a szoftverrel nem sokat lehet kezdeni, lényegében semmit nem tudunk módosítani. Van HDR és annyi. A felület viszont tetszetős és kézenfekvő, viszont semmi mozgásteret nem hagy. Van rácsvonal, helycímke, időzítő, valamint a fotó méretét állíthatjuk, ami alapesetben 13 megapixel 4:3-as képarány mellett. És jól is van az úgy.

Az X power2 kamerájáról nem sokat tudunk, csak azt, hogy jó.
Az X power2 kamerájáról nem sokat tudunk, csak azt, hogy jó. [+]

Az élőképet elsimítva - újdonság - a saját LED segédfénnyel ellátott előlapi kamerához jutunk (5 megapixel), ahol húzhatunk egy kis élsimítást a fejünkre, valamint választhatunk nagy látószögű felvételt. Egy példa. A vakut itt is kapcsolgathatjuk, valamint a főkameránál elérhető filterek is ott vannak a felső eszköztárban. Lehet hangvezérléssel exponálni, vagy kalimpálhatunk is, ha pedig fura a tükörképünk, hajlandó tükrözve menteni a képet. És szintén ennyi. Az égvilágon semmihez nem enged hozzápiszkálni a szoftver, ami csak azért nem baj, mert meglepően jól van kalibrálva az automatika, amin valószínűleg csak rontani tudnánk.


[+]

Maga a lencse is egy jól sikerült darab, a torzítás a sarkokra, minimális mértékben korlátozódik, kromatikus aberrációt pedig nagyítóval kell keresni, és akkor sem biztos, hogy találunk. A színek élénkek, a fehéregyensúly kitűnő, még gyenge fényviszonyok között is. A dinamika önmagában is kielégítő, amire a HDR jó érzékkel, finoman kompenzál rá, az e mellé járó extra élesítés pedig pont elfér. Noha a zajmentesítés komoly, a vonalélesség még mindig nagyon rendben van, túlélesítés nem jellemző. A képek meglepően részletgazdagok, a fókusz stabil és gyors, a képek mentése viszont igénybe vesz pár másodpercet magas dinamikájú fotók készítésekor. Szegényes fényviszonyok között is értelmezhető képek tudnak születni, azzal együtt, hogy a részletek itt jóval kevésbé markánsak. Igen nehéz valóban suta képet produkálni, elállítani meg ugye nem tudunk semmit.


[+]

A videofelvétel mindkét kamerával maximum 1080p, 30 fpssel, a képekhez hasonló jó minőségben. Így. Videózni külön app hiányában a fájlkezelőből vagy a galériából tudunk. A DivX nem támogatott, ahogy az AC3 hang sem, a maximális felbontás pedig megáll Full HD-nál, a 2K felvételekhez már hozzá sem szagol, viszont a H265-ös kódolással nincs problémája, csak ne legyen túl nagy a felbontás. Ami fut, az hajlandó tetszőleges áttetszőségű lebegő ablakban is megjelenni. A hangsávokat nem, de a belső feliratokat nagyon jól kezeli, külön fájlból viszont nem nyitotta meg a szöveget.


[+]

A multimédiás hangszóró elég vérszegény és üres, a hangerőnek meg abban a pillanatban annyi, hogy letesszük a készüléket, ami nem akkora baj, mert egyrészt tompít a kellemetlen magas megjelenítésen, másrészt nem akkora élmény, hogy teljes meggyőződéssel toljuk neki. Nem recseg, nem sistereg, csak borzasztó telítetlen és kissé irritálóak a magas hangok. A zenelejátszó viszont tetszetős, csak éppen hangszínszabályzó nem jutott bele. De még a Google Play Zenéből is kimaradt.


[+]

A gyári fülhallgatóval nem hogy javulna a hangkép, de hirtelen a dinamika is eltűnik. A mélység itt sem jellemző, valami nyomott tompaság viszont igen, ami a gyenge térérzet mellett az eddigi viszonylagos dinamika kárára próbálkozik. Másik fülhallgatóval valamelyest jobb, kissé részletesebb, nem laposodik el olyan mértékben a hangzás, valamivel kiegyenlítettebb, mint a multimédiás hangszóró, de az van, hogy az X power2 sajnos nem zenehallgatásra termett. Nem ordítóan rossz, csak egyszerűen nem jó. Rádiózni, mármint szövegcentrikus műsorok esetében viszont klasszul lehet, a felület pedig jól néz ki. Strauss viszont szólt már jobban is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • G6 Mini jön július 11-én?

    Van rá esély, hogy nem így fogják hívni, mindenesetre jön egy kisebb, olcsóbb, de hasonló formai jegyekkel bíró variáns.

  • Teljesítményteszten járt az LG Q6

    A G6 miniként is emlegetett, keddre várt jövevény nyolcmagos SoC-vel mutathatta meg az erejét.

  • LG V20 - zene füleinknek

    Hivatalosan nem kapható nálunk a dél-koreai gyártó tavalyi csúcsphabletje, ráadásul lassan kifutó termék, de az ára kedvező, így életképes választás lehet, zenerajongóknak pedig kimondottan ajánlott.

  • LG V30 - vezércsel

    A dél-koreai gyártó rendkívül szűkre vette a kávákat a hathüvelykes P-OLED kijelző körül, megmaradtak a kiváló zenei képességek és elvileg a készülékház is elég strapabíró.

Előzmények

  • LG X Power - akksiban az erő

    Kecses, könnyű, ugyanakkor 3-4 napos üzemidővel működő eszközt próbáltunk ki a dél-koreai gyártótól, ezen kívül azonban nem mutat kiemelkedőt, főleg az MT6735 pecsételheti meg a sorsát.

Hirdetés